Poszukiwane anime dla nowicjusza!

Jeszcze dodam jeden bardzo fajny tytuł - Kaiji.

Mi kumpel w tych temetach polecił serię .hack niestety jeszcze jest przede mną, więc nie mogę powiedzieć na ile jest dobra.

A mi kumple polecili większość serii anime - ale jeszcze nie wiem czy są coś warte :v

Log Horizon jest takie lajtowe że nie da się na nim zawieść, wciąganie oglądającego w cały ten świat jest porządnie przemyślane i wyszło bardzo estetycznie.

Ps. Olej Death Note. Nie polecam, nudne to i szare. Niby jakąś to fabułę to to ma, no ale proszę cie... wszystko to co się dzieje po końcu części z L... Dwa razy próbowałem... za drugim razem właśnie tam dotarłem trochę dalej. Nigdy więcej.

A mi kumple polecili większość serii anime - ale jeszcze nie wiem czy są coś warte Log Horizon jest takie lajtowe że nie da się na nim zawieść, wciąganie oglądającego w cały ten świat jest porządnie przemyślane i wyszło bardzo estetycznie.Ps. Olej Death Note. Nie polecam, nudne to i szare. Niby jakąś to fabułę to to ma, no ale proszę cie... wszystko to co się dzieje po końcu części z L... Dwa razy próbowałem... za drugim razem właśnie tam dotarłem trochę dalej. Nigdy więcej.

A skąd wiesz, może jemu się spodoba? Każdy ma inny gust, a wiele osób zaczynało przygodę z anime właśnie od Death Note. (w tym i ja)

Dobra chyba mi wystarczy tych propozycji. xD Daliście mi tyle tytułów, że starczy mi na ponad miesiąc oglądania. Zobaczę o co biega w Death Note i dam znać czy mi się podoba bo widzę, że są tu podzielone zdania na temat tego anime.

Dopiszę jeszcze tak... Death note, genialne - to jak można w raz ustalonych zasadach notatnika prowadzić fabułę jest spoko.

Hach/sign, świetny soundtruck, ale jak na początek przygody z anime nie poleciłbym, jest chyba za "trudne"

Log horizon - świetna propozycja jeśli chodzi o anime tematyki mmo.

Od siebie dodam, że ma początku oglądałem głównie te anime które leciały w Polsce. Dragon Ball, Yu gi oh, pokemon, aoki densentsu shoot! itp.

Death note jest ok, jak najbardziej podobało mi się zachowanie main charactera. Weź sobie obejrz kiseijuu jeszcze się nie skończyło, ale majstersztyk.

Shingeki no Kyojin tylko po pierwszej serii czekasz do 2016...

Wciągnął mnie bardzo Log Horizon. To nie to samo co SAO, ale miła odskocznia od ciągłej dynamicznej walki na rzecz bardziej strategicznej. :)

Może skorzystam z sytuacji, że wiele obeznanych person wypowiada sie w tym temacie i zapytam o anime w troszkę innym klimacie. Otórz interesują mnie "cięższe" anime pokroju Breserka, Elfen Lieda, Texhnolyze, Bokurano czy Higurashi no Naku Koro ni. Jeżeli ktoś gustuje w podobnych klimatach będę wdzięczny za jakieś propozycję czy też jego top 10 anime :)

http://i.imgur.com/iSkJU.jpg

Może ja też coś dorzucę :P Accel World (ma bardzo silne powiązania dlatego że dzieje się w tym samym świecie [Realnym z którego pochodzi Kirito] bodajże kilkanaście (jeśli nie dziesiąt ;0) lat i jest tego samego autora)

Guilty Crown jak najbardziej. W tym anime najbardziej hejtowane jest zakończenie, ale moim zdaniem lepszego nie mogło być dla tej świetnej serii.

Jeśli spodoba Ci się Guilty Crown to polecam też Eureka Seven lub aktualnie wychodzące Aldnoah.Zero ;) Tak jak pisali pozostali Btooom! musi być. Death Nota nie oglądałem, a to dla tego że zamierzam kupić wszystkie tomiki mangi więc się nie wypowiadam. Co do Fullmetala to tylko i wyłącznie wersję Brotherhood. Co by tu jeszcze co jest w stylu SAO... Filmowe Berserk'i już padły więc się podpinam ale ostrzegam że to nie jest ten sam poziom co SAO. Anime to jest "bardziej dorosłe" ale i tak niesamowite ;) Może shejtowane Akame ga Kill? Mi tam się podobało. Skoro temat to anime dla nowicjusza to polecam też Fairy Tail. Moim zdaniem niebo lepsze od Bleach'a. Bardzo fajna jest też Hamatora i 2 Sezon RE_:Hamatora. Na początek moim zdaniem nie były by złe także Tokyo Raven i Mahou Sensou (poza tym zachęcają do czytania Novelek :P szkoda tylko że leniom nie chce się tłumaczyć tego drugiego...) Może narazie tyle :P

Może ja też coś dorzucę Accel World (ma bardzo silne powiązania dlatego że dzieje się w tym samym świecie [Realnym z którego pochodzi Kirito] bodajże kilkanaście (jeśli nie dziesiąt ;0) lat i jest tego samego autora)Guilty Crown jak najbardziej. W tym anime najbardziej hejtowane jest zakończenie, ale moim zdaniem lepszego nie mogło być dla tej świetnej serii.Jeśli spodoba Ci się Guilty Crown to polecam też Eureka Seven lub aktualnie wychodzące Aldnoah.Zero Tak jak pisali pozostali Btooom! musi być. Death Nota nie oglądałem, a to dla tego że zamierzam kupić wszystkie tomiki mangi więc się nie wypowiadam. Co do Fullmetala to tylko i wyłącznie wersję Brotherhood. Co by tu jeszcze co jest w stylu SAO... Filmowe Berserk'i już padły więc się podpinam ale ostrzegam że to nie jest ten sam poziom co SAO. Anime to jest "bardziej dorosłe" ale i tak niesamowite Może shejtowane Akame ga Kill? Mi tam się podobało. Skoro temat to anime dla nowicjusza to polecam też Fairy Tail. Moim zdaniem niebo lepsze od Bleach'a. Bardzo fajna jest też Hamatora i 2 Sezon RE_:Hamatora. Na początek moim zdaniem nie były by złe także Tokyo Raven i Mahou Sensou (poza tym zachęcają do czytania Novelek szkoda tylko że leniom nie chce się tłumaczyć tego drugiego...) Może narazie tyle

Wow, ale się rozpisałeś. Wybierałem właśnie pomiędzy Log Horizon a Fairy Tail i wybrał LH ponieważ poleciło mi go więcej osób. Co do Accel World to jeżeli mówisz prawdę i ma naprawdę silne powiązania z moim ukochanym SAO to nic tylko brać. :)

@virtello też poszukuję czegoś takiego, obejrz sobie tokyo ghoula(lepiej będzie przeczytać mange), kiseijuu, psychopass, zetsuen no tempest, deadman wonderland.

Głupoty takie tutaj piszą czasami że szok. - teraz anime powstają takie kupalskie iż idzie nic nie oglądać. Mam ponad 100 obejrzanych serii za sobą, więc jakieś doświadczenie w tej dziedzinie mam troszku. Zaczynałem parę lat temu i był to właśnie Death Note. Wiesz co? Do tej pory nie znalazłem takiego anime co jest tak nieprzewidywalne co właśnie to. Teraz to mi się rzygać chce od tego iż po 1 odc. potrafię przewidywać co będzie w następnym.

Prawda jest taka że teraz społeczeństwu oglądającym anime wciska się kit, a nie porządne serie. A co jest najlepsze? Pomimo tego widzę komentarze jak tacy ludzie są zachwyceni. Zresztą całe te SAO to jest również takim czymś. Nie wkładam tego na wysoką półkę w mojej kolekcji, bo nie zasługuje na to.

Chcesz coś fajnego? Oglądaj Death Note, Fullmetala, Berserka i co najważniejsze Hellsinga.

Z kinówek polecam obejrzeć Stranger - Mukou Hadan (na jeden wieczór).

Mam nadzieję że po tych seriach co podałem nie będziesz oglądał byle czego i mózgu Ci te pseudo podróby nie rozwalą.

