Pomóżcie mi obniżyć cenę kompa

http://www.x-kom.pl/p/326725-desktop-shiru-4200-i5-6400-gtx1060-8gb-1tb.html dokup drugą kostke 8gb ramu do tego zestawu i ci pojdzie all na ultra a osobiscie używam tego kompa:

http://www.x-kom.pl/p/269738-desktop-x-kom-picasso-hp-500-x4-860k-gtx750ti-8gb-1tb.html i Archeage działa mi na ultra z palcem w nosie, a w lolu wyciągam 120-200 fps na ultra ;p

Ja zasugeruję żeby jednak Morele omijać jeżeli chodzi o składanie komputera. Kupowałem tam trochę elektroniki i nie było problemu ale kiedy zdecydowałem kupić i złożyć komputer... Przechodzenie przez ten proces trwało ponad 3 miesiące, zestaw dotarł niesprawny i musiałem 3 razy go odesłać żeby serwis to zauważył. Na koniec zamiast przysłać mi całego kompa przysłali samą płytę główną bo przecież z nią był problem i to ona podlegała wymianie. Całe szczęście, że ostatni raz zamówiłem do ich punktu odbioru, a nie kuriera do domu. Panowie po wytłumaczeniu sytuacji zapewnili mnie, że sami to załatwią i po 2 dniach miałem wszystko ale co się naczekałem i nadenerwowałem to moje.

zrezygnował bym z napędu optycznego bo jest bezużyteczny.

Całość jest ok. Raczej każda gra w FHD z ustawieniami MAX pójdzie bez problemów.

Jak chcesz zbić o kilka stówek to kup GTX 1050 Ti, karta jest bardzo mocna. Ciut gorsza od 1060, ale tańsza o krocie.

@UP

Zakup ramów 2400MHz mija się z celem jeśli będzie Skylake. Musi być Kaby. CL16 to też duże opóźnienia jak na taką prędkość.

Niema sensu dopłacać do ramów bo ma on marginalny wpływ na wydajność.

Co do I5 7500 (Kaby) to z chęcią bym polecił, dopłata jest niewielka względem zysków. Ale trzeba tu ostrzec przed koniecznością aktualizacji biosu lub zmiany płyty głównej.

Ciut gorsza? Różnica kolosalna. W Watch Dogs 2, FHD, wysokie to jest coś typu minimalnie 66 vs minimalnie 40fps.

@wiesior

Nie zgodzę się. Szybszy ram potrafi zrobić spora różnice. Tak samo dual Channel. Popatrz na testy. Nawet te kilka fps więcej w miejscach CPU intensive to już coś. Przy i5 2500k zmiana ramu 1600MHz (chyba cl8/9) na 2133MHz (chyba cl11) w np. Wiedźminie 3 czy BFie daje nawet ponad 10fps w miejscach mocno obciążających CPU.

mam GTX 1060 6gb od palita i I5 6600k (jeszcze nie podkręcony) i BF1 na ultra w średnio 80-90fps.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, trochę już zmodyfikowałam zestaw, a jeżeli RX 480 to jaki model polecacie? Coś takiego?

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-rx-480-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-rx480-8g-774425/

@FreeQ dzięki za filmy, bardzo pomocne

Byle nie referent. Za 1240 masz Sapphire Nitro+, później XFX GTR a za 1340 MSI Gaming X.

Nitro+ jest głośny, GTR i Gaming x są znacznie cichsze (Gaming X bodaj najcichszy)

Podaj cały zestaw jak wygląda jeśli zdecydujesz się na jakieś zmiany.

A możesz mi powiedzieć jakie pieniądze chcesz przeznaczyć na pc ?
Jeżeli to jest koszt lekko powyżej 4tys zł to polecam Ci ten zestaw pc : https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/13/ a jeżeli chcesz wydać trochę mniej to polecam Ci również ten zestaw : https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/12/

Nie zgodzę się. Szybszy ram potrafi zrobić spora różnice. Tak samo dual Channel. Popatrz na testy. Nawet te kilka fps więcej w miejscach CPU intensive to już coś. Przy i5 2500k zmiana ramu 1600MHz (chyba cl8/9) na 2133MHz (chyba cl11) w np.  Wiedźminie 3 czy BFie daje nawet ponad 10fps w miejscach mocno obciążających CPU. 

Kupując szybszy ram zyskasz parę % wydajności, dokładając te same pieniądze to szybszego procka zyskasz kilkanaście i więcej.

