Pomocy B&S zawiesza laptop

Witam. Przedwczoraj pobrałem grę. Wszystko śmigało pięknie ładnie do momentu w którym chciałem wyłączyć laptop ale było 0 reakcji więc przytrzymałem przycisk aby zgasł. Od tego momentu b&S gdy się odpala ten mały kwadrat odpowiedzialny za program antycheatowy nw jak dokładnie się nazywa i zaczyna się proces ładowania od razu zawiesza mi cały laptop i nic nie mogę zrobić. Czekałem około 20 min 0 jakiejkolwiek zmiany. Usunąłem folder odpowiedzialny za ten program bo myślałem że może z nim coś jest nie tak to teraz nie moge pobrać go ponieważ mam 0 pobieranie . Dosłownie nawet nie widać z jaką prędkością pobiera nic się nie dzieje. Dodam tylko ze w tle cały czas chce sprawdzać jakieś pliki taki niebieski pasek leciał ale teraz zastąpił go ten folder który che pobrać

Edit: Pobrało antycheat do starszej wersji tak mi się wydaje niestety problem z zawieszaniem pozostał. Dodam jeszcze że tylko gdy zainstalowałem gre napotkałem na inny problem ale znalazłem rozwiązanie na yt. Musiałem zmienić protokół internetowy ipv6 dokładniej DNS. Jeśli trzeba podam.

Witaj spróbuj naprawić problem pobierając BnS Buddy w którym po jego instalacji możesz zaznaczyć opcję fix loading screen co może pomóc dodatkowo możesz w nim usprawnić grę na kilka sposobów i robić update samej gry poza tym dodam link do yt gdzie facet pomaga w optymalizacji gry

Witaj spróbuj naprawić problem pobierając BnS Buddy w którym po jego instalacji możesz zaznaczyć opcję fix loading screen co może pomóc dodatkowo możesz w nim usprawnić grę na kilka sposobów i robić update samej gry poza tym dodam link do yt gdzie facet pomaga w optymalizacji gry

Niestety podany program nie odpala sie jakiś problem wywala;/ Odpalam z prawami administaratora.

Próbowałeś już reinstal zrobić? zapewne coś się zbugowało w NCLauncherze bo on potrafi się konkretnie rozsypać

znalazłem również coś takiego na necie

Próbowałeś już reinstal zrobić? zapewne coś się zbugowało w NCLauncherze bo on potrafi się konkretnie rozsypać

znalazłem również coś takiego na necie 

Udało mi się naprawić problem związany z ww programem ale po odpaleniu jest 0 reakcji. W podanej lokalizacji folder Wow4623Node nie mam folderów tylko 2. Co do reinstalacji będzie ciężko bo to dla mnie cały dzień sciągania ( od rana do wieczora). Zrobię to w ostateczności.Nie posiadam folderu Game Gurad najwyraźniej bnS zaktualizował to do XignCode lub PhysXLocal nie jestem pewny. Przy okazji dziękuję za zaangażowanie.

Przed reinstalką skopiuj folder cookedpc (NCSOFT\BnS\contents\bns\CookedPC) jest to największy folder z upk. Ty musisz zrobić reinstalke samego launchera(zapewne on się skrzaczył) i plików konfiguracyjnych, więc po skopiowaniu wyżej wymienionego folderu odinstaluj grę i zainstaluj launcher ponownie. Gdy zaczniesz ponownie ściągać grę wyłącz launcher w momencie gdy pobierzesz jakies 2-5% (by utworzył większość folderów) i podmień foldery cookedpc. Po ponownym odpaleniu launcher sprawdzi pobrane wcześniej pliki w tym folder cookedpc (identycznie jak wznawianie ściągania torrenta) dzięki czemu ominiesz ciągania 90% gry. Po zakończeniu ściągania gry i plików konfiguracyjnych na wszelki wypadek odpal napraw. Sposób ten u mnie zadziałał i korzystam z niego również by szybko zainstalować grę na innych komputerach.

OK. Kamion sprawdzę to co mi doradziłeś i dam znać.

