Postać na end game

Porównując thiefa i mesmera, która klasa wydaję się być w porządku patrząc wvsw/ pvp ? Obie te klasy mi się podobają, ale za chiny nie mogę się zdecydować.

Szczerze powiedziawszy wybór jest trudny bo obie klasy w PvP są bardzo dobre. Mesmer jednak jest trudniejszy i wymaga po prostu ogólnego rozgarnięcia, ale jak się go opanuje to naprawdę można nim cuda wyczyniać.

Thief natomiast potrafi szybko eliminować pojedyncze cele nie będące heavy armor.

Polecam pooglądać jakieś streamy z PvP GW2, bardzo często grają tam właśnie mesmerami i thiefami to możesz zobaczyć jak to wygląda i może ułatwi ci wybór :P

Porównując thiefa i mesmera, która klasa wydaję się być w porządku patrząc wvsw/ pvp ? Obie te klasy mi się podobają, ale za chiny nie mogę się zdecydować.

Thief=ninja, nie zobaczysz go, a jak zobaczysz to w zasadzie tylko jego ostrza jak cie z ktorejs strony przeszywaja i umierasz. Przed smiercia zobaczysz go przez chwile, potem znika i tyle go widziano.

Mesmer, zobaczysz go bardzo wyraznie, stojacego obok siebie samego... a moze to ten po lewej..? chwila, stal tu przed chwila... O, to na pewno on! Eh niestety, to ten co stoi za toba. Teraz stoja 4 identyczne mesmery, wybierz madrze ;)..

Obie klasy sa do siebie podobne w sensie zwodow, ale thiefa bedzie po prostu niewidzialny i cie zabije, a mesmer najpierw wysle cie do psychiatryka i zabije. Taka roznica lol

Porównując thiefa i mesmera, która klasa wydaję się być w porządku patrząc wvsw/ pvp ? Obie te klasy mi się podobają, ale za chiny nie mogę się zdecydować.

Sprawa wygląda tak,mówiąc o Spvp Thief zdecydowanie lepiej nadaje się do team fightu z racji sporej ilości teleportacji,zmiany pozycji i niewidzialności,mesmer to klasa bardziej pod 1v1 oraz kiedy chcesz znukować poszczególny cel,na www poprostu wez czym Ci się lepiej gra i tyle :)

Ps,na www mesmer pod full condi robi straszny dps

Sprawa wygląda tak,mówiąc o Spvp Thief zdecydowanie lepiej nadaje się do team fightu z racji sporej ilości teleportacji,zmiany pozycji i niewidzialności,mesmer to klasa bardziej pod 1v1 oraz kiedy chcesz znukować poszczególny cel,na www poprostu wez czym Ci się lepiej gra i tyle Ps,na www mesmer pod full condi robi straszny dps

Często grasz mesem? Bo po tym opisie wygląda jakbyś wvw cisnął na Vabii a spvp na unrankach od wielkiego dzwonu.

Ja bym brał osobiście mesmera, bo ma więcej zastosowań jak thief. Dla nowej osoby to może być atut z tego względu, że jak nie pograsz więcej gier to tak do końca nie wiesz w jakiej roli się najlepiej poczujesz.
Poza tym grając Mesmerem nauczysz się rozpoznawać, który to prawdziwy mesmer. :D

Thief nie jest dobry jako pierwsza postać, ponieważ działa w systemie binarnym - albo stoi i dpsuje, albo leży w downedzie/martwy, i nie dpsuje :D

Za to jeśli się go ogarnie, to nawet full zerk ele jest niczym tank :D

Hej, gre mam od wczoraj i nie moglam za nic zdecydować jaka postac wybrac..

Zawsze wwybieram klasy dps jak rouge czy scout. I tutaj pojawia się pytanie o przydatnosci tych klas w party i tylko pve. Leczenie i tank to podstawa a najmocniejszy dps? Z dwoch ww lub coś zupelnie innego?

W gw2 nie masz typowego podziału na role. Każda klasa ma jakiś własny skill leczący, bardziej mowa tu o skillach supportujących które posiadają engineer (wieżyczka lecząca), guardian, mesmer. Jeżeli ogarniesz klasę to zrobisz nią spory dps, a tak to z klas które robią dobry dps to mesmer, thief, guardian. Mi osobiście frajdę sprawiało dpsowanie engineerem.

Te dpsy to ci sie troche pomyliły ;D

Thief - największy dps, najmniejsza przeżywalność ( trzeba się natrudzić, aby dobrze grać)

Elementalista - podobnie jak thief, jednak bardziej żywotny.
Warrior - duży dmg, dużo hp, dużo defa - najprostszy do ogarnięcia dps

najsłabiej wypadają : mesmer, engi i necro.

Ostatnie tabelki DPS'u pamiętam z ponad pół roku temu:

http://www.dtguilds.com/mobile/forum/viewthread/m/6563292/id/13987449-dps-estimates-for-each-professions-in-30s-battles

Na wvwvw ranger i engi są nieprzydatni i sobie nie pograsz

Czemu ma niby sobie nie pograć? Engi jest bardzo dobry jako roamer.

Ogólnie postac wybiera się pod względem preferencji, stylu gry, po prostu jest to indywidualna sprawa. Zawsze lubiłem grać postaciami kontaktowymi i Warrior zawsze jest i był postacią numer jeden dla mnie i uważam, że jest to dobra postać nie tylko na end game gry... Jeśli to Ci nie pasuje to wybierz Elemelka lub Necro.

Czemu ma niby sobie nie pograć? Engi jest bardzo dobry jako roamer.

Jako roamer hmm to wytłumacz co to roamer. Większość gildii biega w grupach 20~, a to już nie jest roamowanie.

Samemu możesz grać czym chcesz, taka prawda.

A jak chce się biegać samemu, to najlepiej po eotm, żeby nie zabierać miejsca dla osób z guild raidów

Aktualnie ja bym brał jakakolwiek klasę ze względu na dodatek, który prawdopodobnie zrehabilituje engiego i rangera w mecie wvwvw. :)

A jak chce się biegać samemu, to najlepiej po eotm, żeby nie zabierać miejsca dla osób z guild raidów

Roamer też się przydaje na WvW. Nie będziesz chyba za każdym razem z zergiem biegać dolyaka ubić albo głupi supply camp odzyskać/zabrać. Poza tym przynajmniej niektórzy chętnie informują o tym, w którym kierunku przeciwnicy idą.

Witam mam takie pytanie

którą z postaci na end game najłatwiej dostać się do party na Dungi . Chodzi mi o te 3 klasy : mesmer , ele , necro .

Bo jak czytam opisy do dungów to najcześciej pisze że only warrior ale jakoś nie lubie nim grać

I która z tych 3 klas postaci jest w miarę najlepsza jeśli chodzi o pve i wvw ?