Populacja + czy warto zagrać?

Hej, ostatnio szukałem jakiegoś "spokojnego" mmo z nastawieniem na crafting, z tego co widziałem RuneScape to oferuje. Warto zagrać? Dużo osób jest on-line? I jak jest z premium? Można na darmowym koncie na niego "wyfarmić"?

Z góry dzięki za odpowiedź,

Earynd.

populacja? to najpopularniejszy, albo jeden z najpopularniejszych i najbardziej zaludnionych MMO

32k w teh chwili, ale czasami jest 2x wiecej ludzi online

A idzie wyfarmić na membera (premium czy jak to tam sie zwie) na darmowym koncie? Bo wydawać pieniążków zbytnio mi się nie chce, a pofarmić lubię :P W end-game jest co robić? Jest jakiś level cap?

I jak działa client gry, bo mam net mobilny i nie chce grać z perspektywy strony WWW? Ściąga wszystkie pliki na komputer czy imituje "przeglądarkę"? Dodam, że będę grał na linuxie (ubuntu).

Level cap to 120 przy każdym skillu.

Wyfarmić nie idzie membera w grze niż bondy.

Możesz pobrać sobie launchera(bez odpalania strony,czyli automatycznie w cliencie grasz) lub odpalić przez przeglądarkę.

Nie zapomnijmy ze są 3 wersje RuneScape z czego 2. grywalne dla każdego. Ogólnie ja swoją przygodę z grą zacząłem w 2006 roku, kiedy to Runescape szczycił się największym fejmem na równi z Tibią, z którą szedł łeb w łeb jeśli chodzi o konkurowanie między sobą. Od tamtego roku do dzisiaj zmieniła się cała gra i to w sensie dosłownym (mowa o Rs3) dlatego twórcy postanowili odtworzyć serwer z starych plików (2007r.) i prawie całkowicie oddać tworzenie gry graczą. I teraz pojawia się pytanie, w którą wersję Ty byś wolał zagrać biorąc pod uwagę różnice między tymi dwoma wersjami?

RS3

Nowa grafika,

DUŻO UŁATWIEŃ - skracający czas grindu i podnoszący czas AFK przy skillowaniu,

EOC - Skrót ot Evolution of Combat, najbardziej kontrowersyjny wprowadzony update do gry, ponieważ zmienia całą mechanikę gry którą tak naprawdę pokochali gracze z pierwszej wersji gry. Dodaje "skille" takie jak w WoW'ie typu klikanie 1,2,3,4,5 and repeat,

2 Item Shopy - Jeden to item shop kosmetyczny, zaś drugi "Treasure Trails" gdzie za realne pieniądze możemy kupić klucze, i losować zawarte w puli itemy w których nie brakuje wysoko lvl'owych zbrój, kasy czy itemów do craftingu.

Grand Exechange - Czyli taki dom aukcyjny oparty na offline trading. Wystawiasz oferte a system automatycznie dobiera Ci kogoś kto coś sprzedaje/kupuje za cene za którą Ty chciałeś i popycha za nas itemy.

Populacja - Mimo tego że gramy w mmo, czuć jakbyśmy grali w Singla z domieszką multi bo czasami ktoś tam przemknie ale nie jest to to co kiedyś, gdzie każde miejscówki w których można było jako tako zarobić były przepełnione na każdym świecie.

Ogólnie ta wersja gry moim zdaniem zmierza w złym kierunku aczkolwiek fajnie jest pograć.

RS07

Grafika - Największy plus tej wersji, ponieważ wraca tutaj do momentu gdzie gra MOIM zdaniem była najbardziej klimatyczna. Pastelowe kolory, w połączeniu z muzyką tworzoną chyba przez drugiego Mozarta a do tego możliwościami i populacją dają mieszankę która wciąga mnie na prawie 8 lat gry. Mimo tego że poźniej grafike zmieniono, grałem dalej z samego sentymentu do tej gry - i niestety musiałem patrzeć jak nowa wersja gry umiera na moich oczach.

Systemy - Rozwiązania w grze których nie znajdziesz w innych grach, jeśli nigdy nie grałeś to gra będzie Cię zaskakiwać na każdym kroku. Wydaje mi się że sam możesz daleko nie zajść ponieważ trzeba tam troche ogarnąć więc przydałby Ci się ktoś kto pokrótce Ci to wytłumaczy.

Brak GE

Brak Item shopów. - To chyba największy plus, nie ma domu aukcyjnego tak jak i item shopu dzięki czemu gra nie traci całego swojego uroku wymian między graczami i grając czuje się że z Tobą gra 30 tysięcy innych ludzi.

Mógłbym tak pisać cały dzień ale myślę że lekko przedstawiłem sytuację tej gry.

Odpowiadając na płacenie za grę sprawa wygląda prosto. RS3 posiada F2p, 07 nie posiada F2p.

Jeśli gra Cię wciągnie, najlepiej PIERWSZY miesiąc kupić za realne pieniądze (sms - koszt koło 23,37zł) a potem każde kolejne do usranej śmierci kupisz już za golda w grze :P

Ja tym sposobem od wprowadzenia bondów (item kupywany za gold i dzięki niemu możemy aktywować subskrypcje na 14 dni)

nie wydałem ani jednej złotówki na mebera, a mam go non-stop od tamtego czasu. Co więcej na moim poziomie postaci w RS3 takiego bonda zdobywam w około ~2h gry (w zależności od kursu przedmiotów), a poziomie postaci w 07 (zacząłem koło 1 czerwca grać w tą wersję) koło 3/4 godzin :P

Jeśli jakieś pytania albo zbyt chaotycznie to pisać tutaj, może uda mi się odpowiedzieć.

Czy RS jest powolną grą czy po prostu ja mam lagi? Chodzi o chodzenie, bo zainstalowałem, sprawdziłem i po kliknięciu dopiero po 2-3 sekundach postać się rusza / wykonuje czynność.

Mnie też namówiliście. I BTW - to nie są lagi. Ta gra wydaje się być "powolną". Mam to samo.

HP samo się nie regeneruje?

Z tego co sam zauważyłem, nie regeneruje się, musiałem wcinać rybki. Poza tym wydaje mi się, że lepiej zrobioną grą od RS jest Eldevin, no ale wiadomo - 30k graczy a 150 robi różnice :P Plus nie jest tak "powolne" - to mnie z deczka dobija w RS.

Czy RS jest powolną grą czy po prostu ja mam lagi? Chodzi o chodzenie, bo zainstalowałem, sprawdziłem i po kliknięciu dopiero po 2-3 sekundach postać się rusza / wykonuje czynność.

"Chodzi o chodzenie" hah :P Ja nie widzę w niej lagów, jeśli grasz w RS3 możesz przy wybieraniu serweru ustawić sortowanie po pingu (od najmniej. do najwięk.) i wybrać ten na którym powinno Ci iść jak żyleta. Możliwe, że jeśli grasz pierwszy raz to podczas podróży wczytuje Ci lokacje te gdzie jeszcze nie byłeś, a informacje o nich prawdopodobnie przechowywane są u Ciebie na komputerze dla szybszego wczytywania dlatego też z każdym kolejnym razem powinieneś przestać odczuwać jakieś lagi

Mnie też namówiliście. I BTW - to nie są lagi. Ta gra wydaje się być "powolną". Mam to samo.HP samo się nie regeneruje?

Chyba w to za dużo gram i nie widzę tej powolności :P

Jeśli chodzi o RS3 to tak, HP się regeneruje samo. Trwa to wolno i cały ten proces można przyśpieszyć po przez kliknięcie PPM na ikonkie biegu po czym "Rest" i nasza postać zacznie odpoczywać przyśpieszając regeneracje HP i biegu . Po całym świecie są rozrzuceni też grajkowie (varrock, faly, lumb) na których klikamy i "Listen to" przez co usiadamy przy nich, zaczynamy ich słuchać, relaksować się, a na dodatek jeszcze szybciej niż po przez "Rest" się regenerować.

Z tego co sam zauważyłem, nie regeneruje się, musiałem wcinać rybki. Poza tym wydaje mi się, że lepiej zrobioną grą od RS jest Eldevin, no ale wiadomo - 30k graczy a 150 robi różnice Plus nie jest tak "powolne" - to mnie z deczka dobija w RS.

Wygląda na to że na każdym kroku będę musiał bronić mojej ukochanej gierki :D Nic nowego, przyzwyczaiłem się że tą grę potrafią dobrze odebrać nieliczni i prawdziwi grinderzy :P Na pierwszy rzut oka Eldevin ma wszystko lepsze. Ale z czasem kiedy możliwości robienia czegoś w nim zaczyna brakować w Runescape będziesz co chwila odkrywał dużo nowego :P Mówię tutaj o p2p bo f2p a p2p to niebo a ziemia. Wystarczy odpalić listę questów i zobaczyć jaki conent ma f2p a jaki p2p :P

