Pomocy - Początek przygody w NosTale

Cześć wszystkim, przychodzę do was z prośbą o pomoc. Szukam czegoś kolorowego z serii gier mmorpg i wybór padł na NosTale. Z racji iż nie chcę tracić czasu na jakieś testowania klas, itp. zanim rozpocznę mam kilka pytań, a gdzie indziej je zadać jak nie na forum gier MMORPG. Do rzeczy, mam kilka pytań:

  1. Jest to już lekko starsza gierka, grywałem w Metina a widzę że to to samo studio gier, Gameforge. Czy gra jest nadal aktywna i zadbana (w sensie aktualizowana, jakieś wydarzenia, itp)?
  2. Metin 2 od zawsze kojarzył mi się z dużą ilością płatności, żeby coś więcej osiągnąć, a jak to wygląda w NosTale. Czy tutaj też trzeba wydać masę kaski żeby móc grać i coś więcej robić, osiągnąć?
  3. Czy NosTale też posiada jakieś prywatne serwery? Ogólnie raczej i tak preferuję oryginalną wersję. Serwery prywatne z Metina często nie są zbyt trwałe i szybko umierają oraz są pełne miliarda dodatkowych rzeczy, że się po prostu można zgubić, ale czy są z NosTale prywatne i czy jakieś ewentualnie są już na rynku dłużej i czy mają więcej ludzi niż oryginał od Gameforge.
  4. Co do klas, bo czytałem że nie można zmienić po wyborze. Czy jest to jakoś w miarę zbalansowane czy nie? Jestem graczem bardziej Solo PvE, więc czym zacząć co będzie w ten styl dobre i tanie do grania, łatwe? Czy może balans i kierować się tym co mi się podoba, bo klasy same w sobie tak samo dobre?
  5. Jakieś poradniki czy też stronki z poradnikami dla nowych osób macie? żeby dobrze wejść w grę i czegoś od startu nie zepsuć. Wiadomo, uczy się człowiek z czasem, ale nie chce tracić później czasu żeby robić to samo od zera, bo gdzieś coś źle zrobiłem.
  6. Są tutaj jakie osoby które aktywnie grają, jakieś klany/gildie (czy co tam jest) kto przygarnie, nauczy i z kim można pograć?
1lajk

Nikt nie gra w ten syf.

Jakoś na dniach był news odnośnie nowego serwera gdzie każdy dostałe 80 lvl na start, może akurat żaby przetestować.

Cześć,
specjalnie założyłem konto, bo domyślam się, że nikt Ci raczej sensownej opinii by nie dał.
Otóż tak,

  1. Aktualizacje są, półtora roku temu grałem, to był akt 8 bodajże, teraz jest chyba 9. No i ten gameforge… Jeżeli widzisz tego “wydawcę”, to możesz zacząć wyciągać pieniądze z portfela - o ile chcesz zaprzyjaźnić się z daną grą na dłużej i “coś” osiągnąć - znajdą się tacy, co nie ładowali nigdy złotówki w grę, ale to trzeba mieć bardzo dużo czasu lub lecieć na exploitach lub innych botach, no ew. mieć niesamowite szczęście i dropić z boxów najlepsze co się da.
  2. Odpowiedziałem przed chwilą, tak.
  3. Są chyba aktualnie dwa najsensowniejsze privy NosVoid i Olympus, ten pierwszy no już trochę stoi, z 3 lata? Może dłużej, może krócej, nie jestem w stanie odpowiedzieć, ale to najdłużej żyjący serwer, który jest mi znany. Co do ilości osób, kurde, nie wiem, wydaje mi się że na oficialu gra znacznie więcej osób dokładniej serwer Dragonveil.
  4. Co do klas, to kurde, w pve raczej obojętnie czym zagrasz, każda klasa ma “karty specjalisty(sp)” czyli będąc bazowo łucznikiem zmieniasz się np. w dzikusa z bumerangami i teraz chyba jest po 10 takich kart dla każdej klasy. (wyjątkiem jest pięściarz, który chyba ma 5 aktualnie). - Najlepiej wybierz sobie to co Ci najbardziej odpowiada.
  5. Myślę, że nie da sie czegoś zepsuć na start - TAK MI SIE WYDAJE.
    Ogólnie już ktoś napisał że wychodzi nowy sezonowy serwer oficjalny NosFire, tylko dla mnie wydaje się, że jest to serwer raczej dla starych graczy, bo startujesz od razu z 80lvl - MOŻNA ŁATWO PRZETESTOWAĆ KLASY, ale być może się pogubisz w natłoku rzeczy.
  6. Myślę, że najlepiej dołączyć na grupę fb Nostale Polska i tam zapytać czy będzie ktoś grał na tym nowym serwerze i byłby w stanie wytłumaczyć podstawy gry i co robić by progresować.

