Pomoc w dobraniu ćwiczeń ;)

6 Weigara ;p to zło... nie umiesz dobrze zrobić to nadwyrężysz kręgosłup... To nie jest ćwiczenie na ABS....
https://www.youtube.com/watch?v=miFN-phS7wg
Polecam... sam robiłem i było dobrze. Oczywiście przestałem... bark motywacji
EDIT To nie jest łatwy zestaw ćwiczeń... I tak naprawde jest to zbitka z różnych zestawów. Dla mnie wydała się dobra, więc polecam.

A nie lepiej pozostać przy standardowym zestawie brzuchy, pompki, drążek i basen? Do tego dieta redukcyjna i nie ma co się więcej "katować" :P

tak jak osoba wyżej rób sb te podstawowe ćwiczenia :) pompki, brzuchy , i dieta :) nie opłaca mu sie robić np a6w jeśli będzie to robił tylko 2 mies :)

A nie lepiej pozostać przy standardowym zestawie brzuchy, pompki, drążek i basen? Do tego dieta redukcyjna i nie ma co się więcej "katować"

Przy jego wadze chcesz mu zapropnować dietę redukcyjną? No to nieźle. Udostępnił zdjęcia, wystarczy spojrzeć i stwierdzić, że wystarczy mu więcej ruchu w jakiejkolwiek mniej lub bardziej zorganizowanej formie.

W jego wieku to polecałbym zaciągnąć się do jakiejś drużyny sportowej, tam już pokierują jego rozwojem fizycznym, jemu pozostanie tylko trzymanie odpowiedniej diety, nawet z dużą nadwyżką kaloryczną, tak żeby mógł budować masę mięśniową.

Jeśli już znajdziesz dietę, odpowiednie ćwiczenia to pamiętaj żeby nie rzucać tego od razu. Ja schudłem parę kilo potem rzuciłem diete i ćwiczenia waga wróciła.

Ja nie wiem jak część z was może polecać A6W... to jest marnowanie czasu i zdrowia.

Jeśli znasz angielski to polecam ci Insanity Workout. Masz moje słowo, że bardzo się zmienisz, ale przy tym musisz się dobrze odżywiać (to już wiesz). Na początku będzie to jak tortura, ale z czasem się przyzwyczaisz, a efekty będą lepsze niż po samym bieganiu rano i wieczorem. Ćwiczenia są bardzo fajnie rozłożone (dołączony jest harmonogram zajęć), przez co się szybko nie nudzą, a do tego dochodzi bardzo charyzmatyczny trener, jakim jest Shaun T.

Jedyne co potrzebujesz to telewizor (komputer :P), 30-50 minut czasu i trochę przestrzeni w pobliżu TV/komputera. Do tego zawsze lepiej się ćwiczy, gdy chociaż video cię wspiera i motywuje.

Tak jak ktos juz pisal, wystarczy ujemny bilans kaloryczny oraz do tego bieganie. Mozesz dorzucic jakies cwiczenia na brzuch typu spiecia/plank ale to nie spali tluszczu z brzucha tylko wyrobi Ci miesnie. Jak juz przechodzisz do diety, to stopniowo zmniejszaj kalorie, duzy skok moze nie byc za dobry. Milego treningu!

Sam jestem na redukcji i mogę ci doradzić fakt faktem jestem starszy, ale wskaże ci kierunek w którym powinieneś się udać. Zacznij od diety i nie baw się w jakieś diety cud dukana nie wiadomo co jeszcze ułóż sobie dietę zbilansowaną opartą o twoje zapotrzebowanie i musisz tam uciąć trochę z tego, aby zrzucić. Ja przygotowania do diety nie robiłem, ale warto to robić zwłaszcza jeżeli spadek kcal jest spory. A druga sprawa to sport najlepiej radze ci się zapisać na jakieś zajęcia sportowe ja np. wziąłem się za boks mam 3x w tygodniu treningi i do tego chodze na basen 1-2 x ale to bardziej rekreacyjnie aczkolwiek ruch to ruch. Co do biegania to radziłbym robić interwały no chyba, że wolisz długie biegi, osobiście co jakieś 2 tygodnie wybieram się na bieg godzinny. O to chodzi, aby po porostu się gdzieś ruszyć, bo ja początkowo robiłem ćwiczenia w domu i różnie było z motywacją a tak jestem w klubie i chodzę regularnie na treningi i dostaje w kość heheh.

Chłopie, leć do dietetyka. Może i ktoś na tym forum jest obeznany w takich tematach, ale najlepiej pomoże Ci ktoś odpowiednio wyedukowany :)

Sam miałem problem chociaż ważę dużo więcej i dopóki nie poszedłem do lekarza, to miałem cyrki ze stawaniem z wagą w miejscu czy byłem ciągle ospały i nie miałem siły na nic. Wszystko przez złe dobranie proporcji posiłków pod względem węglowodanów, białek i tłuszczy. Z ćwiczeń możesz robić brzuchy albo bieganie no i jak najczęściej wychodzić pograć w nogę / kosza czy co tam lubisz. Rower też jest spoko.

Wiec z tego co zrozumiałem będzie mi potrzebna jakaś konkretna dieta tak ? Czy wystarczy ograniczyć to i tamto ?

Co do ćwiczeń to wystarczy mi robić 2 razy po 10pompek(Nie wiem ile dokładnie tam rade) i 100 brzuszków rano i wieczorem + bieganie wieczorem lub/i po południu ?

Bieganie powiedzmy co dwa dni, a w międzyczasie brzuszki i pompki. Plan żywieniowy od specjalisty, bo każdy organizm jest indywidualny i dopiero po odpowiednich badaniach można coś sensownego ustalić. Takie jest przynajmniej moje zdanie, a męczyłem się przez dwa lata, bo uważałem, że dietetyk to nie zawód.

Wiec z tego co zrozumiałem będzie mi potrzebna jakaś konkretna dieta tak ? Czy wystarczy ograniczyć to i tamto ?Co do ćwiczeń to wystarczy mi robić 2 razy po 10pompek(Nie wiem ile dokładnie tam rade) i 100 brzuszków rano i wieczorem + bieganie wieczorem lub/i po południu ?

Powiem tak, jeżeli nie zależy ci na jakiś "większych" mięśniach to siłownie możesz pominąć, ale człowieku zlituj się, waga 58kg przy wzroście 168cm to waga szczypiorka, po prostu niech twój bilans kaloryczny będzie taki, żebyś nic nie chudł, ale rozwijał mięśnie, a przy bieganiu palić tłuszcz.

I ograniczenie niektórych rzeczy, np. czekolady nie da ci zbyt wiele, bo twój organizm ma zapotrzebowanie na mikro/makro elementy bogate w białka, tłuszcze i węglowodany.

I jeżeli naprawdę ci zależy, na takiej bardziej sportowej sylwetce to powiedzmy taki plan dnia:

1.4 serie pompek szeroko łapy po 20-30 (ale takich porządnych), jeżeli nie dasz rady aż tyle na początku to zacznij od 10 seria

2.ABS lvl 2, dobre ćwiczenie na mięśnie brzucha, kumpel to robi i widać dobre efekty

3.4 serie przysiadów po 20-30 powtórzeń (potem obciążenie ładuj np. w plecak)

4.4 serie pompek wąsko łapy po 20-30 (ale takich porządnych), jeżeli nie dasz rady aż tyle na początku to zacznij od 10 seria

5.Wolny bieg ale powyżej 25 minut

Dałbym ci więcej tych ćwiczeń, ale potrzebujesz chociaż 1 hantelkę, a najlepiej 2

A jeżeli się zdecydujesz na siłke to jakbyś szukał lekkiej pomocy pod względem ćwiczeń to pisz do mnie na priv.