Nie zapomnijmy ze są 3 wersje RuneScape z czego 2. grywalne dla każdego. Ogólnie ja swoją przygodę z grą zacząłem w 2006 roku, kiedy to Runescape szczycił się największym fejmem na równi z Tibią, z którą szedł łeb w łeb jeśli chodzi o konkurowanie między sobą. Od tamtego roku do dzisiaj zmieniła się cała gra i to w sensie dosłownym (mowa o Rs3) dlatego twórcy postanowili odtworzyć serwer z starych plików (2007r.) i prawie całkowicie oddać tworzenie gry graczą. I teraz pojawia się pytanie, w którą wersję Ty byś wolał zagrać biorąc pod uwagę różnice między tymi dwoma wersjami?RS3Nowa grafika,DUŻO UŁATWIEŃ - skracający czas grindu i podnoszący czas AFK przy skillowaniu,EOC - Skrót ot Evolution of Combat, najbardziej kontrowersyjny wprowadzony update do gry, ponieważ zmienia całą mechanikę gry którą tak naprawdę pokochali gracze z pierwszej wersji gry. Dodaje "skille" takie jak w WoW'ie typu klikanie 1,2,3,4,5 and repeat,2 Item Shopy - Jeden to item shop kosmetyczny, zaś drugi "Treasure Trails" gdzie za realne pieniądze możemy kupić klucze, i losować zawarte w puli itemy w których nie brakuje wysoko lvl'owych zbrój, kasy czy itemów do craftingu.Grand Exechange - Czyli taki dom aukcyjny oparty na offline trading. Wystawiasz oferte a system automatycznie dobiera Ci kogoś kto coś sprzedaje/kupuje za cene za którą Ty chciałeś i popycha za nas itemy.Populacja - Mimo tego że gramy w mmo, czuć jakbyśmy grali w Singla z domieszką multi bo czasami ktoś tam przemknie ale nie jest to to co kiedyś, gdzie każde miejscówki w których można było jako tako zarobić były przepełnione na każdym świecie.Ogólnie ta wersja gry moim zdaniem zmierza w złym kierunku aczkolwiek fajnie jest pograć.RS07Grafika - Największy plus tej wersji, ponieważ wraca tutaj do momentu gdzie gra MOIM zdaniem była najbardziej klimatyczna. Pastelowe kolory, w połączeniu z muzyką tworzoną chyba przez drugiego Mozarta a do tego możliwościami i populacją dają mieszankę która wciąga mnie na prawie 8 lat gry. Mimo tego że poźniej grafike zmieniono, grałem dalej z samego sentymentu do tej gry - i niestety musiałem patrzeć jak nowa wersja gry umiera na moich oczach.Systemy - Rozwiązania w grze których nie znajdziesz w innych grach, jeśli nigdy nie grałeś to gra będzie Cię zaskakiwać na każdym kroku. Wydaje mi się że sam możesz daleko nie zajść ponieważ trzeba tam troche ogarnąć więc przydałby Ci się ktoś kto pokrótce Ci to wytłumaczy.Brak GEBrak Item shopów. - To chyba największy plus, nie ma domu aukcyjnego tak jak i item shopu dzięki czemu gra nie traci całego swojego uroku wymian między graczami i grając czuje się że z Tobą gra 30 tysięcy innych ludzi.Mógłbym tak pisać cały dzień ale myślę że lekko przedstawiłem sytuację tej gry.Odpowiadając na płacenie za grę sprawa wygląda prosto. RS3 posiada F2p, 07 nie posiada F2p.Jeśli gra Cię wciągnie, najlepiej PIERWSZY miesiąc kupić za realne pieniądze (sms - koszt koło 23,37zł) a potem każde kolejne do usranej śmierci kupisz już za golda w grze Ja tym sposobem od wprowadzenia bondów (item kupywany za gold i dzięki niemu możemy aktywować subskrypcje na 14 dni)nie wydałem ani jednej złotówki na mebera, a mam go non-stop od tamtego czasu. Co więcej na moim poziomie postaci w RS3 takiego bonda zdobywam w około ~2h gry (w zależności od kursu przedmiotów), a poziomie postaci w 07 (zacząłem koło 1 czerwca grać w tą wersję) koło 3/4 godzin Jeśli jakieś pytania albo zbyt chaotycznie to pisać tutaj, może uda mi się odpowiedzieć.

Dołączam się do tematu.

A jak tam z tym kupowaniem membera za sms??

Bo ciągle musiałem PSC albo PayPalem a chciałbym za sms bo za dużo na koncie.

Ja mam pytanie w związku z subskrypcją SMS albo PaySafeCard. Co się dzieje, jeżeli wykupię sobie member tylko na miesiąc, a potem naprzykład nie płacę? Postać zwyczajnie wraca mi do free?

No tak : Wróci po prostu do free. Jeżeli ktoś ma chęć zagrać w 07scape to zapraszam. Obecnie są światy F2P bez opłaty. Sam pogrywam dla nostalgii :)

Hej, ostatnio szukałem jakiegoś "spokojnego" mmo z nastawieniem na crafting, z tego co widziałem RuneScape to oferuje. Warto zagrać? Dużo osób jest on-line? I jak jest z premium? Można na darmowym koncie na niego "wyfarmić"?

Z góry dzięki za odpowiedź,

Earynd.