Przed reinstalką skopiuj folder cookedpc (NCSOFT\BnS\contents\bns\CookedPC) jest to największy folder z upk. Ty musisz zrobić reinstalke samego launchera(zapewne on się skrzaczył) i plików konfiguracyjnych, więc po skopiowaniu wyżej wymienionego folderu odinstaluj grę i zainstaluj launcher ponownie. Gdy zaczniesz ponownie ściągać grę wyłącz launcher w momencie gdy pobierzesz jakies 2-5% (by utworzył większość folderów) i podmień foldery cookedpc. Po ponownym odpaleniu launcher sprawdzi pobrane wcześniej pliki w tym folder cookedpc (identycznie jak wznawianie ściągania torrenta) dzięki czemu ominiesz ciągania 90% gry. Po zakończeniu ściągania gry i plików konfiguracyjnych na wszelki wypadek odpal napraw. Sposób ten u mnie zadziałał i korzystam z niego również by szybko zainstalować grę na innych komputerach.

Niestety zrobiłem to co napisałeś i nadal problem występuje ;/. Jedyne co mi zostało to sprawdzenie plików ale tego nie mogę zrobić ponieważ od razu po zainstalowani gry w tle odpala mi sie inne pobieranie i ta opcja jest na szaro. Taki niebieski pasek pisze download stepo 2 na pewno wiesz o co chodzi. Poczekam aż pobierze mi się ten 2 gi pasek i wtedy spróbuję sprawdzić pliki. Ale to nie jest automatyczne w sen sie od razu ten 2 gi krok nie sprawdza plików co to wgl jest skoro pobrałem grę to co mi jeszcze chce pobierać?

Czy ktoś z was mógłby podesłać swój folder XignCode na jakiś uplad. Może gdy podmienię coś ruszy.

Podmiana plików nie pomogła problem nadal ten sam.

może się przegrzał pod zbyt dużym obciążeniem, grając w bsa, jakiego masz lapka ?

ewentualnie spróbuj przywrócić ostatnią znaną dobra konfiguracje komputera

może się przegrzał pod zbyt dużym obciążeniem, grając w bsa, jakiego masz lapka ?

ewentualnie spróbuj przywrócić ostatnią znaną dobra konfiguracje komputera 

Nie posiadam bacupow niestety. Co do przegrzania się raczej mało prawdopodobne odpalam laptopa nawet po całej nocy gdy sobie spokojnie stał wyłączony i nadal to samo. Mogę podać dokładną specyfikację jeśli jest taka potrzeba.

Przy pobierani wywalało mi błędy że nie może pobrać jakiś plików ale odpalałem na nowo ściąganie i szło dalej. Błędów było kilka chyba z 3-5 ma 1 zdjęcie bo ss wychodzą czarne ;/ a teraz przy tym niebieskim pobieraniu (1 ma żółty pasek) wywaliło znów i mam zdjęcie ale nie wiem czy to ważne.

Jeszcze była taka sytuacja. Pobieram teraz ten nieb pasek i wywaliło mi 1 błąd (mam jego zdjęcie) i przy próbie odpalenie lanchera wywalało błąd e01005 próbowałem go naprawić dodając linijkę w Hosts ale pokazało mi że nie mam uprawnien administratora chociaż to jedyne konto na tym laptopie i mam admina WTF?

Trudno tak określić co może być nie tak gdy się nie widzi tego na własne oczy spróbuj przywrócić ten protokół ipv6 do normy i zacznij od nowa chociaż ja na twoim miejscu już dawno bym re-instal zrobił szybciej by to poszło a jeśli chodzi o ten xingcode3 na stronie bns znajdziesz taki poradnik chociaż wątpię by coś pomógł

https://support.bladeandsoul.com/hc/en-us/articles/207195096-XIGNCODE3-Errors

poza tym widzę ze nie tylko ty jeden napotkałeś na taki problem po usunięciu GG

https://forums.bladeandsoul.com/topic/190499-gameguard-removed/?tab=comments#comment-1755380

Trudno tak określić co może być nie tak gdy się nie widzi tego na własne oczy spróbuj przywrócić ten protokół ipv6 do normy i zacznij od nowa chociaż ja na twoim miejscu już dawno bym re-instal zrobił szybciej by to poszło a jeśli chodzi o ten xingcode3 na stronie bns znajdziesz taki poradnik chociaż wątpię by coś pomógł

https://support.bladeandsoul.com/hc/en-us/articles/207195096-XIGNCODE3-Errors

poza tym widzę ze nie tylko ty jeden napotkałeś na taki problem po usunięciu GG

https://forums.bladeandsoul.com/topic/190499-gameguard-removed/?tab=comments#comment-1755380

Wiem że reinstal byłby najlepsza ocją ale mam obawy do do instalacji sterowników z uwagi na to że posiadam hybrydow układ kart graficznych (dedykowana i zintegrowana więc jesli bym chciał używać jakiegoś programu do sciągania sterowników najpewniej nie wykrywał by dedykowanej i byłyby z tym same problemy ..ś

Co do zmian dns na normalne nic nie pomogło. Te linki widziałem wcześniej.

Dobra chyba mam!!. Wiec tak. Przy ponownej próbie reinstalacji gry (tym razem pobrałem litle instaler z strony BnS i wgrałem go do głównego folderu gry. Po odpaleni automatycznie pyta czy odinstalować grę). Wywaliło mi taki oto błąd Mam Cię. Wydaje mi się że chodzi o pamięć ram Dostępnej mam 2.90 z 4 i wiem że ileś tam pobiera sam windows. Moje pytanie brzmi. Jak zmienić 2.90 na 3 coś?

zobacz pod menadż zadań/wydajność, monitor zasobów i zakładka pamięć , co najwiecej ramu zjada i jak sie da odinstaluj

zobacz tez pod autostartem co sie włacza razem z windowsem, jak coś to wyłącz

To co sie odwala z tym układem graficznym to jakaś praanoja. Chciałem zaktualizować sterowniki do kart i teraz wyszło takie cos. Nie moę odpalić normalnie laptopa bo po logo samsung mam czrny ekran musze wciskać f10 i wybrać jakąś opcję. Sterownik niby działa bo jakiś zainstalowałem ale gdy wyłączę kartę zintegrowaną w menadżeże zadań i zostawię dedykowaną widzę że NIE MA STEROWNIKÓW bo stronyklatkuja a glupi cs 1.6 nie mnoże sie odpalić. KUR**. Stery z strony AMD i teraz najlepsze gdy chce odpalic sterownik od dedykowanej karty to wywala błąd " Nie można uruchomić AMD calalys controlel center. W AMD calalys controlel center nie ma żadnych ustawień które można skonfigurować" . CZYLI DO UJA ma zainstalowany sterownik ale nie działa i to zrobiło mi automatycznie czyli nie ma mowy o pomyłce modelu karty ... Nie wiem brak mi słów na coś tak głupiego.

Edit: Ogarnołem sterowniki do obu kart naprawione.

Dobra OGARNOŁEM !! ^^. Więc tak zainstalowałem nowe sterowniki do obu kart. Instalowałem grę w trochę inny sposób jak normalnie. Najpierw zainstalowałem lancher ncsoft do folderu a następnie grę i nie wiem co pomogło ale przed chwilą odpaliłem i działa. Dodatkowo w msconfig wyłączyłem wszystkie programy jakie odpalają się wraz ze startem windowas ( usługi i rozruch z tym że zaznaczamy opcję " ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" do tego rozruch > opcje zaawansowane ustawiłem opcję "pamięć maksymalna na 3900 ( mam 4 gb) DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA WSZELKĄ POMOC ^^

Witam. Przedwczoraj pobrałem grę. Wszystko śmigało pięknie ładnie do momentu w którym chciałem wyłączyć laptop ale było 0 reakcji więc przytrzymałem przycisk aby zgasł. Od tego momentu b&S gdy się odpala ten mały kwadrat odpowiedzialny za program antycheatowy nw jak dokładnie się nazywa i zaczyna się proces ładowania od razu zawiesza mi cały laptop i nic nie mogę zrobić. Czekałem około 20 min 0 jakiejkolwiek zmiany. Usunąłem folder odpowiedzialny za ten program bo myślałem że może z nim coś jest nie tak to teraz nie moge pobrać go ponieważ mam 0 pobieranie . Dosłownie nawet nie widać z jaką prędkością pobiera nic się nie dzieje. Dodam tylko ze w tle cały czas chce sprawdzać jakieś pliki taki niebieski pasek leciał ale teraz zastąpił go ten folder który che pobrać

Edit: Pobrało antycheat do starszej wersji tak mi się wydaje niestety problem z zawieszaniem pozostał. Dodam jeszcze że tylko gdy zainstalowałem gre napotkałem na inny problem ale znalazłem rozwiązanie na yt. Musiałem zmienić protokół internetowy ipv6 dokładniej DNS. Jeśli trzeba podam.