Ps, a i nie ufaj żadnym dietom, które w miesiąc spalą za ciebie 10kg tkanki tłuszczowej, ani podobne do tego suple, bo to bujda i póki co nie potrzebujesz żadnej suplementacji, a jeżeli ci tak bardzo zależy na schudnięciu to zobacz taką dietę jak IF.

Powiem tak, jeżeli nie zależy ci na jakiś "większych" mięśniach to siłownie możesz pominąć, ale człowieku zlituj się, waga 58kg przy wzroście 168cm to waga szczypiorka, po prostu niech twój bilans kaloryczny będzie taki, żebyś nic nie chudł, ale rozwijał mięśnie, a przy bieganiu palić tłuszcz.I ograniczenie niektórych rzeczy, np. czekolady nie da ci zbyt wiele, bo twój organizm ma zapotrzebowanie na mikro/makro elementy bogate w białka, tłuszcze i węglowodany.I jeżeli naprawdę ci zależy, na takiej bardziej sportowej sylwetce to powiedzmy taki plan dnia:1.4 serie pompek szeroko łapy po 20-30 (ale takich porządnych), jeżeli nie dasz rady aż tyle na początku to zacznij od 10 seria2.ABS lvl 2, dobre ćwiczenie na mięśnie brzucha, kumpel to robi i widać dobre efekty3.4 serie przysiadów po 20-30 powtórzeń (potem obciążenie ładuj np. w plecak)4.4 serie pompek wąsko łapy po 20-30 (ale takich porządnych), jeżeli nie dasz rady aż tyle na początku to zacznij od 10 seria5.Wolny bieg ale powyżej 25 minutDałbym ci więcej tych ćwiczeń, ale potrzebujesz chociaż 1 hantelkę, a najlepiej 2A jeżeli się zdecydujesz na siłke to jakbyś szukał lekkiej pomocy pod względem ćwiczeń to pisz do mnie na priv.Ps, a i nie ufaj żadnym dietom, które w miesiąc spalą za ciebie 10kg tkanki tłuszczowej, ani podobne do tego suple, bo to bujda i póki co nie potrzebujesz żadnej suplementacji, a jeżeli ci tak bardzo zależy na schudnięciu to zobacz taką dietę jak IF.

Akurat tak się składa ze mam 2 hantle ;) Obciążniki itp. Wiec jak możesz podaj więcej ćwiczeń tu lub na priv. I w jakich odstępach czasowych to robić ? I co inni myślą o tych ćwiczeniach ?

I w sumie nie zależy mi na tym żeby schudnąć tylko na tym żeby mój brzuch lepiej wyglądał.

A jeśli chodzi o "spalenie" brzucha ? Też brzuszki i jakaś konkretna dieta? Bo tak się składa, że niby mam dobrą tkankę tłuszczową jak na swój wzrost (ok. 80kg przy 178cm) a jednak mam dość spory brzuszek. Aż sa się go złapać pełną garścią gdy siedzę. Jestem w tym zielony, a chciałbym jakoś wyglądać xD

Chyba będę musiął zrobic osobny post o tym jak spalić tłuszcz, bo co niektórzy nie raczą przeanalizować postów w tym samym temacie co piszą.

Jeszcze raz, mam nadzieje ostatni.

BRZUSZKI nie dają zupełnie nic! NIC, to oznacza, że nawet jak zrobisz ich 100 dziennie, to tylko zmęczysz brzuch i przy okazji kręgosłup. Żeby spalać tłuszcz musisz stosować się do diet ułożonych specjalnie dla Ciebie, przez dietetyka, bądź osoby znającej się na tym. Z czasem jak załapiesz, jak funkcjonuje Twój organizm, będziesz sam potrafił skonstruować sobie dietę.