Dual Channel jest fajny, ale płyta ma tylko 2 sloty. Kupując 2x4GB robisz sobie problem z późniejszym upgrade. Biorąc 2x8 GB pakujesz pieniądze które lepiej wydać na procka, grafikę czy pojemniejszego ssd-ka (dla gier które maja obecnie ponad 30 GB na dysku ssd robi ogromną różnicę).

Dołożenie do 2400MHz CL12 względem 2133MHz CL13 to jest kwestia 30zl. IMO warto dla tych kilku fps. Dołożenie do 7600 względem 7500 to jest 100zl. Wątpię aby 7600 dał 3x większą poprawę fps niż zmiana ramu na szybszy a dopłata jest ponad 3x większą niż do ramu.

Mnie kilka miesięcy temu (zanim ram i SSD skończyły w gore) zakup nowych 2x8GB 2400MHz CL11 DDR3 kosztował 280zl (stare 1333 CL9 jeszcze sprzedałem za 80, więc wydałem 200). Wzrost wydajności na poziomie 15fps w miejscach mocno obciążających CPU, w BF4 nawet jakieś 20. Z dopłatą 200zl to nie dostane i7 3770 (wątpię aby ten i7 zapewnił aż taki wzrost) ani i5 Skylake.

Pomiędzy 2400, a 3000 jest różnica 3-5 fpsów, więc o jakim kilkukrotnym skoku wy mówicie?

Po za tym, co z tego, że zmieni procesor na kaby lake 7500, kiedy płyta będzie obsługiwać tylko 2133MHz. A taka płyta to minimum 485 złoty. Pisałem o tym na początku tematu.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, trochę już zmodyfikowałam zestaw, a jeżeli RX 480 to jaki model polecacie? Coś takiego?

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-rx-480-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-rx480-8g-774425/

 

@FreeQ dzięki za filmy, bardzo pomocne

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-480-nitro-8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-d-11260-10-20g-1061514/

Ale wybierając między RX 480 a GTX 1060 musisz pamiętać że:

- RX jest faktycznie szybszy w dx 12 i vulkan

- Ale obecne gry MMO nie korzystają z tych API i raczej długo nie bedą (MMO jest zwykle trochę zacofane jeśli chodzi o nowinki)

- sterowniki GTX mają mniejszy narzut na procesor a to procesor jest kluczowy dla gier MMO

- GTX żre mniej prądu

@Ksarou

Prosze czytać dokładnie, napisałem że następny lepszy proc to Dołożenie 100zl,ponad 3x więcej niż Dołożenie do ramu, wątpię aby poprawa była również co najmniej 3x lepsza niż ta poprawa która da ram.

Test niewiele nam mówi, jedne ramy są 3000mhz CL15 a drugie 2400mhz cl ile? Pewnie 12/13. Podana przeze mnie podmianka to i wyższe taktowanie i niższe opóźnienie za 30zl. Nie są to duże pieniądze a taki frostbite bardzo dobrze wykorzystuje szybsze pamięci (do tego stopnia że nawet przy niewiele szybszych ramach potrafi być 5fps roznicy).

Jezeli faktycznie chcesz najlepsza karte w tej cenie too amd fury nitro+.... Jak widac taa karta jeszcze zyska kolejny wzrost wydajnosc nie ma problemow z dx 12 a w dx 11 zjada gtx 1060 Na sniadanie. Ale nie bedzie ekologiczna :P

A jezeli patrzysz sie Na przyszlosc too Rx 480,... Karta taa jest nastawiona ze w przyszlosc ma zyskiwac.

Jezeli martwisz sie o srodowisko a chcesz wydajnosc w dx 11 najwyza a przy tym nie chcesz wydawac rocznie moze 100 zl wiecej to bierz gtx 1060 ale liczy sie ze nvidia za dwa lata bedzie tylko trupem ...

Ja bym na jej miejscu brał tego gtx 1060, na jej kompie z tym gtx'em pójdą praktycznie wszystkie gry przez najbliższe 2-3lata przynajmniej, nie ma co się przejmować wyjdzie też bardziej energooszczędznie i taniej.

@kubas246a ty chyba dalej nie rozumiesz, że żeby działały jej te ramy potrzebuje płyty głównej droższej o 300 złoty?

3000mhz beda dzialac ....

Ale tylko ze beda przetaktowane Na 2133mhz z automatu

Czyli tak jakbysm wydali pieniadze Na nic ... O ile tee ramy sa drozsze..

@Ksarou

No właśnie nie rozumiem, bo zwyczajnie nie jest to prawda. Będą działać na tej płycie i to z podanymi prędkościami.

Nie, te 3k będą działać jak 2,1k więc to strata pieniędzy.