Poszukiwane MMO lub gra online

Hmm masz dobrą fabułę (ale według mnie to rozkręca się od 1 dodatku dopiero), masz do robienia:

  • Questy
  • Dungeony
  • Triale (wyzwania podobne do dungeonów / rajdów tylko walka z 1 bossem na arenie z różnymi poziomami trudności)
  • Rajdy
  • Crafting
  • PVP
  • Expienie “altów” - dałem w cudzysłów bo tu możesz mieć wszystkie klasy postaci na 1 postaci bez konieczności tworzenia kolejnych, założona broń definiuje to jaką masz klasę postaci :slight_smile:
  • nie pamiętam jak się to zwało ale taki dungeon który idziesz w głąb poziomami zaczynając od zera i zbierając tam sprzęt / lev póki nie padniesz
  • ogólnie wszystko to co ma też inne MMO jeśli chodzi o aktywności
    Do tego świetni ludzie (ja takich tylko spotkałem jak grałem), którzy nie będą Cię wyzywać bo coś poszło nie tak na rajdzie / dungeonie / trailu :wink:

Spróbuj z New World, spełnia wszystkie wymagania.

Rozumiem, no to będę musiał spróbować jeszcze raz skoro progress postaci istnieje i jest co robić
A da się robić cały content jako solo gracz? A do raidów jest coś w stylu party findera, czy tylko w gildiach robią?

Gdyby ta gra miała jakiś endgame to chętnie bym wrócił, ale bieganie w 100 typa za skrzynkami to żadna przyjemność, jednie “wojny”, ale jak już jedna gildia jest kozak to możesz sobie patrzeć jak inni grają.

Dążą do tego by się dało przejść solo. Nie wiem jak teraz, ale rok temu dodawali możliwość chodzenia na dungi czy triale wymagane w trakcie story z npc(ogarnietymi w miare). ale party finder jest jak najbardziej, dość rozbudowany do tego. Podstawowe raidy też się zalicza z randomami.
Na poczatku te questy faktycznie są nużące, więc warto robić poboczne aktywności bez pośpiechu. Tym bardziej ze trial jest nielimitowany z max. 60lvl czyli z pierwszym dodatkiem.

Wystarczy że kupię najnowszy dodatek i poprzedni również dostaje?

Obecnie są 3 dodatki do GW2, dwa pierwsze czyli POF i HOT są razem do kupienia w jednym pakiecie. Najnowszy jest End of Dragons, wprowadza łódki, łowienie ryb, nowe rejony, Dunegony/fractale, nowego mounta i oczywiście fabułę… Ale nie ma sensu go kupować jeżeli się zaczyna. Wystarczy ten pakiet dwóch pierwszych, aby dostać dostęp do zadań z mountami(z dodatkami dostaje się busta do max 80lvl aby można było sobie zrobić te pierwsze questy i zdobyć 4 mounty, każdy ma inną mechanikę, zając skacze wysoko i pozwala dotrzeć w niedostępne miejsca, raptor skacze daleko przez np. przepaście. Fajnie się to odkrywa). Sam bawię się świetnie mimo, że również nie mam zbytnio czasu, to zawsze znajdę coś do porobienia jak wrócę z roboty i znajdę godzinkę czy dwie czasu na grę.

Chyba nie w 100% aktualnie dungeony można przechodzić z NPC, ale zdecydowanie szybciej robi się je z innymi graczami. Tymczasem triale (1 boss na 8 osób) czasami też jest jako zadanie fabularne i tam już nie można chyba NPC, chyba że się mylę. Oczywiście jest “dungeon finder” do wszystkich typów dung/trial/raid itp. to co potrzebujesz do fabuły na pewno łatwo wyszukasz, jedynie ciężko przez kolejkowanie znaleźć party do wyższych poziomów, po prostu ludzie wolą zwykłego party findera, gdzie ogłaszasz czego konkretnie szukasz i dołaczasz przez specjalny interfejs gdzie ludzie się dobierają.

to zależy od pakietu, PoF i HoT są sprzedawane razem, EoD osobno, lub Eod + PoF i HoT, nie wiem czy jest promka albo czy ci szkoda wydać więcej kasy. jedno moge powiedzieć mam w tej grze prawie 3 tysiące godzin, lubię ten horyzontalny system rozwoju konta, co mam na myśli np: jak kolaga wyżej napisał jak odblokujesz mounta jest on dostepny na całe konto, czyli jak stworzysz nową postać to możesz śmiało śmigać Raptorem lub Roller Bettle ( tak fajny żuk nie gnojak). no gra rozkręca sie od dodatków. Drugi przykład horyzontalnego rozwoju to legendarny ekwipunek, po jego zrobieniu jak wyżej napisałem jest dostepny na cąłe konto przykład : stworzysz legendarny Greatsword Exodium, to wysztskie postacie które mogą używać Gs,ów mają do niego dostep i kiedy nie jesteś w walce możesz zmieniać staty tego sprzętu.

1lajk

Gw2 to chyba jedyne mmo dla osób które nie mogą poświęcać dziesiątek godzin na grę w tygodniu. Jeżeli zdobędziesz top eq, ono zawsze pozostanie najlepsze. Nieważne ile dodatków po drodze zostanie wydanych.
Nie ma wyścigu szczorów jak w innych mmorpg.

3lajki

Po tym co napisałeś stanowczo odradzam New World. Kolejny narzekacz z ledwo wbitym 625 myślącym, że przeszedł grę nie jest tam potrzebny. Powodzenia w szukaniu :smiley: