Poszukuje MMO

Witam poszukuje jakiegos MMO który zajoł by mnie na dłużej aktualnie zrezygnowałem z grania z Black desert gdyż Grinding i Rng nie jest dla mnie. Podobała mi sie kiedys Tera lecz gameforge moim zdaniem zabił gre Black desert ma wspaniały combat lecz grind i rng jest nie dla mnie. Aktualnie mysle nad ESO jednakże podchodziłem do gry juz chyba z 10 razy i 5 skili na pasku to nie mój styl gry tymbardziej że możesz wybrać z 1000 skili… to samo gw2 czy neverwinter. Allods p2w, Rift niema z kim grać, wow to już nie to samo co kiedyś uprościli gre okrutnie nieda sie w to grać. nielubie gier z azjatyckim klimatem typu revelations czy blade and soul. Arch age tez odpada z racji p2w. raiders of icarus p2w + niema z kim grac. ogólnie bardziej preferuje pve z opcjonalym pvp rozważam też Tere od EN masse ale niewiem jak z Pingiem. Poe i diablo odpada wyścig w ligach mnie nie kręci.Czy zostało jeszcze coś do grania? czy tylko mobilniaki z auto playem?

Nie wymieniłeś bardzo dobrego FF XIV.
Wytrzymaj jeszcze kilka miesięcy na WoW classic. To będzie największa “premiera” ostatnich lat i gra na lata.

Nie wymienil ff bo:

nielubie gier z azjatyckim klimatem

To się akurat zgadza