Poszukajmy starych mmorpg!

Witam, ostatnio patrząc na rynek mmo robi mi się bardzo smutno i w głębi serca brak mi tamtych czasów gdzie było tyle popularnych mmorpg które w sumie nic “nowego” nie dodawały a jednak były na swój sposób unikatowe.
Wymyśliłem więc zabawę, każdy kto zna jakiegoś bardzo starego, zapomnianego mmorpg, niech napiszę jego nazwę! może ja zacznę :slight_smile: na myśl przychodzi mi kilka tytułów:

  • Fiesta Online

  • Hero Online (nadal otwarty ale martwy [*])

  • 12sky

  • Asda Online

  • Talisman Online

  • Neosteam (kiedyś to było moje top1)

  • Legend of Edda

  • Battlefield Heroes (z 4k godzin, wydane powyżej 5k na stroje i bronie… Ahh to były czasy gdzie za młodu leciało się po psc na fundsy)

PS. jeśli macie jakieś filmiki czy soundtracki to śmiało :smiley:

Land of chaos (moba w prawdziwym platformowym 3d nie to co Smite. Zamknięta przez p2w bo kto by pomyślał że wrzucanie kosmetyków ze statami będzie ok)

Last chaos mój odpowiednik metina jeżeli chodzi o dzieciństwo. Dalej działa ale to już ie to samo. Rip tygodnie farmy punktów na skille w procyon.

Rappelz po dziś dzień działa jako p2w f2p. Dużo privow. Niestety riders of icarus która moim zdaniem inspirowala się naciskiem na tamming nie wyszła. Lepsza grafika i latające mounty niestety nie wystarczyły.

Rift może nie jest to ancient gierka ale jeden z dwóch klonów wowa która mnie wciągnął (drugi runes of magic ale niestety dual klasy mnie nie pociagaly) wspaniały housing własny kawałek świata znajdującego się grze na którym można postawić dom(ogromny wybór od domku jedno pomieszczenie, przez cmentarz, tawerny i latarnie, udekorować (a dekoracje można było robić samemu z desek, kulek, kształtów i świateł) nawet teneren i pogode można było zmienić.

Gdyby tylko riders of icarus i rift miało dziecko to place 200zl mies abonament nawet i kosmetyczne rzeczy jeszcze dopłacę.