Porady na sam początek?

Witam ponownie ściągnąłem hearthstone. Jednak zapomniałem większość i na dodatek gram od 0. Nie pamiętam czy najlepiej składało się deck z samych 1 I 2 czy może inaczej budować. Dodam że gram magiem. Wszelkie porady na początek chętnie przeczytam.

Siemka,

Po pierwsze to na początek radzę Ci grać same areny. Bez dobrej kolekcji kart nic w tym momencie nie osiągniesz, a i przyjemność z gry będziesz miał mocno średnią. Oczywiście możesz się pobawić, zrobić jakąś talię z posiadanych kart, ale daleko nią nie zajedziesz. Ogólnie to nigdzie nie jest powiedziane, że deck ma się składać z samych 1 i 2. Możesz tworzyć talie agresywne, które będą faktycznie zawierały większość tanich kart zadających duże obrażenia, ale przy słabej kolekcji może się okazać, że za wiele nie zwojujesz i tylko się zrazisz do gry. W tym momencie niestety już na 18 randze spotyka się decki typowo z hearthpwn albo tempostorm.

W tym momencie grane są decki typu:

- Aggro (tanie karty, które mają wywierać maksymalną presje na portret przeciwnika)

- Control (chyba najdroższe, skupiające się na late game)

- Mid Range (Bardzo silne od środkowej fazy rozgrywki)

Moja rada dla Ciebie na razie to granie tylko i wyłącznie aren (lepiej poznasz karty i synergie jak już dawno grałeś), dzięki czemu szybko się wzbogacisz. Na początku nie jest to łatwe, ale to najszybsza droga do pokaźnej kolekcji. Żeby na nie zarobić rób sobie zadania: te codzienne i te ukryte, których opis możesz znaleźć np: TUTAJ.

Granie aren bez wiedzy i przegrywanie to marnowanie pieniędzy w grze - dostajemy mniej niż zapłaciliśmy za same wejście. Na początek opłaca się najzwyczajniej w świecie grać. Jest sporo "tanich" tali, albo takich które skupiają się tylko na bazowych kartach. Za zarobione pieniądze najlepiej kupować najnowszy dodatek, a bazowy czerpać z każdej środy i bójki

Tutaj się z Tobą nie mogę zgodzić :D Kupowanie pakietów i to jeszcze na dodatek z najnowszego dodatku to kompletna strata kasy :P Oczywiście, że są tanie decki tylko tak na prawdę poza wbiciem 20 rangi w sezonie po rewers co Ci da granie nimi? Wiem, że taki MKRR3 wbił legendę free2play, ale umówmy się, że miał do tego odpowiednie umiejętności. Może się źle wyraziłem w pierwszym poście, ale areny bym grał od razu po poznaniu mechaniki gry (po odblokowaniu wszystkich postaci itp.). Przy takiej ilości kart podstawowych jakie są do zdobycia w grze (z pakietów klasycznych) przy samych bójkach to życzę powodzenia w "kolekcjonowaniu" :D

Dziękuję wam bardzo za rady mile widziane jakieś poradniki chyba ze tę trochę przestarzałe też mogą być ze stron lub Youtube

Im bardziej zaglebiam się W grę i więcej czytam tym więcej tematów o tym ze bez płacenia za karty nie ma co się bawić dużo w tym prawdy? I ile bym musiał zapłacić?

To zależy co chcesz w tej grze osiągnąć :) Jak chcesz sobie pograć dla funu, a nie dla rangi czy turniejów to nie musisz płacić nic. Bierzesz karty, które masz, robisz sobie zadania i powoli zbierasz przy okazji się świetnie bawiąc. Jak interesuje Cię szybkie "dogonienie mety" to oczywiście musisz kilka pakietów kupić. Tutaj wszystko rozchodzi się o Twoje oczekiwania i czas, w którym to chcesz osiągnąć co sobie założyłeś. Jeżeli nigdzie Ci się nie spieszy to możesz zarobić sobie na całkiem fajną kolekcję zadaniami, arenami i bójkami nie płacąc ani jednej realnej złotówki. Życzę Ci powodzenia :)

Witam ponownie ściągnąłem hearthstone. Jednak zapomniałem większość i na dodatek gram od 0. Nie pamiętam czy najlepiej składało się deck z samych 1 I 2 czy może inaczej budować. Dodam że gram magiem. Wszelkie porady na początek chętnie przeczytam.