Poszukuję MMO

Hej,
wraz z koronawirusowym zamieszaniem mam ciut więcej czasu i poszukuję gry MMO wartej uwagi. Nie musi to być RPG. Model płatności względnie dowolny, liczy się dla mnie grywalność. Wymieńcie tyle tytułów ile możecie, większa szansa że coś sobie znajdę!
Jestem graczem PvE i to na to właśnie liczyłbym podczas rozgrywki. Swego czasu byłem zakochany w Wowie, nie mniej nie jestem pewny czy teraz jest dobry moment by wracać na globala. Sporo czasu spędziłem też za dzieciaka w Metinie…
Dużo myślałem o Eve Onlinie. Czy próg wejścia nadal jest tak wysoki jak kiedyś? Czy są jakieś inne podobne gry do tego tytułu?

Śmiało możecie wymienić jakieś gry odbiegające od mojego skromnego opisu, chętnie zerknę na cokolwiek polecicie.

Pozdrawiam. :slight_smile:

Destiny 2 i The Division 2 - wstawiam je razem bo oba są świetnym looter shooterami, a jako że ten gatunek opiera się na levelach i grindowaniu coraz lepszych itemków o różnych stopniach rzadkości… cóż, sam rozumiesz - będziesz świetnie pasował jako weteran mmorpg :smiley:. Obie gry są warte uwagi, polecam chociaż zerknąć na jakieś gameplay’e i samemu zobaczyć

Black Desert Online - jedyny nowoczesny mmo-grindownik. Jeśli kochałeś metina za to siedzienie na jednym spocie i grind póki mózg nie zmieniał się w papkę to pokochasz grę. Ale jeśli grind cię odstrasza (mam na myśli prawdziwy grind, a nie powtarzanie jednego dungeona 4 razy by dropnąć itemek do seta) to lepiej poszukać czegoś innego.

Guild Wars 2 - świetna gra o ile w PvE interesują cię fabuła, system walki, różnorodni przeciwnicy, oraz jeśli kochasz eksplorować mapę. Warto też wspomnieć o wyjątkowym systemie dynamicznych eventów. O ile inne gry też mają takowe “dynamiczne eventy”, tak w gw2 jest on zrobiony na niedoścignionym poziomie. Jak wygląda “dynamiczny event” w wowie? “bandyci zabijają podróżnych na ścieżce” - 3 bandytów stoi na środku ścieżki i czeka jak kołki. Zabijasz ich i tadam, koniec. Nie pomożesz? To nic nie szkodzi, następnego dnia dostaniesz inny quest, a świata gry w żaden sposób to nie zmieni, nawet na sekundę. Jak to wygląda w gw2? Centaury atakują wioskę - pomożesz? To po zakończeniu eventów wieśniacy postanowią zaatakować obóz centaurów, jeśli im w tym drugim wydarzeniu pomożesz to znajdziesz w ich obozie relikt który NPC przypadkiem użyje do otwarcia portalu w który zostanie wessany a ty dostajesz 3 wydarzenie polegające na pójściu przez ten portal i uratowaniu biednego NPC. A jeśli byś nie pomógl w obronie wioski na początku i centaury by wygrały? To wioska by została pod ich kontrolą dopóki gracze by jej nie odbili. Po przykładowo 20 minutach pojawi się NPC u którego będzie można rozpocząć dynamiczny event polegający na odbiciu wioski (zabijanie centaurów, przejęcie paru punktów, zabicie centaura-dowódcy), gdy go wykonasz cywile zaczną wracać do wioski. Oczywiście taka seria eventów powtarza się co x czasu, np co godzinę, wiec po pewnym czasie wpadasz w rutynę, co nie zmienia faktu że dzięki temu ma się wrażenie że świat żyje.

A może zainteresują cię gry nie MMO ale online? Wśród takich masz do wyboru nowości takie jak Remnant from the Ashes (świetna gra, takie dark soulsy tylko bardziej ze strzelaniem + normalnym multiplayerem gdzie spokojnie da się grać cały czas z znajomymi bez żadnych udziwnień), Borderlands 3, czy Rainbow Six Siege (kolejna świetna gra, strzelanka ale z bohaterami, specjalnymi “gadżetami/skillami”, oraz DUŻO bardziej taktycznym podejściem, masa fajnych mechanik takich jak zniszczalne otoczenie, różne sposoby wejścia do pomieszczenia itd).

Dungeons and dragons online. Gra swoje lata ma, ale dalej na rynku jest dość specyficzną produkcją, odróżniającą się od typowych mmorpgów. Czy ci będzie odpowiadać inna bajka, ale jak masz nadmiar czasu spróbować nie zaszkodzi, akurat jest miesiąc pełnego dostępu do wszystkich questów/raidów za darmo, więc można potestować co się da i podjąć decyzję. W razie czego chętnie służę wsparciem i dorzucam link do tematu w którym szukam nowych ludzi do gry. :stuck_out_tongue: