Powrót ?

Czy opłaca się wracać po ponad roku do gry ? Z GW mam dziwną sytuacje, bo po kupnie podstawki odrzuciło mnie strasznie system klas - odejście od świętej trójcy mnie bardzo zabolało skończywszy na małej ilości skili, które w większości polegają na dawaniu jakiś dodatków zwiększających dmg ot co i tak grałem potem nie i wracałem a po nabiciu 80 lvl nagle traciłem sens gry. Rok temu kupiłem HoT’a przeszedłem fabułe i chyba tylko ona mnie w tym dodatku trzymała, bo reszte robiłem na przymus. O ile latanie było spoko to inny kontent jakoś mi nie podpadł no i mapa też za przyjazna nie była. Skończyłem grać jakoś jak były pierwsze wzmianki o PoF, nawet zagrałem chwilę w niego bo był darmowy week czy coś takiego.
Jak to teraz z tymi klasami wygląda w dalszym stopniu ele/warr wymiatają a engi jest bez sensu i żniwiarz jest nie do końca dobrym wyborem ? Czy jest jakaś konkretna polska gildia ? Jak ma się najnowszy dodatek do HoT’a który jak wspominałem wg. mnie game play był na niskim poziomie jedynie to fabularnie ok.

1lajk

Moim zdaniem choć grałem 30h w ten dodatek to dalej to samo. Fajna fabuła lokacje ładne, ale dalej heroic rozsiewane niekiedy po pustkowiach żeby więcej czasu starcic

Hej
Ale czy Ty na pewno chcesz gry mmorpg? Bo z tego co piszesz to skupiasz sie tylko na story a co za tym idzie niekoniecznie gra w part?

Ok jaka jest sytuacja w gw2 od roku zasadniczo mechanicznie nic sie nie zmienilo itd tylko ze z tego co Ty piszesz to nie liznales nawet end game contentow i najsensowniej bylo by polecic Ci gry single player z duzym naciskiem na fabule.
Ale wracajac do gw2… Zeby cieszyc sie pelnia fabuly zdajesz sobie sprawe ze majac tylko podstawke i HoT a pozniej ewentualnie PoF to i tak brakuje Ci Living World Seasons czyli story pomostowego miedzy tymi dodatkami.
Co do klas a tym samym dodatkow - rok temu byl juz dodatek PoF wiec trzeba rozwinac ta kwestie rowniez o to. Otoz jezeli chodzi o tryby gry:
Na open world mozesz grac czym tylko chcesz i nie ma tu ze elek tempest jest op a engi scrapper nie…
Na pvp - chyba kazda specka z kazdej klasy jest smialo ogrywana moze nie na wszystkich dywizjach ale jak sie ma to plat to przede wsxystkim nie zadaje sie juz takich pytan bo znac trzeba bardzo dobrze sytuacje jaka panuje w klasach.
WvW -grajac roaming to wybiera sie raczej to zeby bylo wygodnie i mobilnie bo jaki sens jest wlec sie po ogromnych mapach i zostac jeszcze zabitym… Granie w blobach ; jest mniej wiecej okreslono jakia kompozycja klasowa sie sprawdza ale jak wejdziesz jakims medicore buildem to i tak nie ma to znaczenia bo tu liczy sie bardziej zespol a nie jednostka. Oczywiscie dobrze jest dawac cos druzynie ale jak chociaz nie bedziesz ginal bedzie juz ok.
Raidy fraki T4 - tu jest juz sxtywniejsza selekcja ze wzgledu na mechaniki bossow i rama czasowa. Oczywiscie mozesz probowac buildami nieefektywnymi na danym bossie tylko jaki jest sens bicia np bossa niepodstnegona condi dps wlasnie tym dps i zadawac obrazenia jak healer :wink:
I w tych opcjach masz juz wyrazny podzial na tanka/healera/dps/i supporty.
W sumie na pvp/wvw rowniez taki podzial wystepuje jednak tam jeszcze trzeba brac pod uwage inne czynniki jak buildy roamingowe, czy jak w pvp sprawddzajace sie w duealach czy teamfight.

