Postać

Witam. Warto się skupiać tylko na jednej postaci zamiast co ligę grać od nowa inną postacią. Bo skoro jak kończy się liga i moją postać przerzuci na standard to będziesz sens dalej nią grać? Ponieważ podobno na standard nikt nie gra. Czy w path of exile gra się bardziej tak że co 3 miesiące po prostu zaczyna się od nowa gdy zaczyna się liga i tak w kółko?

Ja ogólnie w gierki zawsze grałem tak że grywałem i skupiałem się tylko na jednej postaci żeby ją wymaxować, nie wiem jak to w poe wygląda. Ale jeśli co 3 miesiące będzie musiał zaczynać teoretycznie od nowa to w sumie troszke lipa

Jest tak jak mówisz możesz grać standard i wszystkie nowości mieć 3 miesiące później lub co sezon zakładać nową postać i bawić się z wszystkimi od początku.
Z jednej strony rozumiem dlaczego to ludzi przyciąga nikt nic nie ma na lidze wszyscy zaczynają równo od zera. Tyko po co :stuck_out_tongue: ?

Też nie rozumiałem na początku :slight_smile: Według mnie są 4 główne powody rozpoczynania gry na nowo co ligę:

Frajda w tym momencie na nowej lidze tkwi w tym, żeby sobie poradzić, posiadając ograniczone środki, najlepiej jak się potrafi. Przynajmniej to moja definicja “dlaczego wszyscy grają na ligach 1-3 miesięcznych a na standardzie/hc gra minimalna cząstka osób”. Każdy może mieć swoją :slight_smile:

Masz szansę zdobyć wszystko to co inni, nie jesteś ograniczony w tym momencie do najlepszych, mirrorowych itemów, których pełno na standardzie, co psuje trochę rozgrywkę - ponieważ robi ją trywialną. No i kosztuje to tony currency, której większość z nas nawet nigdy nie ujrzy na oczy, co powoduje dodatkową frustrację. To według mnie druga sprawa.

Jeszcze od czasów MuO zawsze lubiłem startować od nowa, na nowym serwerze. Lubię się pomęczyć zdobywając EQ i przechodząc kolejny kontent. Po jakimś czasie, gdy już masz dużo stuffu, wypasioną postać, to gra się robi nudna, nie ma efektu satysfakcji z osiągnięcia czegoś, bo wszystko jest łatwe. To trzecia sprawa, która prawdopodobnie popycha do grania od nowa, na nowych ligach.

Poza tym na lidze, każdą nowość którą wprowadzą masz na każdej mapie, już od pierwszych zonów. Możesz się nacieszyć nowa mechaniką do woli - jeśli oczywiście Ci ona odpowiada. Jak nowa mechanika ląduje na sc/hc to zawsze jest mocno ograniczona, a często dostępna bardzo rzadko, lub jedynie do wykupienia u Zany. Czasem w ogóle nowej mechaniki nie przenoszą na Std, z różnych powodów, głównie immersji, więc najprawdopodobniej nigdy nie będziesz miał szansy jej spróbować - tak było w przypadku Bestiary. To według mnie czwarta rzecz.