Pomogę w Black Desercie! Darmowy Egzemplarz dla każdego!

@Bakson Podałem kontakt do mnie, wystarczy wejść na serwer lub napisać prywatnie jeśli masz pytania :slight_smile:
@abcy Niestety, triala nie można pobrać ze steama, jak również nie można łączyć konta steam z www (I odwrotnie). Niemniej jednak polecam bardziej klienta www niż steamowego (Chociażby dla głupiego Gift Package :stuck_out_tongue:) Co do wagi klienta to do pobrania jest coś około 20GB jeśli dobrze pamiętam a na dysku zajmuje 31GB w moim przypadku

@Velarus
Śmiechłem w tym momencie…

Najżałośniejsza ocena jaką widziałem na temat BDO , trzeba być chyba amebą umysłową.

Jako, że wiele osób jeszcze pyta o co chodzi z darmowym egzemplarzem, odsyłam do linku
https://www.blackdesertonline.com/news/view/1888

W skrócie: Do 17 października musicie wbic 56 poziom i zrobić awakening dowolnej postaci korzystając z darmowego, 7 dniowego triala ze strony głównej. Jeśli to zrobicie, wasz darmowy trial automatycznie zmieni się w Starter Package, czyli pełną wersję gry wartą 10$.

W sprawie pomocy najlepiej kierować się na


Jest tam już kilka osób, które dopiero zaczynają więc możecie pograć razem i porozmawiać. Rówież pytania odnośnie BDO możecie zadawać na kanale textowym lub na PW. Na czacie głosowym się pojawiam co jakiś czas, więc chętnie na pytania odpowiem :wink:

Zastanawia mnie jedna kwestia. Słyszałem opinie, że BDO jest mocno P2W.
Granie bez inwestowania pieniędzy ma w ogóle sens czy mija się to z celem?

Edit: Jeszcze jedno. End game to PVP/PVE czy jest co robić w jednym i drugim przypadku?

Cześć wszystkim.
Mam do Was pytanko. Otóż chętnie pograłbym w Black Desert, szczególnie teraz gdy grę można mieć za darmo ale … mam neta 10mb w dodatku dziele go z bratem a co za tym idzie, nie mogę cały czas sciągać. Pobranie gierki zajmie mi kilka dni a z tego co widzę, grę mogę zacząć pobierać tylko jeśli mam ją kupioną/skorzystałem z triala i tutaj moje pytanie - idzie to jakoś obejść? Nie chce “przeznaczyć” połowy triala na sciąganie gry, w 3-4 dni pewnie cieżko będzie wbić 56lvl i zrobić q na awakening.

@swisteq Jak każda gra - Inwestowanie $ MOŻE przyśpieszyć progress, nie musi. Tutaj wszystko jest oparte o RNG. Co do end-game’u to możesz sobie wybrać cokolwiek chcesz - możesz sie zająć PVP, Node Warami, Siege Warami a mozesz PvE - od gatheringu przez fishing, processing, sailing…Jest mnóstwo rzeczy do robienia.

@WhiteAngel Niestety, jedyna opcja “obejścia” to upload folderu z grą na jakiś hosting, ackzolwiek nigdy tego nie robiłem ani nie szukałem takich rozwiązań, więc nie wiem czy by tak zadziałało. Ale jest jeszcze opcja taka, że możesz stworzyć konto, pobrać sobie grę i zrobić nowe konto, na którym będziesz miał 7 dni triala. Aczkolwiek wbicie 56 poziomu to kwestia maksymalnie 1 dnia gry, więc nie wiem czy jest sens kombinować

@swisteq
Nie ma end game PVE takiego typowego (dungeony / rajdy). Są za to Word Bossy, zajmowanie się Life Skilami, handel i grind. Jest to gra bardziej nastawiona na PVP niż typowo na PVE z dungami a ze względu na brak lev capa grind teoretycznie nigdy się nie kończy.

@WhiteAngel
Tak jak @Melody pisał, wbicie 56 lev to 1 max 2 dni jeśli masz czas na granie, do tego podejrzewam, że znajdzie się ktoś kto pomoże i ewentualnie lekko bostnie. Jeśli nie masz parcia na grę za free to nawet ktoś da guest passa który wydłuży darmowy czas o kolejne 7 dni.
Z tego co wiem to czasem ludzie również dawają grę za free w postaci Gift Packa ze względu na nagrodę którą za niego otrzymują.

Nie dzięki, gra jest wielkim crapem.

1lajk

Potrzebuję pomocy z wygearowaniem. Zrushowałem szybko lvl bez robienia questów, aktualnie 50-ty i nie radzę sobie na kolejnych spotach - mam 52 AP i 44 DP a na kolejnym spocie tj. Helms Post potrzeba 90-110 AP i 120-140 DP. Byłem, dostaję hity po 200 a mobka biję prawie minutę więc wróciłem bić Catfishmanów.

Co mam zrobić by wziąć lepsze eq? Na markecie itemy są niezdrowo drogie (za identyczny egzemplarz miecza który kupiłem u jakiegoś vendora za 200k mam niby zapłacić 1,5kk xD) a te zdobywane z farmienia itemków są bezużyteczne (z farmienia mobków na 45-50 lvl dostałem mieczyk 15-20 AP mając od jakiegoś czasu 30-34 xD).

W grze bez problemu idzie zarobić raz dwa na podstawową broń + 15 (miałem ją po 5h gry na nowym koncie).
Biżuterię + Armor możesz wyfarmić z :slight_smile:
Treant Forest:

  • Armor
  • Neck

Rhutum Outstation:

  • Belt
  • Hands

Lake Kala (Catfishman):

  • Earring
  • Shoes

Mansha Forest:

  • Ring
  • Helmet

Sam set armora to ponad 100 DP / set biżuterii to łącznie ok 28 AP + redukcja obrażeń + 100 LT
Na broń najszybciej zarobisz sprzedając pierwsze Black Stone Armor / Weapon które dostajesz za logowanie + expiąc i zbierając sprzęt na w/w lokacjach. Z wydropionych częsci armora / broni + gówien do vendora spokojnie da się zarobić

@Velarus Nie dawaj bezsensownych rad na początek, proszę ;x

@Kajoj Robiąc po kolei questy od duszka, gra prowadzi cie do 50 poziomu za rączkę, po wykonaniu main questów do 50 poziomu powineneś mieć spokojnie ~40-50mln silvera, a za to możesz sobie spokojnie kupić +15/PRI Baresa i powinno starczyć jeszcze na sub-weapon, lub nawet możesz kupić +0 i samemu ulepszać Black Stonami, wyjdzie taniej :wink: Jak chcesz jakieś konkretne info to zapraszam na discorda, bo gdybym chciał to wszystko opisać to brakło by mi miejsca na taką ścianę tekstu.

Nowych graczy zapraszam także do gildii, daje ona niewielkie bonusy (Chociaż na start to dość spore) ale przede wszystkim jest w niej dużo osób - tych doświadczonych ale również i nowych, którzy dopiero co zaczęli grę - Więcej informacji na discordzie.

@Melody
Gdzie widzisz bezsensowne rady? Na co mu na początek black stony których i tak nie użyje a w późniejszej fazie gry będzie miał kasy na ich kupno o ile będzie chciał enchantować sprzęt a się prędzej nie znudzi. Do tego jak jest na poziomie 50+ to w/w set jest idealny a bicie tych mobów nawet w armor + 0 i niebieską bronią za 15-20k z marketplace idzie bez problemu. Bijąc tam moby spokojnie zbierze w jeden wieczór w/w sety a podejrzewam, że Q nie robi bo chce dość szybko wbić lev i zrobić awaking dla gry.

Witam. Wbiłem 52 lvl wiedźmą , gra podoba mi się. Niestety czuję iż osiągnąłem max moich samodzielnych możliwości. Jest ktoś chętny pomoc dokończyć 56lvl i questa na przebudzenie :slight_smile:

Mam z deka lenia by sprawdzić. Do kiedy jest ten myk? Ograniczony czasowo event? wolałbym mieć wolne by móc tryhardować :wink:

No cóż, również jestem leniwym człowiekiem, więc tylko wspomnę, że odpowiedź na twoje pytanie znajduje się parę postów wyżej :wink:

Dobra inicjatywa :cowboy_hat_face: Bumpuje :poop:

Ja mam trochę inne pytanie, ile czasu się mniej więcej czeka od momentu zrobienia awaking questa aby dowiedzieć się, czy otrzymaliśmy pełną wersję gry?

Przeważnie około ~1h z tego co chłopaki mówili na discordzie :wink:

Kurde to lipa, zrobiłem wczoraj awaking Q całego i do dziś nie mam… a wczoraj był 6 dzień :confused:

bo rozumiem to zadanie to tylko do momentu odebrania broni oraz testu tych kilku skili?