Polecam przetestować, osobiście fajnie sie bawiłem wydając dwie wypłaty w tydzień, jak ofi nie siądzie, to na tym NosVoidzie spróbować :slight_smile:
JN
Pozdrówki

2lajki

Jak już chciałbyś zagrać to bierz wojownika , od 60 AW kiedy wchodzi eq z bonem na broń główna +dodatkowa robi top DMG odbiegając mocno od innych klas

1lajk

Trochę coś źle mówisz, bo wszedłem i jednak ktoś gra, więc po co się wypowiadasz jak nie wiesz …
Post jasno napisany, pytanka konkretne, więc jak nie masz co napisać sensownego do tego to omiń temat.
Pamiętaj, że każdy gra w to co lubi i innym podobać może się co innego niż Tobie.

2lajki
  1. Update’y są co pół roku mniej więcej jakiś większy dodający nowy akt/ karty sp itd
  2. Hajs ci sie przyda ale jak będziesz grał jak 90% ludzi czyli na 15 kontach naraz to nie będzie ci siana brakować na rozwijanie postaci jeżeli tylko codziennie sumiennie będziesz grindować. (multiboxing jest dozwolony w regulaminie)
  3. Są prywatne ale na palcach 1 ręki można policzyc, niedługo NosFire startuje taki prywatny oficjalny xD gdzie progres na glowne serwery poleci
  4. Klasy raczej zbalansowane dzięki SPkom ale jak będziesz multiboxował to nie ma znaczenia potrzebujesz pare magów, wojów, łuczników i z 2-3 piastkarzy do buffowania w ML, ogólnie na wyzszych aktach bez buffów z ML nie da się expić więc albo sam sobie zrobisz te konta i bedziesz multiboxował albo będziesz musiał płacic ludziom aby ciebie buffowali,
    TL;DR robisz wiele kont i multiboxujesz albo nie ma sensu grać
  5. Youtube najprędzej
  6. Kiedyś grałem sporo, multiboxing mnie zmęczył jak trzeba 15 postaciami na rajd wchodzić i potem 4-6 musisz sterować naraz, ale napewno są ludzie co grają z polski wystarczy ze dc nostale oficjalny wbijesz na polski kanał tam

Ah,
przypomniałeś mi dlaczego przestałem w to grać XD
Nie masz 15 kont, to średnio jest jak grać.
Ciekawe jak z tym nosfire będzie, tzn. jakie wymagania by przenieść postać, to wtedy tam sie naexpi postaci, ale to trzeba mieć jeszcze czas i chęci eh…

I ten ofi nt na discordzie, to mam wrażenie że tam taki jad sie wylewa, jak kiedyś tam wbiłem…

Kurde szkoda że tak jest :frowning: Juz na Metinie kiedyś mnie męczyło jak musiałem robić bufke i grałem woj+buf i się przełączać bo buffa, to raczej nie dla mnie, wolę gry gdzie jedna postać wystarczy. Mamy coś takiego na rynku? Kiedyś bawiłem się też w Blade&Soul czy jakoś tak. Ogólnie coś kolowego, coś anime z mmorpg mamy aktualnie?
NosTale mi się podoba, ale jeśli później mam dorabaić 15 kont i połową z nich sterować to nie dla mnie