Pomoc w wyborze klasy

Witam

Mam dylemat między czarownikiem/mnichem/łowcą demonów. Czy ktoś z Was gra tymi klasami ? Jaka jest wasza opinia na ich temat. Jak się spisują powyższe postacie w grze solo ? Która z tych klas będzie najodpowiedniejsza dla nowej osoby w diablo 3 ?

Każda z nich jest bardzo przyjemna, zależy co preferujesz. Czarownik jest z nich najtrudniejszy IMO, mała wytrzymałość, ale w cholerę obrażeń. Nim grało mi sie najprzyjemniej, rozpierdziel w czystej postaci <3.
Mnich i łowca są porównywalni, różnica to walka wręcz/strzelanie. Oboje spisują się bardzo dobrze i mają niezłe zdolności defensywne/ofensywne.
Z tego wszystkiego chyba łowca jest najprostszy (moja pierwsza postać) i ma najmniej do ogarnięcia.
Także: pod kątem zabawy - czarodziej,
Pod kątem prostej i szybkiej rozgrywki - łowca
Pomiędzy - mnich

łowca demonów ma duży dystansowy DPS ale jest na tak zwanego hita, trzeba bardzo uważać

czarownik nie jest aż tak papierowy, ma potencjalnie duży DPS ale trzeba potrafić go użyć żeby cokolwiek bić ''zestaw tal rasha''

mnichem mało grałem, więc się nie wypowiadam

najprzyjemniejszy na grę solo jest barb pod zestaw pustkowi ''moim zdaniem''

twardy nie do zaj...nia i DPS nawet spory. łatwa bez stresowa postać :)

http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Krzysiek87-2884/hero/58210285

Moim mainem jest czarodziej, ale jedynie na tej postaci nie mam szczęścia do dropu, gra się przyjemnie ale mag jest papierem, obecnie mam zamiar ubrać demon huntera(zawsze lubiłem inżynierów z działkami).

Mnich - wytrzymuje sporo, robi całkiem ładny dps, ale trzeba mieć ogarnięty set, postać łatwa do prowadzenia.

Czarodziej - słabe-średnie przeżycie, wytrzymałość zależy od buildu (slow time - większa wytrzymałość, tal rash - większy dps(dwa podstawowe sety)), wymaga trochę ogarnięcia.

Demon hunter - najmniej wytrzymała klasa, posiada potężne obrażenia, nie wymaga większego ogarnięcia.

Witch doctor - uniwersalny, bo można zbudować pod tanka (imo najlepszy tank ze wszystkich klas), pod dps (pety lub opętanie+żniwiarz) lub supporta. Trudność zależy od buildu, wytrzymałość też. Bardzo trudno wyfarmić dobry sztylet, który, nierzadko, jest potrzebny do tego, by build działał.

Barba - najłatwiejsza z klas, pokaźny dps i wytrzymałość.

Cruss - klasa średnia w opanowaniu, tankowaty. Obrażeniami TROCHĘ odstaje od reszty, ale to jest Diablo - tu wszystko zależy od itemów.

Mnich, grałem i polecam całym sercem :) dobry na pvp ale trudno go ogarnąć z niektórymi buildami.

Mi chodzi tylko o PVE w żadne pvp nie mam zamiaru się bawić. Obecnie gram mnichem i jest spoko ( zabiłem tego króla szkieleta). Szkoda, że nie można jakoś skoczyć poziomem nową postacią, bo teraz na 10 poziomie chciałbym zobaczyć jak się gra sorcem a nie chcę mi się od nowa wszystko robić ^_^

Poprawię kolegę bo WD nie jest najlepszym tankiem tylko supportem. Co do tanków to Cruz z "immibolizerem" gdzie dopiero się wykazuje na gr 55+, ponieważ WD nie ma wrodzonej redukcji obrażeń 30% i to na tym dostaje w tyłek.

Wbij na początku 70lvl jedną postacią, potem poproś kogoś by cię podrzucił na 70 inną i zobaczysz która ci się bardziej spodoba.

@nevelrnad, proszę Cię, to, że wd nie przyjmuje na siebie obrażeń, to nie znaczy, że skreśla się go z pozycji tanka i określa się mianem supporta. Są dwa osobne buildy na support wd i tanka wd, tank wd jest niezbędny na rifty 55+ (jak myślisz, czy bez wd te party co zrobiło gr70, dałoby radę?...) Support wd - owszem - posiada podobne skille do wd tanka, ale różni ich to, że support robi jakiś damage, a tank 0dpsu... Nie wiem kiedy ostatni raz grałeś w diablo, ale chyba trochę się pozmieniało.

Mnich, grałem i polecam całym sercem dobry na pvp ale trudno go ogarnąć z niektórymi buildami.

ale pvp w diablo praktycznie nie istnieje, jest tryb potyczek ale nie ma balansu i wszyscy są na randomowego hita

diablo to 100% PvE

Zrób sobie każdą postać jeśli nie wiesz kim grać, albo co sezon rób po 2-3 chary. Wbicie capa to nie problem, a jeśli już zrobisz sobie skarabeusza to zrobienie każdej kolejnej postaci na 70 wychodzi jakieś 5min na postać. ; )

Witam

Mam dylemat między czarownikiem/mnichem/łowcą demonów. Czy ktoś z Was gra tymi klasami ? Jaka jest wasza opinia na ich temat. Jak się spisują powyższe postacie w grze solo ? Która z tych klas będzie najodpowiedniejsza dla nowej osoby w diablo 3 ?