Co do gameplay dodatkow… Hot wymaga bardziej ogrywania w party i ot caly sekret. Nie jest przyjazny dla solo graczy i dlatego niektorych to razi. Oczywiscie przez brak robienia formalnego party nawet robiac content w duzym skupisku mozna grac jsk solo. Osobiscie dla mnie hot jest bardzo ok poniewaz jest wymagajacy. Co wiecej sa tsm juz wlasnie raidy (w1-w4).
W pof nie grales wiec jest juz bardziej do solowania jednak zeby cieszyc sie pelna zawartoscia to i tak sa eventy gdzie niewysolujesz jak bouties czy meta eventy. Oczywiscie znane juz mounty i rozwijanie dalej mastery.
I na konieckwestie ogolne jak populacja - nie ma problemu z party i wchodze na rozne mapy a tam nadal trwaja HP trainy np na mapach hot czy bouties trainy na pof. Na meta eventy bez problemu jest komplet takze nawet dzis jak bedziesz chcial isc na mete na dragon stand czy auric basin to polecam byc z 5-10min wczesnien bo pozniej jest info o full instancji.
Klasy i ich specki - dzieki elitarnym speckom z hot i pof orsz buildom core nie ma tu zjawiska bezuzytecznosci klasy. Poza tym kazda specka daje calkowicie inna mechanicznie postac wiec jest co ogrywac. Nalezy miec tylko swiadomosc jak jakim buildem sobie radzic gdzie np war spb wpadasz w mase przeciwnikow i ustoisz zanim ich powybijasz a takim thiefem (kazdym) nie robisz takich rzeczy tylko wybijasz pojedynczo. Dlatego ktos moze miec wrazenie ze np spb jest op na mapach hot a thief jest bezuzyteczny… No nie maja inny playstyle i trzeba to wiedziec.
I co do skilli nie do konca rozumiem problemu bo widze ze albo nie czytasz co jest napisane na skillach traitach runach i sigilach albo jestes ignorantem.
W KAZDEJ klasie i kazdej specjalizacj masz skille od power dmg, cindi dmg, od healingu, zdejmowania kondycji, boonow ktore burstuja Twij dmg, boony zwiekszajace sustain, skille poprawiajace mobilnosc, skille suportujace innych, skille solo/druzynowe… Dalej runy dajace konkretne staty/boony. Sigile na broniach dajace konkretne mechaniki. I na koniec elitarne skille ktore sa unikatowe. Poza tym kazde drzewko traitowe daje nie tylko inny pakiet skilli ale i ich cechy mozna tam zmieniac. Na open world nie przywiazuje sie az takiej uwagi do tego ale na pvp/wvw/raidy/frakit4 to wszystko odgrywa kolosalna role bo inaczej sie reaguje jak itrzymujesz power dmg a inaczej condi i np otrzymujesz condi obrazenia i grajac mirage np miozesz pojedyncze np zdjac Junt albo swapem broni jak masz sigil cleancy czy np przetransferowac je na kogos albo na duzo ilosc skilli typu evade unikac otrzymania dmg… A nie skill leczacy ktos spamuje a i tak umiera;)

PS co masz na mysli piszac konkretne gildie? Jest kilka gildii polskich i jedni klada nacis bardziej na WvW (jak np POL) inni na raidy i ogolnie pve a inni pieprza bzdury i sie lansuja.
Gildi polecam szukac albo ingame albo najlepiej na zamknietej grupie fb Guild Wars 2 Polska.

3lajki

Nie, nie warto. Lepiej zagrać w “nextgenowego” Atlasa albo Fallouta 76 :stuck_out_tongue:

A teraz tak serio. Miałem bardzo zbliżone odczucia do Twoich przy premierze gry ( dużo grałem w GW1, przez co GW2 mi nie podeszło). Długo się męczyłem. Zrobiłem przerwę. Wróciłem gdzieś przy okazji pierwszego living worldu. Kierunek który obrali twórcy powoli zaczął do mnie przemawiać i zostałem.

Nie rozumiem, dlaczego według Ciebie HoT miał gameplay na niskim poziomie. Bo było troszkę grindu na początku? Bo mapy zakręcone? HoT moim skromnym zdaniem ma najlepsze Meta Eventy, a do tego wprowadził tak potrzebne zmiany w postaci nowych specjalizacji. Dodał raidy oraz sens wbijania expa po 80 poziomie.
Świętej trójcy w normalnym rozumieniu… nie ma nadal. Tzn, jest częściowo.Jest już typowy healer oraz tank. Przy czym tankiem nie jest np. guardian a mesmer. Nie ma klasy “beznadziejnej”. Do zwykłego PVE grasz czym chcesz. Przy raidach trzeba się wkomponować w drużynę (chyba że lecisz z pugiem), ale to norma. Jest tam miejsce dla każdego (no chyba, że bossa trzeba bić tylko condi lub tylko power). W PVE aktualnie bardzo liczy się znajomość mechanik, bo co z tego jeżeli będziesz kręcił szalone DPSy, gdy będziesz leżał przez większość czasu (mowa o fractalach czy raidach).

Długo można opowiadać. Gra od premiery, przez premierę HoTa czy PoF bardzo mocno się zmieniła. I to na lepsze.

Nie wiem na czym chciałbyś się skupić w grze. PVP, PVE, WvWvW? W GW2 jest aktualnie bardzo dużo do roboty, i wszystkiego na raz nie da się ogarnąć. Nie ma aktualnie innego MMORPG, który by mnie przyciągał, a wbicie 80 poziomu to dopiero początek przygody. No i community ( - pvp, bo tam jest rak) jest w większości przyjazne.

Jeżeli chcesz, to odezwij się do mnie w grze. Pogadamy na spokojnie ( KozikTheOne.1407). Ewentualnie daj mi znać w prywatnej wiadomości na forum, to dam Ci zaproszenie na discorda i pogadasz z ludźmi.

2lajki

Dzięki za bardzo wyczerpujące odpowiedzi - widać, że bardzo dobrze ogarniacie gw. Ja pomimo tego, że w tej grze spędziłem sporo czasu jakoś nigdy nie zastanawiałem się nad tymi buildami i po prostu grałem ot tak.
Co o skili to owszem dają efekty, ale dla mnie osobiście bardziej podoba mi się system jak np. w wowie - skile pasywne i aktywne, które tam jakiś konkretny efekt w postaci zadanego dmg dają a nie jak w gw 20 stacków buffów do dmg i po prostu rosną cyferki.
Moim problemem w gw jest to, że nie potrafie określić sobie konkretnego celu co chcę zrobić, miałem czas, że chciałem crafcić set asc co skończyło się, tylko tym, że zrobiłem jakiś staff i nic więcej. Rok temu grając biegałem po WvsW i to było spoko bo w sumie biegałem za ludźmi ( w kupie siła jak to się mówi) i ot takie bieganie i zajmowanie zamków. Bardzo lubiłem te instancje czy jak to się nazywało dungeony ? ( np. set z ascalon itp. ) Jeszcze przed dodatkami wszyscy je farmili i to było fajne a rok temu już tak wiele osób tego nie robiło.
Natomiast zamiast tego zacząłem robić fraktale - obecnie mam fraktal 70 czyli to chyba T3 było i lubiłem robić codziennie daily - i to taka odskocznia od dungów, która mnie na prawdę wciągnęła - worlds bossowie i achievmenty robiłem do nich i to też na dłuższy czas mnie wciągnęło.
Grałem w HoT’a robiłem te różne daily eventy ( te z bramami itp.) auric basin chyba raz też zrobiłem ale nie pamiętam po co je się robiło, potem zacząłem szukać jakiś filmików do pomocy z masterkami jak je zdobyć a i tak mam ledwo 40 mapa z hot’a nie podobała mi się ze względu na te poziomy i szło się pogubić tam. W międzyczasie biegałem za tymi akcesoriami asc zbierając te maliny czy coś takiego na zimowej mapce - a mój set jest bodajże z dungów z ascalon albo ten taki ognisty.Bo seta asc jeszcze nie zrobiłem i nie wiem czy zdołam go wykonać.
Co do klas to już dawno się pogubiłem co z czym i jakie są specki. Powstały raidy w których ani razu nie brałem udziału zrobiła się właśnie otoczka tych klas “raidowych” a ja ze swoim necro reaperem, który jest moją ulubioną klasą w całej grze wypadłem z mety a warrkiem czy elkiem nie za bardzo miałem chęci grać i chyba, dlatego zrezygnowałem z tej formy rozgrywki. Nigdy mi nie zależało, aby być jakimś pro tymbardziej grałem WvsW bez jakiś tam buildów, tylko biegałem za dużymi ekipami i tyle - w PVP tak samo i udawało się coś tam wygrywać.
Dzisiaj pograłem trochę fraktali i nawet załapałem znowu takiej chęci do gry, ale nie wiem co z tego wyjdzie - kwestia wydania kasy na dodatek to może nie jest decydująca, ale martwi mnie to, że skoro nie ogarnąłem do teraz tylu rzeczy to miałbym się pakować w kolejny kontent gdzie może 25% ogarniam z samego HoT’a - może lepiej pierw ogarnąć HoT’a do końca tj, powbijać masterki itp ? No i znowu kolejna kwestia - znowu nie określe sobie konkretnego celu znowu coś zaczne i nie dokończe i ostatecznie nic nie osiągnę.

