Powrót po wielu latach, jaka postać?

Ostatni raz w GW2 grałem jakoś na przełomie 1 dodatku i miałem 2postaci: daredevil czyli chyba rogue ze staffem i dragonhuntera czyli guardiana z łukiem, tyle co pamiętam xD
Moje pytanie: Jaka postać z wysoką mobilnością i dużym survi? wiem że każdy ma survi ale ktoś ma więcej a ktoś mniej.
Drugie krótsze pytanie: jaki server do wvw polecacie?

Dołączam się do w/w. Ja myślę grać czymś pod snajpera, ale bez wykupionych dodatków na chwilę obecną. Zobaczę na ile gry pozwoli mi czas.

Generalnie thief ma najwieksza mobilnosc ze wzgledu na skill 5 na shortbow. Jak czesto umierasz to po prostu w statach gearu warto miec vitality (np grajac zerkiem /power precision ferocity/ zaloz maraudery /power precision vitality ferocity/)
Inne klasy z duza mobilnoscia to np ranger (ze specka soulbeast mozesz wchlonac dusze np sowy gdzie daje Ci skill szybkiego przemieszczania), revenant na stance glint jest perma swiftnes czy tez na assassin stance skil teleportujacy do wroga albo skill chyba 4 na swordzie dziala podobnie albo skill na staffie tez z mobilnoscia. Warrior na gs tez ma dobra mobilnosc itd itd generalnie chyba wieksxosc bo mozesz wsadzic rune z bonusem do szybkosci ruchu itd
ALE w gw2 masz teraz mounty i na open world to one sa podstawa eksploracji i daja duzego boosta do mobilnosci.
Serwer wvw… Ha jestem na gunnars hold i sa aktywni takze polecam. Jakby co czasem zajmuje sie roamingiem to mozemy polatac.
Generalnie jezeli grales w granicach hot to teraz gw2 to inna gra wlasnie np dzieki mountom nowym elitkom z pof itd.
Jakbyscie potrzebowali pomocy ingame piszcie Majki.7241
W tym tyg bede w ciagu dnia troche a w weekend z sb na nd na pewno cala noc jak cos piszcie. Jakby co mozemy byc na discordzie.