Poszukiwania

Cześć wszystkim, wiem że temat już był wałkowany setki tysięcy razy, ale szukam mmorpg.
Nie przepadam za grami 2d typu tibia czi inne z teog rodzaju, grałem swojego czasu w BDO, ale po pewnym czasie po prostu mi się znudziła, PoE… nie za bardzo wczułem się w klimat tej gry… Diablo… swego czasu się grało ale blizzard zrujnował całkowicie tą grę. Aktualni gram w LoL, ale cóż… to nie mmorpg, może Wy coś polecicie godnego uwagi ? Dodam iż fajnie by było jakby i grafika nie kuła aż w oczy (słaba).

Polecam od siebie oczywiscie Guild Wars 2:

https://forum.mmorpg.org.pl/t/gw2-czy-ff-xiv/109237/6?u=majki83

Grałem, ale nie kupując dodatku dalsza gra nie ma sensu, a posiadam tylko podstawkę

Nom to w czym problem… Dodatek mozna kupic czy sxukasz gier f2p?

Odpuść sobie szukanie, sam szukam już od kilku lat tytułu który zdoła mnie zatrzymać przynajmniej na kilka tygodni. Obecnie nie ma na rynku nic wartego uwagi, dodatkowo większość gier jest P2W.

2lajki

nie gralem f2p. mam gw2 pudełkową wersję, ale bez dodatku.

Skumalem pozniej co napisales. Nom ok tez tak mialem… Tylko nie kumam do konca czy nie chcesz kupic dodatku czy dalej grac czy jak?

nie wiem czy opłaca mi się kupować dodatek a później jednak zrezygnować bo mi sie nie spodobało ?

Czyli generalnie szukasz czego co by bylo f2p albo prawie f2p :)? Bo zwsze jest ryzyko ze cos bedzie sie nie podobac.

cóż albo grasz w to co już jest na rynku i jest starsze lub nie grasz w ogóle. Jeśli chodzi o MMO to niestety obecnie rynek nowych ciekawych gier nie istnieje. Wszystko co wychodzi nowe to albo crapy albo azjatyckie f2p z taką ilością mikropłatności, że standardowym wyposażeniem Twojej postaci powinna być platynowa karta kredytowa :stuck_out_tongue:
Z gier w które według mnie warto zagrać jeśli chodzi o MMO to:
P2P:

  • FF XIV oferujące świetne PVE, bardzo fajną historię, najprzyjaźniejszych graczy jakich można spotkać w grach MMO
  • Eve Online jeśli ktoś lubi klimaty s-f i ma sporo czasu to gra z P2P przejdzie na F2P bo czas gry można kupić za kasę w grze lecz do tego to najlepiej jakby ktoś ogarnięty wprowadził nową osobę bo może spotkać się z brutalną rzeczywistością i nieprzystępnością interfejsu gry :stuck_out_tongue: znajomy określił to jako arkusz kalkulacyjny z nakładką graficzną;) ogółem gra ma spory świat, dużo aktywności, dość brutalne PVP gdzie tracisz statek podczas przegranej, żyjący świat gdzie to korporacje rządzą gospodarką i tym co się dzieje, bardzo przywiązanych graczy i studio które liczy się z głosami graczy
    B2P:
  • TESO - jak ktoś lubi świat The Elder Scrols to gra praktycznie idealna dla niego, roboty masa, ciekawy rozwój postaci, dobre PVP i PVE, całkiem przyjaźnie nastawieni gracze. Niektórych może boleć, że dość długo nie widzisz “potęgi” swojej postaci bo lokacje się skalują do Twojego lev więc możesz iść prawie wszędzie na każdym lev.
  • GW2 - bardzo fajny system walki, nadal ciesząca oko grafika, masa rzeczy do odkrycia i zebrania. Bardzo dobre PVP i według mnie słabsze PVE w end game. Boli brak świętej trójcy ale jak ktoś lubi grę gdzie po wbiciu max lev jedynym co jest do roboty to powtarzanie dungów i rajdów to gra dla niego, ilość rzeczy do odkrycia, przejścia, zebrania jest ogromna. (zabawa zaczyna się z dwoma dodatkami ale przetestować jako F2P można podstawkę)
    F2P:
  • BDO jeśli ktoś lubi grind to jest to gra idealna, do tego według mnie najlepszy system walki no target, sporo różnych rzeczy do robienia po za walką, niestety przepaść pomiędzy starymi graczami a nowymi może zniechęcać ale po ostatniej modernizacji marketu łatwiej jest kupić itemki premium za kasę w grze
  • B&S dawno nie grałem ale system walki również całkiem ciekawy, na prawdę wymagające i ciekawe PVP na arenkach, ogółem obecnie będzie spory dodatek gdzie przebudują klasy i jeśli się zapiszesz to dostaniesz token na instant 60 lev dla jednej postaci więc zawsze można spróbować
  • Maplestory 2 fajna i wiele osób sobie chwali mnie nie wciągnęła ze względu na klimat graficzny ale dungi robiło się całkiem fajnie
  • TERA Online trochę obecnie martwa ale jeszcze ktoś tam gra a system walki i dungi potrafią dać sporo radości. Fajnie by było jakby wróciło do życia
  • Dungeons and Dragons Online gra w której trzeba z czasem trochę kasy zainwestować ale warto chociaż sprawdzić, bardzo fajne PVE, dungi, niestety PVP nie miałem okazji sprawdzić bo znajomi porzucili grę i przenieśliśmy się do innej w czasie kiedy testowaliśmy.

Z gier które są ale osobiście teraz nie polecam ze względu na sytuację w nich:

  • WoW niestety blizard sam nie wie co chce i jak utrzymać tak starą grę, dodatki od czasów WoD są nudne i przy każdym następnym po krótkim czasie rezygnowałem ze znajomymi z gry. Zapowiedzenie WoW Clasic raczej tego nie uratuje bo większość osób to żyje myślą “kurła kiedyś to było” i niestety nostalgia zderzy się z rzeczywistością.
  • Neverwinter Online - gra nie ma w sobie tego czegoś no i obecnie jak na no target to system walki niestety razi w oczy, grafika również nie zachwyca jak i animacje postaci
  • Star Trek Online - swojego czasu świetna gra, obecnie niestety już na wymarciu, gdyby zrobili jakiegoś remastera i zachęcili graczy do spróbowania to…