Accel World jak najbardziej. Krótka bardzo solidna seria, może nie tak wzruszająca jak momentami SAO, ale napewno warta obejrzenia. Myślę też, że warto rozglądnąć się za anime pełnometrażowymi np. Ruchomy zamek Hauru, Spirit Away czy Grobowiec Świetlików.

@hubcert dzięki za propozycje. Nie oglądałem kiseijuu i zetsuen no tempest. Ktoś wie może jaka jest szansa na kontynuacje anime Aku no Hana?

@Mandrah Jest tu kilka osób co ma wiele więcej obejrzanych serii szkoda tylko że się nie wypowiadają. Jeśli dobrze pamiętam ktoś tu ma ponad 500 a inna osoba koło 1000. Zgodzę się z Tobą że ostatnio wychodzą denne anime opierające się na schematach poprzednich ale właśnie dla tego że w przeszłości wykorzystano już większość ciekawych więc co mają zrobić twórcy? Zresztą chcesz coś naprawdę ciekawego to odstaw anime i poczytaj nowelki, książki czy co tam jeszcze. Polecam Ci nowelkę Utsuro no Hako to Zero no Maria która mnie naprawdę zmiażdżyła - tam masz TAKĄ nieprzewidywalność że to miód na serce ;)

------

A byłym zapomniał

LJu8uPc.png

O teraz lepiej

Głupoty takie tutaj piszą czasami że szok. - teraz anime powstają takie kupalskie iż idzie nic nie oglądać. Mam ponad 100 obejrzanych serii za sobą, więc jakieś doświadczenie w tej dziedzinie mam troszku. Zaczynałem parę lat temu i był to właśnie Death Note. Wiesz co? Do tej pory nie znalazłem takiego anime co jest tak nieprzewidywalne co właśnie to. Teraz to mi się rzygać chce od tego iż po 1 odc. potrafię przewidywać co będzie w następnym.Prawda jest taka że teraz społeczeństwu oglądającym anime wciska się kit, a nie porządne serie. A co jest najlepsze? Pomimo tego widzę komentarze jak tacy ludzie są zachwyceni. Zresztą całe te SAO to jest również takim czymś. Nie wkładam tego na wysoką półkę w mojej kolekcji, bo nie zasługuje na to.Chcesz coś fajnego? Oglądaj Death Note, Fullmetala, Berserka i co najważniejsze Hellsinga.Z kinówek polecam obejrzeć Stranger - Mukou Hadan (na jeden wieczór).Mam nadzieję że po tych seriach co podałem nie będziesz oglądał byle czego i mózgu Ci te pseudo podróby nie rozwalą.

Uspokój się, przecież każdy ma swój gust, nie? Jednemu się podoba SAO a inni go nienawidzą. Pisałem wcześniej, że Death Note oraz Fullmetal obejrzę więc się tak nie spinaj. Tak jak wyżej kolega napisał, w Sword Art Online można się wzruszyć (zrobiłem to tylko raz). Po za tym Twój rozkazujący ton ,,Chcesz coś fajnego? OGLĄDAJ Death Note, Fullmetala, Berserka i co najważniejsze Hellsinga." trochę do mnie nie dociera. Lepiej brzmi drugie zdanie ,,Z kinówek POLECAM obejrzeć Stranger - Mukou Hadan (na jeden wieczór)." Specjalnie podkreśliłem ważne wyrazy. Próbujesz mi wcisnąć swój gust bym oglądał Death Note, którego nawet zwiastuna nie widziałem więc ciężko mi ocenić. Więc chłopie uspokój się i przestań na siłę wciskać innym swój gust. Pozdrawiam.

Swoją drogą jeśli chodzi o Death Note to mi podobała się ekranizacja. Anime moim zdaniem w pewnym momencie wpada w pułapkę monotonii, które film pomija, jednak żeby nie było tak różowo to zakończenie anime a konkretnie metamorfoza głównego bohatera wywarła na mnie o wiele większe wrażenie niż zakończenie filmu, które de facto mocno odbiega od serii.

To nie tylko kwestia gustu bo on ma sporo racji, sao wypada słabo przy tamtych tytułach, pomysł miało dobry, ale po 7 odc to nijakie się zrobiło. Fma:B musisz mieć obejrzane jak dla mnie podstawa :D.