Powrót po ponad 5 latach…

Witam,

Postanowiłem wrócić do tibi. Ale nic nie pamiętam z tej gry. Oto filmik nagrany na ok tydzień może dwa przed odejściem gry:

Teraz jestem zielony jak bym te grę dopiero odkrył? Wyszły jakieś nowe serwery w tym czasie bo może na nowym bym zaczął gdzie nie ma jeszcze 300+lvli… a jak nie to jest jakiś poradnik bo nawet niewinem co teraz robić gdzie expić jakie questy roić itp. Bo mówię nie pamiętam 90% rzeczy z gry a gdzie tu ogarnąć nowe. Chce się fajnie bawić i potrzebował bym pomocy bo jeśli nie ma jakiegoś nowego serwera to nie warto tracić 140palladyna ze 104 distem (bez eq). Dalej boty opanowują tibie? Proszę o jakieś wskazówki od czego zacząć powrót poza porządkiem w depo.

Moim zdaniem gra na nowych serwerach nie ma sensu bo to tam dzieje się największy "wyścig szczurów".

Powinieneś podpytać na forum tibiopedia.pl, tam na pewno Ci pomogą.

Pytanie czy warto - przez te 5 lat Tibia zmieniła się nie do poznania, zwłaszcza mechaniki samej gry i moim zdaniem zmierza ku smutnemu upadkowi, idąc drogą absurdalnego grindu na expie x2 oraz idiotycznych bonusach dostępnych za golda i walutę premium jednocześnie dodając coraz więcej mikropłatności i contentu który nie ma nic wspólnego ani z dawną tibią ani jakąkolwiek fabułą.

Moim zdaniem gra na nowych serwerach nie ma sensu bo to tam dzieje się największy "wyścig szczurów".

Powinieneś podpytać na forum tibiopedia.pl, tam na pewno Ci pomogą.

 

Pytanie czy warto - przez te 5 lat Tibia zmieniła się nie do poznania, zwłaszcza mechaniki samej gry i moim zdaniem zmierza ku smutnemu upadkowi, idąc drogą absurdalnego grindu na expie x2 oraz idiotycznych bonusach dostępnych za golda i walutę premium jednocześnie dodając coraz więcej mikropłatności i contentu który nie ma nic wspólnego ani z dawną tibią ani jakąkolwiek fabułą.

Jeżeli kolega ma ambicje na bycie w Topce to gra na nowym świecie jest dla niego, jednak jeżeli nie, wybrałbym jakiś spokojniejszy serwer, gdzie nie ma dominando i nie ma parcia na bycie TOP1.

Co do zmian w Tibii, racja zmieniła się, grałem kiedyś, gram teraz i będe grał, nie rozumiem tej hipokryzji, Cipsoft nic nie robił - było źle bo gra stała w miejscu i nie ma żadnych nowości, wprowadzają coś - jest źle, bo ta Tibia, nie jest Tibią sprzed kilku lat...

Co do mikropłatności, jedyne co Ci potrzebne to PACC, nie oszukujmy się bez tego jesteś nikim, resztę sklepu premium można spokojnie sobie podarować :)

Ze swojej strony polecam grać, gra się nadal przyjemnie osobiście gram na Antice i Securze.

Co do botów - publikują co jakiś czas zbanowane konta i faktycznie jest ich coraz mniej nawet na serwerach nie chronionych battleye.

Jeżeli masz więcej pytań pisz na pw.

Sama gram na serwerze Tavara. Przyjemnie się gra. Chociaż dość samotnie, ale tak jak kolega wyżej wspomniał, bez żadnego pośpiechu, bez walki o kawałek respawnu. Z dawnej Tibi mało co pamiętam, bo grałam serio dawno, od 2 tygodni gram sobie pomału i jestem zadowolona. Grę jak najbardziej polecam. :)
Na Tavarze, mogę coś pomóc, lecz nie obiecuję regularnej mojej gry, ponieważ jestem często czymś zajęta.

Witam,

Postanowiłem wrócić do tibi. Ale nic nie pamiętam z tej gry. Oto filmik nagrany na ok tydzień może dwa przed odejściem gry:

Teraz jestem zielony jak bym te grę dopiero odkrył? Wyszły jakieś nowe serwery w tym czasie bo może na nowym bym zaczął gdzie nie ma jeszcze 300+lvli… a jak nie to jest jakiś poradnik bo nawet niewinem co teraz robić gdzie expić jakie questy roić itp. Bo mówię nie pamiętam 90% rzeczy z gry a gdzie tu ogarnąć nowe. Chce się fajnie bawić i potrzebował bym pomocy bo jeśli nie ma jakiegoś nowego serwera to nie warto tracić 140palladyna ze 104 distem (bez eq). Dalej boty opanowują tibie? Proszę o jakieś wskazówki od czego zacząć powrót poza porządkiem w depo.