Pomogę w Black Desercie! Darmowy Egzemplarz dla każdego!

Cześć,

Jak pewnie już większość z Was zauważyła, ruszył bardzo fajny event w Black Desert - można zdobyć pełną wersję gry całkowicie za darmo! Wystarczy wbić 56 poziom dowolną postacią oraz zrobić na niej awakening w ciągu 7 dni!

Sporo osób pewnie się skusi chociaż na sprawdzenie tytułu, bo to chyba najlepsza możliwa okazja :wink:
Oczywiście nowi gracze w tym wielkim świecie mogą sobie nie poradzić, bo co jak co - świat tutaj jest naprawdę spory i rozbudowany, dlatego wychodzę do Was z propozycją :wink:

Jeśli chcesz zacząć grę, ale nie wiesz kim zagrać, co warto robić, czego unikać to myślę, że mogę Ci w tym pomóc. Nie jestem może jakimś weteranem, ale troszkę doświadczenia z BDO posiadam i chętnie się nim podzielę. Ale! Nie za darmo, nie chcę pieniędzy tylko zaangażowania, po aktywacji swojego triala (Lub przed, ale najlepiej jak będziesz miał już zainstalowaną grę) odezwij się do mnie, jeśli potrzebujesz podstawowej wiedzy, czyli jak zacząć grę, jeśli po kilku dniach gra Ci się nie znudzi, będziesz pewny, że chcesz grać dalej, wtedy (Jeśli jeszcze nie będziesz miał) pomogę Ci dobić 56 poziom, pomogę z awakeningiem i zaoferuje miejsce w przyjaznej gildii, w której spokojnie będziesz mógł się rozwijać i poznawać świat gry.

Jeśli jesteś zainteresowany lub masz jakieś pytania, daj znać;

Odświeżam.

Zachęcam do rozpoczęcia przygody! Jeśli masz pytania lub napotykasz trudności podczas rozgrywki - pisz śmiało :wink:

Cześć, jestem zainteresowany. Instaluje gre!

Edit: Wszedłem do gry i nie, jednak to nie dla mnie. Nie chce nawet za darmo :frowning:

5lajków

@Cwielki Szkoda, a można wiedzieć co Cię odrzuciło od tytułu? Bo może do czegoś się źle zabrałeś i start nie wyszedł za dobrze, w takiej sytuacji myślę, że mogę pomóc z początkiem :slight_smile:

Nie będę tutaj wymyślał cudów, bo pograłem niecałe dziesięć minut. Gra jest po prostu brzydka, choć grałem na ultra detalach, to lepiej według mnie wygląda GW2 czy choćby ArchAge. Od gry wręcz bije po oczach robotą skośnookich. Ta cała czarna plama - Twój pomocnik, to zupełnie nowy poziom inwazyjnego, upierdliwego podpowiadacza. Co oni mieli w ogóle w głowie projektując to?

Koleżanka kiedyś chwaliła, ze lepsze od Lineage 2, ale chyba ją po prostu… poniosło. :sunny: Chciałbym napisać, że zainteresowanie gra jest małe, ale patrząc po temacie, to nie widzę żadnego. Gra dogorywa po polityce firmy, co też najlepiej nie wróży na przyszłość.

1lajk

Dziwne zarzuty jak do gry która jest obecnie najładniej wyglądającym MMO na rynku :wink: a czarny duszek którego tak pojechałeś jako podpowiadacza to całe story w grze i racja na początku to wygląda jak podpowiadacz ale jak w każdej grze jest to tutorial aby ktoś ogarnął podstawy :stuck_out_tongue:
Później duszek daje Questy fabularne a na samym końcu daily Q

Wysłałem zaproszenie na Discordzie. Mecuros nick mam.
Pewnie bede mial kilka pytan

Witam!~

ja jestem interesowany Twoją pomocą, aktualnie mam 25 poziom

Każdy mierzy gry swoją miarą. Czy BDO wygrało jakiś konkurs na najładniejszą grę, czy sobie tak palnąłeś?
Dla mnie również ta gra to jedno wielkie dno.

1lajk

Nie gram w BDO jak dla mnie zepsuli grę item shopem ale nie mogę się zgodzić z tym dogorywaniem online steam teraz zalogowanych jest 10000 osób na steam i z 2-3 razy tyle poza steam moim zdaniem dość żeby powiedzieć że gra nie jest martwa :stuck_out_tongue: dla porównania bless 500 osób łącznie :smiley:
Gra jest dość fajna ale raczej skierowana do osób z dużą ilością wolnego czasu grając 2 godzinki dziennie bez item shopa niestety nie dasz rady :stuck_out_tongue:

@duszek1991
powiem więcej grając 1-2h dziennie to nawet z item shopem nie zrobisz nic :wink: gra to tak na prawdę jeden wielki grindownik nastawiony na PVP a na nim grając 2h dziennie nic nie zrobisz nawet z item shopem bo nie kupisz tam lev / skill pointów ani itemów z bossów :stuck_out_tongue: do tego najlepiej na + 18-20 :stuck_out_tongue:

Problemem nie jest sam grind, tylko rng przy enchantowaniu. Jeden będzie miał highe end eq po uzbieraniu 1kkk, a drugi wygrinduje 10kkk i będzie miał lipę.

