Pomozecie cos wybrac?

Witam serdecznie,
Mam 28 lat właśnie zaczyna mi się urlop i szukam czegoś do pogrania najlepiej na dłużej.
Dobrze żeby gra była darmowa chociaż nie jest to mus. Chciałbym grac 1-3 godzinki dziennie, sam czasem z 1-2 kumplami. Oprócz normalnego grindu mile widziane jakieś questy i dungeony.
Do tej pory grałem w następujące gry:
-Tibia - najdłuższa przygoda, ta gra wraca co jakiś czas do mnie od około 15 lat
-MUOnline - milo wspominam głównie prywatne serwery
-HB Online - tak jak wyżej
-Diablo 2/3 - jestem fanem serii.

Oprócz tego otarłem się o wiele różnych gier od WOW-a zaczynając na CS kończąc, jednak gry przy których zostałem na dłużej były przeważnie 2D (z widokiem od góry), moze pora na cos innego?
Co polecicie dla mnie i moim kolegów?

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Tomasz

Polecam ArcheAge

1lajk

Lineage 2 , serwer arion .

1lajk

Path of Exile

1lajk

Gw2. Ogromny świat, kupa lore. Czasem się wydaje że nie wiadomo co z sobą zrobić bo ‘wziąć i iść grindować’ rzadko zdaje się mieć sens. W sam raz żeby wskoczyć, przejść kawałek nowej mapy, może jakiś kawałek wątku fabularnego(polecam od pierwszych chapterów aż po najnowszy living world) zrobić na niej co się ma do zrobienia, zagrać chwilę pvp czy wejść na wvw jeśli ktoś lubi i wyjść w dni gdzie czasu za wiele na granie nie ma. A jak jest to można zawsze wybrać się na jakieś dungeony czy inne fractale. Wydaje mi się właśnie że gw2 jest bardzo przyjazne graniu nawet jak się ma bardzo mało czasu.

1lajk

Ja nie mogłem się odnaleźć, mam ten sam problem ze nic mnie nie cieszy z gier.
Wyjątkami są Path od Exile i Ffxiv (abonament) jedyne gry w których nie muszę spędzać 24h tylko 2h po pracy i widać efekty + spora populacja robi swoje.

1lajk

z opisu tego co widze a zatrzymalem sie na mam czas 1-3h dzienie polecam ci z calego serca kurnik.pl

A może Runescape/ Runescsape OS?

Warframe, z doświadczenia wiem, że jest idealny, jeśli nie ma się zbyt wiele czasu dziennie. Ba, to nawet zaleta, bo niektóre rzeczy (np. nowe frame) budują się dość długo, więc praca jak najbardziej pomaga w oczekiwaniu na koniec craftu. Jedyny minus to dość sporo grindu surowców na wyższych mr

Polecam Grim Dawn, nie jest może typowe MMO, ale po sieci da się też grać, no i sporo możliwości rozwoju postaci

A ja polecam Guild Wars 2. Można pograć za darmo, wbić max lvl i pobawić się “chwilę”, a jak się spodoba to sami będziecie chcieli dokupić dodatki które były warte swojej ceny przy premierze (a teraz, gdy potaniały to aż nadto). Jest to chyba jedyna gra w którą można grać zarówno z doskoku, w wolnej chwili po “5 minutek”, jak i po 7 godzin dziennie, a w obu przypadkach czujesz że było warto wbić. Dodatkowym plusem jest gra ze znajomymi - jest to mmo które najbardziej ze wszystkich premiuje współpracę. Ty masz 40 lvl, a kolega 26? W prawie wszystkich innych grach byście nie mogli nic razem robić (nie licząc ciągnięcia za uszy i zabijania przez cb wszystkiego na strzała za śmieciowy dla cb loot), tak tutaj macie nieograniczone możliwości. Chcesz pomóc koledze zrobić story? Spoko, dostaniesz swój loot, a swój level. Chcesz pobiegasz z kumplem po mapce dla 25-26 lvla? Fajnie, gra cię zeskaluje tak byś był trochę lepszy od kumpla (pod względem statystyk), ale nie tak byś zabijał setki wrogów na 1 auto-atak łącznie z bossami xD. Loot oczywiście dostajesz swój, na swój level. Chcecie pójść na dungeona? Nie ma sprawy - gra obu was zeskaluje do odpowiedniego poziomu, a każdy z was dostanie loot na swój “normalny” level. Przy czym gra was skaluje w dół, nie w górę więc progres jest zachowany bo z wyższym levelem możecie iść na lepsze/trudniejsze mapki.

A jeśli chcesz gry podobnej do tibii tylko nowszej to dobry jest Black Desert Online. Identycznie jak w tibii, jeśli chcesz grać godzinkę dziennie to top graczem nie będziesz praktycznie nigdy… ale to absolutnie nie przeszkadza w dobrej zabawie w obu grach. Drop itemów, wbijanie eq na + ileś, spoty, czysty grind mobków setkami, handel z graczami… a także gra dodaje parę rzeczy od siebie w postaci statków, walk morskich, zbierania grzybków, hodowli roślin i zwierząt, alchemii, czy budowy własnego imperium niewo… tzn goblinów i im podobnych, którzy za (nie)godziwą stawkę by tyrali w kopalniach i przynosili rudę do twojego magazynu.

2lajki

Polecam Tera Online, masz tam questy, grind, dungeony i sporo fajnego conentu PvE, ale jeśli lubisz to masz również PvP. Do tego system walki non-target sprawia, że rozgrywka jest naprawdę przyjemna.

Martwe pvp, martwa populacja i będzie dostawał od każdego w twarz bo zostali sami “wykoksani”.

No chyba ci się coś pomyliło, średnio dunga w pt finderze szuka mi w 10 sekund i nie ma tam samych “wykoksanych”, tak samo na pvp sporo początkujących jest. A ludzi jest dużo, czasami trzeba ch zmieniać bo strasznie laguje.

Ja też sporo pracuję i pogrywam czasem w guild wars 2 :slight_smile: Szczerze polecam. Ciekawy content, jest co robić gra się nie nudzi. Gram 2-3h dziennie i jest git :smiley:

Nie po prostu nie

Hej, skoro lubisz tak gry 2d to moge Ci polecic margonem. Trudno jest powiedziec, czy gra Ci sie spodoba oraz co w tej grze jest na prawde fajnego, ale moge Ci polecic. Sam w to gram od 10 lat. O ile sama gra nie wymaga poswiecenia duzej ilosci czasu to procesy zdobywania eq trwaja dlugo, e2 na publikach sie respia 6min(na 40lvl) do 20(na jakos 200lvl+, nie wiem dokladnie), dlatego eq i wszystko sie zdobywa dlugo, ale masz jeszcze kolosow (cos jak tytan, moze bic kazdy raz na dzien), herosow, niektorzt zaczynaja respic po 2h, niektorzy po 6, zalezne od lvl oraz tytani 2-4dni respa jesli sie nie myle. Sama gra nie ma akcji, moze wydawac sie zmudna, wiec musis sprobowac by ocenic.

A ja polece Albion Online