Poza tym jeśli liczysz na szybsze efekty i polepszenie kształtu sylwetki, to polecam siłownie. Treningi w domu są nieskuteczne, jeśli nie miałeś wcześniej jakiegokolwiek doświadczenia wyniesionego z siłowni. Po prostu bez podstaw, to sobie raczej krzywdy narobisz i zniechęcisz się, bo i efekty będą marne.

Diete to mogę ci rozpisać a raczej poszukać takiej samej jak ja miałem ale to bardziej ta dieta jest w inną stronę lecz plus do tego ćwiczenia dają efekt. Szczerze mam ten sam wzrost co ty 169cm i 58kg wagi ale takiego brzuszka jak ty nie posadam mam tam jakiś ale nie duży bo obecnie nie miałem czasu jak się zabrać do niego żeby był 6-pack w którym schowam browary xd I jest wiele ćwiczeń które możesz wykonać w domu podczas biegu daleko(długo) dystansowego nie wiedziałem jak to napisać.

Chyba będę musiął zrobic osobny post o tym jak spalić tłuszcz, bo co niektórzy nie raczą przeanalizować postów w tym samym temacie co piszą.Jeszcze raz, mam nadzieje ostatni.BRZUSZKI nie dają zupełnie nic! NIC, to oznacza, że nawet jak zrobisz ich 100 dziennie, to tylko zmęczysz brzuch i przy okazji kręgosłup. Żeby spalać tłuszcz musisz stosować się do diet ułożonych specjalnie dla Ciebie, przez dietetyka, bądź osoby znającej się na tym. Z czasem jak załapiesz, jak funkcjonuje Twój organizm, będziesz sam potrafił skonstruować sobie dietę. Poza tym jeśli liczysz na szybsze efekty i polepszenie kształtu sylwetki, to polecam siłownie. Treningi w domu są nieskuteczne, jeśli nie miałeś wcześniej jakiegokolwiek doświadczenia wyniesionego z siłowni. Po prostu bez podstaw, to sobie raczej krzywdy narobisz i zniechęcisz się, bo i efekty będą marne.

Podziwiam twoją wyrozumiałość i cierpliwość dla tych ludzi....

BTW. Drogi założycielu tematu rusz swoje 4 litery i mózg ( nie mam na celu obrażania kogoś ) wejdź na stronę http://potreningu.pl poczytaj artykuły dotyczące tego co ciebie najbardziej interesuje . Następnie ogranicz czas spędzania przed komputerem, wpieprzania wszystkiego co masz pod ręką i zajmij się ćwiczeniami.

A 6 weidera

http://potreningu.pl/artykuly/1214/aerobiczna-6-weidera-a6w-fakty-i-mity

https://www.youtube.com/watch?v=Ap84Jug8Fzo

Polecam ci trening tabata, tu masz link: tabata.pl + oczywiście dieta :)

Polecam ci trening tabata, tu masz link: tabata.pl + oczywiście dieta

Ale co prócz tego treningu interwałowego? Tabatę należy wpleść jako powiedzmy jeden trening w tygodniu, poza nim należy dodać jakieś siłowe. Poza tym jeśli nie ćwiczył wcześniej bardzo intensywnie jakiegoś sportu, to bez kondycji Tabata zupełnie nic mu nie da. Gdyż w trakcie tych 4 minut treningu właściwego, należy włożyc maksimum siebie.

Witam ;)

A wiec tak planuje schudnąć w jakieś 2.5 miesiąca wiec czasu akurat jest trochę :) Zacznę od tego ze mam 16lat(nie wiem czy to ważne) I w sumie nie jestem tak bardzo gruby ważę 58kg ale jednak nie zbyt podoba mi się mój brzuch a ze zbliżają się wakacje to trzeba trochę schudnąć ;) Szukam ćwiczeń tak żeby i trochę schudnąć ale i wyrobić mięśnie brzucha ;) Czekam na propozycje ;)

(Nie mam możliwości chodzenia na siłownie)