Powrót do Rappelz

Witam
Ostatnio naszła mnie ochota aby zagrać w grę Rappelz. Grałem kiedyś w ten tytuł i mam dobre wspomnienia z tą grą dlatego chciałbym do niej wrócić (raczej tylko żeby pograć przez jakiś czas a nie zostać na stałe).
Z tego też powodu chciałbym zadać kilka pytań:

  • Czy ta gra nadal żyje i warto poświęcić czas aby ją pobrać i pograć trochę?
  • Czy w miastach można kogoś spotkać czy raczej miasta świecą pustkami?
  • Czy jeżeli gra jest już mało popularna i nikt w nią nie gra to może istnieje jakiś prywatny server?

Bardzo dziękuję za każdą pomocną odpowiedź :slight_smile:

https://steamdb.info/app/1342630/graphs/ Wychodzi na to ze bedziesz 11 osobą która w to gra jak wrócisz ;p

Reasumujac. nie trac czasu, kwestia kilku dni kiedy producent uzna ze jest to nierentowne i zwinie server z dnia na dzien ;p bo jednak servery kosztuja a 7 osob w 24h peku ich nie utrzyma, to nie mobilka ;p

Gra wyszła w 2006 roku, a nawet według tej twojej stronki data wydania na steamie to 1 lipca 2022. Jak sądzisz, ile osób jest skłonnych porzucić 16 lat progresu na koncie tylko po to by móc grę odpalać przez steama? Bo ja obstawiam że niewiele xD. A kto już chciał zagrać ten dawno zagrał - w 2006 roku gry się wyszukiwało ręcznie.

A Rappelz przypadkiem X lat temu nie zostal zamkniety i to jest fresh start?

EDIT: My bad, nie zostal zamkniety tylko zmienil wydawce. Ale dalej watpie ze gra w to wiecej poza steam niz 500 osob ;p Ale moge sie mylic ;p

Mozesz wejsc sobie dla nostalgii na oficjalny serwer. Przypominam, o boosterach statystyk z isu, przepustce do hidden village, flea market( czy jak to sie nazywalo), potki na wytrzymalosc, zeby exp normlanie lecial i pecie. Oczywiscie wszystko dostajemy na start ale z czasem sie konczy. Nowa zawartosc weszla chyba z 2 lata temu dodajac kilka chowancow. Sa jakies marne eventy bo wiekszosc to cotygodniowe promocje w isie.

Obecnie wbicie 150, moze teraz i nawet 170 to kwestia kilku godzin.

Privow jest calkiem sporo ale wiekszosc martwych lub niedlugo sie zamkna by otworzyc nowe. Z tego co pamietam jedyny z w miare dobra populacja byl Rappelz space, calkiem sporo ludzi, duzo ruskich, ale nawet polakow widzialem. Gralem z rok temu.
Jesli ktos gra aktualnie na jakims zywym privie albo gral to to bylbym wdzieczny gdyby podal nazwe :slight_smile: