Poszukiwanie MMO dla kogoś kto grał głównie w ligę legend i gry typu POE

Cześć wszystkim.
Poszukuje swojego pierwszego prawdziwego MMO. W swojej karierze gracza korzystałem głównie z dobroci jakim szczyciła nas liga legend. Teraz jednak czuję ogromne obrzydzenie oraz nudę do tej gry. W tym miejscu pojawia się moje pytanie. Jakie mmo moglibyście mi polecić?
Gry które ograłem to:
-POE
-BDO
-Elsword
Gry mogę zawierać lekkie paytowin tak samo mogą być b2p albo abonamentem. Liczę na coś z ciekawym endgamem i fabułą.
Pozdrawiam i życzę miłego grania

Polecam sprawdzic vanile f2p gry Guild Wars 2:
Krotka recenzja redaktora gamespot kilka miesiecy temu:

I moje wypociny bardziej szczegolowe o elementach gry:
https://forum.mmorpg.org.pl/t/gw2-czy-ff-xiv/109237/6?u=majki83

Jezeli bedziesz chcial sprawdzic mozesz smialo pisac to Ci pokaze co jest piec bo gra obecnie bardzo sie rozrosla i wielu jest zagubiona.
Pozdrawiam

PS: co do end game to masz raidy (nie przeterminowuja sie), dungi, fractale (zaawansowane dungi), pvp, wvw (mass pvp, 3 serwery na siebie na wielkich mapach), meta eventy., achevki w tym kolekcje, legendarne itemy itd itd
Fabula rozwijana za friko co 3-4 miech dostajesz kontynuacje story ktora dla graczy jest za free. Fabnula dla kazdej z ras jest inna i w kazdej rasie sa rozne drogi rozpoczecia czy przebiegu. Gra bazuje nie na ciaglym zdobywaniu niby lepszego eq ale na skilu gracza.