Potrzebna pomoc w wyborze nowego "zabijacza" czasu

Witam to mój pierwszy post tutajm więc bez hejtu proszę :smiley:
Poszukuje gry MMO, żeby odciąć się od świata na jakiś czas (dziwnie to brzmi, ale taka jest właśnie prawda ).

W co dotychczas grałem? W World of Tanks , Fallout 76, Elder Scrolls Online, World of Warcraft oraz All Points Bulletin.
Teraz poszukuje czegoś w kierunku interaktywności z innymi graczami, ponieważ nie mam zbyt wielu znajomych do grania. Jakiś handel czy rozgadany chat byłby mile widziany.

Za pomoc/tytuły z góry dziękuje :slight_smile:

Hmmm, po liście gierek (WoT, F76) domyślam się, że lubisz gry w których można być competitive i sobie postrzelać do graczy.
Spróbuj Albion Online - open PvP, walka o terytoria, dungi, ważna jest kwestia handlu. Dużo jest tu gatheringu. Ludzie przewożą loot z miasta do miasta, bo w każdym są różne ceny i inaczej się kształtuje rynek. Czasem organizują całe karawany z obstawą, żeby było bezpieczniej, ponieważ jak tylko wyjdziesz poza bezpieczne tereny to na 100% spotkasz niemilców którzy chcą Cię wylootować (yep, traci się eq). Także interakcji z ludźmi tutaj będziesz miał sporo. Ba, wręcz potrzebujesz gildii. Plus: gra sporo osób, jest za free, gra dużo Polaków, global czat jest bardzo aktywny.

3lajki

Ja kiedyś grałem z kilkuosobową ekipą w Runes of Magic na serwerze open PvP i graliśmy po wiele godzin, jednocześnie gadając przez komunikator. Nawet jak nie byliśmy w party i robiliśmy różne rzeczy - to i tak w tym czasie gadaliśmy.

Nie zaznaczyłeś o jaki rodzaj interaktywności chodzi.
Jeśli kooperacja to zapraszam do Guild Wars 2.

Ja także teraz gram samotnie, ale ja jestem dziwak i mało kto mnie lubi, a ja dogaduję się tylko z nielicznymi dziwakami.

Dziękuje za pomoc. Czas pobierać :slight_smile:

tez polece albion online tam interakcja z resztą gildi jest wręcz wymagana.

1lajk

@Wisniapple
Poleciłem Guild Wars 2 - bo akurat sam teraz gram :wink: więc to trochę nieprofesjonalne :wink:

Jeśli handel to “EVE Online” lub “Albion Online” - ze względu na regionalne markety i wpływ transportu na handel.
Jeśli rozgadany czat to trudno powiedzieć… :wink:
A jeśli interaktywność, to zależy jaka - bo nie uściśliłeś. Ale skoro to podkreśliłeś, to chyba zależy Ci na tym aby było ich dużo i/lub były złożone i bardzo różnorodne.
No i chodzi o kooperacje czy rywalizacje? Czy o jedno i drugie?

Gry w które grałeś - dość mocno się od siebie różnią, zarówno uniwersum, jak i mechaniką, więc trudno na ich podstawie określić twój gust.

Najlepiej jakbyś opisał co lubisz robić grając, wtedy można spróbować dopasować.
Np jeśli napiszesz że lubisz najbardziej PvP i żeby było brutalne, żeby ludzie okłamywali, mataczyli i zabijali za kromkę chleba - to wtedy najbardziej pasuje EVE Online… i chyba Albion Online.

Eve miało ciężką mechanike ( ogame to to nie był :smiley: ). Gdyby fallout 76 był prawdziwym mmo to tam bym siedział 24/7