Poszukiwania gry MMORPG, co polecacie i dlaczego, czy wpisze się w moje oczekiwania?

Na wstępie, pewnie postów tego typu jest mnóstwo tutaj, ale każdy ma inne wymagania i prościej jest zrobić sobie nowego posta, niż szukać po tysiącach artykułów czy ktoś wpasowuje się w moje oczekiwania, więc proszę o 0 hejtu, nie masz nic konkretnego do powiedzenia to kliknij sobie “X” w prawym górnym i nie marnuj sobie i nam czasu.
Fajnie jak napiszecie coś więcej o gierce, a nie sam tytuł. Jak grałeś/grasz to napisz ile już godzin i czy dobrze się bawisz i jaki styl gry masz (F2P czy P2W, PvE czy PvP, Solo czy z kimś).

Odpowiedzi pod moim postem odnośnie początku przygody z NosTale troszkę zaczynają mnie zniechęcać, chociaż włożyłem na wstępie 20zł i kupiłem ten pakiet na start z jakimiś ubrankami, zwierzakiem i innymi jakimiś. Gra mi się przyjemnie, pewnie ze względu na grafikę gry oraz muzyczki, dźwięki (XD), ale obawiam się, że w sumie będę sobie grać po nic, bo pisali że 15 kont, połową trzeba grać żeby się bufać, więc za długi czas uznam, że w sumie to jedynie strata czasu była, bo nic nie osiągnąłem i już nie osiągnę.
Szukam gry w której nie potrzebuję kilku czy kilkunastu kont, ale takiej z bardziej kolorową grafiką (właśnie jak NosTale, może lekko ayaya gierki) chociaż innych też mogę spróbować. Na czym zależy mi najbardziej:
1)Brak konieczności posiadania kilku kont, a wystarczy jedno.
2)Najlepiej F2P, ale pewnie o takie już ciężko, więc ewentualnie B2P czy jakoś tak. Ogólnie żeby mikropłatności w grze nie były wymagane żeby grać. Pewnie nie ma już gry w której mikropłatności to jedynie efekty wizualne, pewnie w każdej grze osoba płacąca wsszystko osiągnie znacznie szybciej, więc już nie będę narzekać na to, że muszę więcej czasu gridnować, żeby coś zrobić.
3)Grind może być, ale najlepiej jakby był umiarkowany, a nie jakiś mega hard.
4)Żeby gra była żywa. Nie mówię tutaj o milionach graczy, mogą być mniejsze liczby, ale tak, żeby jedna było z kim pograć, pohandlować, itp.
5)Polskie społeczności niestety z reguły są toksyczne (odpaliłem np. Albion Online i napisanie czegoś zwykłego na czacie z reguły=wyzywanie od razu matek od innych graczy), ale jednak wolałbym znaleźć kogoś polskiego, jakąś gildię, kogoś z kim można milej spędzić czas, bo granie samemu pewnie szybko się może znudzić, aczkolwiek preferują właśnie grę w którą mogę pograć sobie Solo PvE.
6)Mój angielski raczej kiepski, więc wolałbym coś z polskim językiem, ale może to nie jakiś mus, przynajmniej może zacznę się nauki języka angielskiego.
7)Fajnie jakby gra była w stylu Metina. Już tłumaczę o co chodzi. Metin ma o tyle fajny system, że misji i fabuły nie ma. Robisz postać, na start jakieś questy, ale później ogranicza się to do np. Biloga czy oddawani innych rzeczy u kogoś, a sama gra polega na bieganiu, expieniu, dropieniu rzeczy na ulepszanie przedmiotów. Dla porównania odpaliłem np. Guild Wars 2 i jedynie co tam robię to biegnę z punktu A do B i robię sobie zadanka, zero typowego expienia i grind ulepków (chyba że to w dalszej części gry?)
W umie nie wiem co jeszcze, podsumowując w jednym zdaniu. Gra F2P albo B2P gdzie najlepiej jakby mikropłatności był dla wygladu a nie czerpania profitów w stylu (np. +1000% punktów doświadczenia). Bajkowa (najlepiej ayaya kolorowa) grafika. Ludzi w miarę żeby było do pogrania i spotykania w świecie gry, a nie biegania bez spotkania kogoś. Polski język i Polacy do wspólnej gry.
Może ktoś np. szuka kogoś do jakiejś gierki akurat, żeby zacząć od zera to dajcie co was interesuje, może się podłączę :slight_smile:

1lajk

Zagraj po prostu na prywatnym serwerze NosTale i problem solved tak szczerze. Sam tak grałem i to całkiem niedawno. Teraz i tak nie mam czasu na MMO.

Bo jeśli chodzi o twoje wymagania to niestety takiego MMO nie ma, zwłaszcza bez p2w* :wink: Zasugerowałbym ewentualnie Black Desert Online, ale to gra w którą trzeba włożyć dużo pieniędzy żeby komfortowo i efektywnie grać.

Do NosTale podobne jest jeszcze Maple Story, ale tak jak wyżej - tylko prywatne serwery. No i na prywatnym serwerze Metin2 też możesz zagrać skoro lubisz taki typ gier, ale z jakiegoś powodu (pewnie p2w) ci global nie odpowiada.

*No Guild Wars 2 jest tak prawdziwie nie-p2w (jedynie trzeba kupować dodatki), ale skoro ci nie odpowiada styl gry, to już nic na to nie poradzę.

1lajk

A jak wygląda dalsza gra GW2. Rozumiem, że na starcie lecimy od A do B i robimy fabułkę, a co na koniec? Jest jaki grind po przedmioty czy po prostu ciągłe bicie tego samego bosa, jak np w Lost Ark, bo tam chyba jest, że lecimy do max level zadania a później ciągle te same aktywności na zasadzie raid dzienny na każdej postaci i tyle. Jak to wygląda jeśli chodzi o późniejszą faze GW2. Wiem, mogę pójść poczytać na internet, ale wolę mieć pewne źródło od jakiegoś gracza, co grywa w to na bieżąco

Strike Missions, Fractals, dungi, rajdy, pvp… A fabuły nie ma jako takiej, wykonujesz aktywności na mapie.

Jeśli lubisz Metin2 to GW2 to kompletne jego przeciwieństwo. Nie ma tutaj bezsensownego grindu, bo gra jest casual-friendly i szanuje czas gracza. Aktywności na endgame mocno przypominają te z WoWa (jeśli w ogóle wiesz jak to tam wygląda) czyli jest to PvE głównie grupowe (5-10 osób), albo PvP na WvWvW (duże mapy gdzie są walki między serwerami)

Lepszy sprzęt zdobywasz głównie z craftingu, albo z robienia aktywności dziennych/weekendowych (Wizard Vault).

w Guild Wars nie ma fabuły? ha tfuu

No to ja polecę Ci tak znienawidzonego tutaj WoWa. Sam gram i bawię się świetnie. Zagraj sobie na oficjalnych serwerach na Retailu bo jeżeli nie grałeś wcześniej w WoW’a to wersja Classic Cię od gry odrzuci.

1lajk

W GW2 jest casualowe ale można sobie przygrindować, jak chcesz np. zrobić ekwipunek legendarny, albo zdobyć wszystkie masteries, które ułatwiają życie. Fabuła jest fajna i długa ale musisz coś ogarniać angielski. Do tego item shop, który tak naprawdę wprowadza głównie skiny, nic tam nie da ci przewagi w grze. Dodatkowo na upartego nie musisz płacić realnego hajsu za itemy z itemshopu, bo możesz wymienić gold z gry, który obecnie dość szybko się zarabia. Do tego masz całkiem przyjemne pvp i contentu na długie miesiące w Open World. Co fajne, dużo ludzi robi ciągle stary content, więc nie ma problemu o graczy do jakichś eventów. Co do polskich gildii, pamiętam że były jakieś, nawet w jednej trochę się bawiłem ale to stare dzieje.

Diablo 4

wow, na nic innego nie warto tracić czasu/pieniędzy

1lajk

Sam bym polecił Ci Nostale gdyby nie kolosalne p2w. Uwielbiałem ten styl gry, karty SP, pety, całkiem ok fabuła, dużo grindu, gra łucznikiem sprawiała mi mega frajdę (to uciekanie i bicie jednocześnie super płynnie to działało)… Niestety Gameforge zniszczył tę grę… :frowning:

Czy tak dużo? Podstawą jest namiot, resztę itemów można ogarnąć ingame, dopóki ktoś nie jest minmaxerem i po prostu chcę się fajnie bawić to bdo jest dobrym tytułem, ale ta gra to czysty grindfest więc xD
+1 nostale na prywatnym serwerze będzie spoko

Patrząc na twoją listę wymagań zwłaszcza z językiem Polskim to może być ciężko.

Próbowałbym na twoim miejscu przekonać się do Albiona ponownie po starcie europejskiego serwera (28 kwietnia dla wszystkich).
Spełnia wszystkie twoje wymagania a czat Polski aktualnie jest opustoszały bo większość osób robi sobie przerwę żeby z pełną mocą zaatakować EU serwer.
Albion ma trochę bajkową grafikę, jest bardzo nieliniowy jak wcześniej wspomniany metin, możesz w tej grze robić naprawdę wiele i w zasadzie wszystko w jakimś stopniu opłaca się tam robić bo ekonomia gry wciąga każdy towar który zdobędziesz/wytworzysz, będzie tam grało mnóstwo osób + na premium jesteś w stanie zarobić w grze (Sam podchodziłem do tej gry dwukrotnie na Azjatyckim i Amerykańskim serwerze i rezygnowałem przez ping jednak grając te kilkanaście godzin PvE w zależności od szczęścia byłem w stanie zarobić na premkę lub znaczną jej część. [RNG gry pozwala zdobyć naprawdę wartościowe przedmioty nawet darmozjadowi, rozwinięta postać nie ma problemu z zarobieniem na siebie]

Z innych nie do końca Polskich ale aktywnych gier możesz spróbować TESO z pluginem spolszczającym od skrybów tamriel.
Sama gra również nie jest mega grinderska a przetłumaczona fabuła jest opcjonalna, skalowanie świata może cię jednak odstraszyć lub zachęcić do niczym nie skrępowanej eksploracji :slight_smile:
Podstawka często sprzedawana z dodatkiem morrowind za jakieś 20-30 zł na kluczykowniach starczy ci na długo i będziesz mógł zadecydować czy gra podoba ci się na tyle by kupować dodatki lub zainwestować w abonament który daje ci dostęp do całego kontentu, dodaje torbę na materiały rzemieślnicze (A tych jest sporo więc to ułatwienie jeśli chcesz się bawić w Crafting lub zbieranie zasobów) oraz walutę premium do wydania w sklepie gry.

Niestety ale nie ma na rynku zbytnio popularnych gier anime poza crossplatformerami jak Genshin impact czy Tower of Fantasy.

jak chcesz anime grafikę to phantasy star online new gensis 2 tam masz anime grafikę albo czekaj do 2025 jak amazon przeportuje bule protocole. albo aura kingom.

no nie ma a przynajmniej nie zauważyłem przez 1k godzin biegając od punktu do punktu

masz story swojej postaci ,czytajac questy tez poznajesz historie swiata ,pozniej masz historie z living worlds

ba powiem Ci wiecej nawet pojawiajace sie Eventy na mapie sa spowodowane czyms

Tylko, że takich gier nie ma. Naucz się angielskiego mordo i pograj sobie TESO albo graj dalej w GW2. Aktualnie nic więcej nie znajdziesz co jest na tyle proste żeby można było to robić bez większego pomyślunku, w sensie te questy. Chociaz jak chcesz aby pograć to w sumie większość mmorgp możesz grać w ten sposób tylko ominie cię fabuła co w niektórych przypadkach uważam za jebane barbarzyństwo no ale wiadomo chuja to kogo obchodzi co ja tam sobie uważam :smiley: Pomimo wszystko życzę powodzenia.

Dla mnie to po prostu bieganina od punktu do punktu, nigdzie nie poczułem, że muszę cokolwiek przeczytać.