Poważne pytanie znudzonego gracza

Witam!
W MMORPGi gram od wielu lat, obecnie jak wszyscy wiedzą, rynek MMO przeżywa jakiś kryzys. Albo P2W albo gówniane produkcje. Poszukuje gry, w którą będę mógł wsiąknąć na baaaaardzo długo. Liczy się dla mnie rozbudowa contentu, prosty przykład: Cabal Online. Gram od 2008 roku, a ciągle wchodzą nowe Epizody i ciągle gra jest ulepszana na plus. Z racji tego, że naprawdę poza Cabalem nie mam w co grać, a wszystkie produkcje ograne to postanowiłem na poważnie zająć się Aionem. Słyszałem, że do gry wchodzi Patch 6.0-6.5, który strasznie ułatwi rozgrywkę, powiedziałbym zrobi z gry Casuala. Pochodzę ze starej szkoły, więc grind i męczenie się jak głupi nad setem czy lvlem nie jest mi obce. Czy Aion sprosta skromnym wymaganiom takim jak dodawanie contentu w taki sposób, że mogę się spodziewać w przeciągu roku kilku mega aktualizacji i to, że będzie gra rozwijana? Czyli nowe mapy, klasy, skille, dungeony, raidy, sety, lv cap itd. Oraz to już pytanie do starych wyjadaczy, czy w grze istnieje P2W? Prosiłbym z uzasadnieniem, a nie kilka odpowiedzi Tak lub Nie.

Pozdrawiam! :slight_smile:

Sam wróciłem ostatnio po jakoś 3/4 miesiącach przerwy i powiem tak, aktualnie nie ma co robić, głównie ludzie sobie jakoś tam dobijają 75lv, zarabiają kase, kupują skiny itp. Każdy wyczekuję 6.2 gdzie wejdzie “niby” to co było za dawnych czasów katalamów ale ulepszone, co znaczy, że wróci pvp itp. Według mnie warto wrócić przygotować postać i czekać do 6.2 które bedzie pod koniec sierpnia. Co do p2w to sama gra jako tako nie jest, ale gracze już tak, problemem są gold sell’erzy moim zdaniem, na allegro za 20zl masz 500kk, jak się uprzesz to wydasz 100/200zł i kupisz jakiś tam set, pióro itp, ale nie przejmuj się tym, moim zdaniem bez problemu da się grać i z czasem osiągniesz wszystko :slight_smile:

Też nie dawno zacząłem od nowa na serwerze Deyla i jestem ciekaw czy wyjdzie z tego 6.2 tyle co niektórzy mają na to hype

@bana14331
Trochę się z Tobą nie zgodzę. Wróciłeś dopiero do gry i już twierdzisz, że “nie ma co robić” na jakiej podstawie? Tylko szczerze. Wbiłeś w ogóle max lvl? Ja jako gracz z doświadczeniem który ma max lvl. Mogę śmiało powiedzieć, że jest co robić. Ba nawet są insty na które jeszcze nie chodzę, bo mam za słaby EQ pod PvE z tym, że ja gram teraz tylko praktycznie PvP.

@Venomm12
Ja też jestem “old skulowym” graczem, nie wiem jak Ty, ale ja nie mam dzisiaj tyle czasu na grę co kiedyś i mi odpowiada to, że będzie się szybko wbijało lvl. Kiedyś sam narzekałem, że jest za łatwo i że noby wbijają 65 szybko i są na równi z nami weteranami. Dzisiaj mi to nie przeszkadza, bo grając po kilka godzin dziennie wbijałem max lvl bardzo długo i denerwowało mnie to, że ktoś jest silniejszy tylko dlatego, że gra dłużej i więcej. Moim zdaniem Skill powinien decydować o tym kto jest lepszy i tak będzie w 6.2.
Nie będzie grindu jeżeli chodzi o lvl, ale będziesz dropił / craftcił EQ, ulepszał go itd. Będzie trzeba chodzić na Insty żeby dropić EQ i matsy na jego ulepszanie czyli znowu grind. Ale wszystko w obszarze EQ. Ie samego lvl. Co dla mnie na wielki plus.
Co do Update’ów, Patchy nie musisz się martwić gra będzie rozwijana przez wiele lat jeszcze. Mówili o tym sami twórcy kiedy pytano ich o Aion 2 odpowiedzieli, że mają tyle pomysłów na grę że nie ma potrzeby robić drugiej części.

Ogólnie poczytajcie sobie Patch Notesy w moim temacie o 6.0-6.5 to będziecie wiedzieć co dodają itd.

Jeżeli macie jakieś pytania to zapraszam na nasz Discord gdzie zebrała nam się już pokaźna liczba graczy. Mamy osoby które dopiero expią, zaczynają grać po raz pierwszy.

Tak, mam 72lv sorcem i spokojnie byłem również na narakkali, wiesz porównuje do tego co było kiedyś, wiadomo że jest gdzie biegać itp ale według mnie jest to ograniczone i dobrze że w 6,2 to przebudują

Jak to zabrzmiało “nawet” ja to się śmieje z tego całego Narakkalli jeszcze pół roku temu robiły to tylko 3-4 ekipy na Barusie wtedy to był prestiż.

Ja ogólnie nie narzekam. Masz tak:

  • 3 “osobówki” 4x Insty po 3x wejścia
  • Questy na Garniaki w Reshantcie około 30 Questów 1x w tygodniu
  • Biblio 3x tygodniowo
  • Garden 4x tygodniowo
  • Holy Tower 4x tygodniowo
  • Mirash Sanctuary 4x tygodniowo
  • Tower of Challenge 1x tygodniowo 3 podejścia
  • Neviwind Canyon bez limitu
  • Dredy codziennie 3x
  • BMR codziennie 2x
  • Runa codziennie 2x
  • SWB
  • Arenki 5x tygodniowo
  • Arena of Gold sobota / niedziela
  • Pangea 1x tygodniowo w niedzielę
  • Inwazja w sobotę
  • Hero Taski na APS 9x miesięcznie
  • No i Siege

Mało mówisz pokaż mi inną grę gdzie masz tyle do roboty, robisz to wszystko w ciągu tygodnia?

O kurde, tak nie w temat ale czy P2W jest małe czy jedynie tyczy się ono jako płać by mieć coś trochę szybciej ? Jeżeli tak to wtedy ten post wyżej i to jak się potwierdzi to chyba wracam do Aiona co jak co mam początkowy 20-30 poziom nie pamiętam ale dociągnę do endgame :slight_smile: . Jeszcze pytanie jaką klasę dajmy na to średnio zaawansowanemu graczu byś polecił taką która daje radę pvp i jest potrzebna na insty coś. Głównie z tego co mi się podoba to gram Inżynierem - mech więc to na pewno chodzi mi wrazie co jakiś alt :smiley: .

@Kowalsky
Na początek fajny np jest Gunner, Tech też jest spoko :slight_smile:
Jak masz jakieś pytania to wbijaj na Discord to Ci odpowiem