Co do grafiki, to się w pewnym sensie zgadzam. Tylko tu nie chodzi o jakość grafiki, bo jakość jest bardzo dobra, tylko o styl. Wszystko się błyszczy jak psu jajca, tragedia

Sam grałem trochę w bdo, jest fajnie, podobne do L2, ale randomowosc i błyszczenie zabijają grę.

Hm, grafikę można sobie dostosować, na remastered faktycznie gra wygląda jak wabik na ćmy, ale po kilku kliknięciach, przesunięciach itd gra wygląda zupełnie inaczej :wink: Poza tym, trzeba się też do tego przyzwyczaić.

Co do duszka, to jak już ktoś wspomniał, jest on formą tutoriala ale też dzięki niemu poznajemy fabułę gry, na początku będziemy go wzywać co chwilę, ale po osiągnięciu pewnego poziomu i wykonaniu questów duszek potrzebny jest tylko do enchantowania, odbierania daily/weekly scrolli bossowych i buffów.

Tej gry nie można ocenić na wejściu, ponieważ do 50 poziomu niewiele ciekawego się dzieje, ot odkrywamy mapę, uczymy się nowych umiejętności, zdobywamy nieco lepszy ekwipunek…gra zyskuje prawdziwy potencjał po dołączeniu do gildii, po przekroczeniu 56 poziomu i zrobieniu awakeningu, kiedy to postacie dostają całkowicie nowe umiejętności i bronie, wtedy można zdecydować tak naprawdę co chcesz w tej grze robić. Znam osoby, które grają tylko po to, żeby sobie porobić screenshoty :wink: W pewnym momencie im więcej o grze wiesz, tym więcej możliwości odkrywasz i tylko od Ciebie zależy czym się zajmiesz, serio, w tej grze praktycznie nie ma ograniczeń :slight_smile:

Jeszcze raz więc podam swojego Discorda: Melody#0124
Oraz mój serwer Discorda, na którym możecie się wszyscy razem spotkać, pogadać, pograć wspólnie itp itd :wink:

dla mnie też jest brzydka, chciałem w nią zagrać ale grafika mnie odrzuciła, wyjaśnię dlaczego
cała gra wygląda jak kulturysta po syntholu, podrasowana na maksa nie mająca nic wspolnego z czymś schludnym, zbalansowanym wizualnie, nie kolącym oczy. Wszystko wygląda plastikowo, błyszczy się jak psu jajca, efektów najebane tyle ile silnik wyciąga i tu kolejny problem z zasięgiem renderu, LODy static meshów są ustawione tak blisko że można epilepsji dostać, tak więc jak schemat kolorow i plastikowość grafiki można zmienic w grze tak render pozostaje kompromisem lub błędem projektowym całości, ale może jako nastolatek kiedys bym się tym jarał

1lajk

Jak wspomniałem, grafikę można dostosować, nie trzeba grać na ultra/high-end czy remastered - Wystarczy sobie odpalić Medium/Slightly-High i ewentualnie kilkoma suwakami dopasować pod siebie. Co do efektów, wszystkie można zmniejszyć czy nawet wyłączyć. Z renderingiem niestety na razie trzeba sobie jakoś radzić, na razie Kakao ciągle nad tym pracuje.

Siema, tak pomyślałem już kiedyś próbowałem to jak można zgarnąć gierke za free to zrobię drugie podejście, narazie jedyne co chciał bym od ciebie to pomoc w wyborze klasy z ekspem raczej dam radę ale gdybym miał problemy to pewnie się odezwę do ciebie :stuck_out_tongue: więc, jaką klasę poleciłbyś to pve? Z góry dzięki :smiley:

Witaj,

Wszystko tak naprawdę opiera się na tym, co bardziej preferujesz, aczkolwiek na początek mogę polecić Witch/Wizard, bo mają spore obrażenia obszarowe i nie wymagają na starcie potężnego gearu, żeby mieć całkiem przyjemny clear speed :wink:

Jeśli jednak magia Ci nie odpowiada, spróbuj Lahn, Tamer lub Mystic/Striker, te postacie też bardzo dobrze sobie radzą w PvE bez olbrzymiego ciśnienia na gear :slight_smile:

Okej dzięki, coś sobie wybiorę gdybym miał więcej problemów będę się odzywał :slight_smile:

Cześć, dzisiaj zacząłem grę, wbilem 20lvl, mam zamiar zagłębić się w tytule, gram ninja i generalnie przydałyby się rady i pomoc, więc jeśli masz czas i chęci to możesz się odezwać :smiley:

Chętnie bym sprawdził grę bo wiele o niej się pisze ale jako laik to mam pytanie czy da się ściągnąć triala ze steama czy trzeba mieć ich klienta (ile waży)? Można potem to jakoś połączyć ze steamem, czy jak to tam działa?