Zaden problem pisz do mnie w grze Majki. 7241
Co do skilli pasywnych tez sa i to sporo np signety czy mantry itd. Tutaj combat jak i same buildy sa dosc elastyczne i odruchowe poruszanie sie po prostu wymaga nieskomplikowanej wiedzy.
Co do mety raidowej - warek jest ale w sumie potrzebny 1 na team, ranger/druid jako healer., mesmer/chrono tez sie trzyma pomimo kopaw dupe po ost nerfie, dobry direct dmg to thief i power i condi, reszta jest rotacyjna zalezna od bossa… Aaa z rangerem jest ten luksus ze jako healer nie musiszz miec asc gear a jak sie raiduje to zdobywasz shardy za ktory kupujesz asc gear w smiesznych cenach. Ibecnie mam tego tyle ze majac 9 postaci kazda ma minimum 2 sety full asc i mam shardow na pewnie jeszcze 6 full setow. Co wiecej cotygodniowe czyszczenie raifiw daje dodatkowe profity jak czesty drop asc broni oraz gold w ilosci ok 60-80 (czasem wiecej). To jest kontent ktiry imo wymaga poznanie w koncu mechanicznie funkcjonowanie gry od strony pve ale frajda jest mega. Ja zaczalem zeby miec legendarny armor a po jego zdobyciu i tak dalej robie… Byl okres ze tylko raidowalem…
Teraz jeszcze spvp ktore wciagnelo mnie po jakis tam sukcesach… No i od niedawna jestem rakiem wvwvw czyli gram roaming one hit deadeye :wink: super sie poluje na przeciwnika :slight_smile:

Linki przydatne to;
Buildy na kazdy tryb: metabattle.com
Buildy scisle raidowe: snowcrows.com
Buildy scisle fractal t4: discretize.eu

@ziresu gra ma inny model end game niz wowo podobne tu producenci nie zasypuja cie tona gratow ktore co dodatek robia cie niby mocniejszym. W gw2 twoj skill jest wazny dlatego wielu uwielbia ta gre i np wchodza tylko na pvp… Tutaj itemy to rzecz drugoplanoa i ot cala roznica od wowa a nie ze gorsza… Inna mechanika inne pomysly inne rozwiazania. Gdyby byl model jak w wow to jaki to ma sens powielac ciagle czyjes koncepcje.

1lajk

Piszesz o tych asc i w ogóle jak by to było dziecinnie proste :smiley: nie no widocznie muszę bardziej się przyłożyć. Co do tych raidów to ogarnięta grupa w ile czasu to robi ? Z tym moim necro będę miał jakąś szanse w ogóle się dostać, bo mówisz o podstawie jakim jest warek/mesmer/ranger. Po prostu nie lubię grać kilkoma klasami na raz. Napiszę do Was po nowym roku a na razie się pokręce po gw trochę.
Tak z ciekawości macie już porobione wszystko w HoT ? Masterki, achi… itp ?

Necro jest w mecie raidowej. Jako Reaper-Power albo Scourge-Condi, więc z tym nie ma problemu. Gorzej jeżeli będziesz chciał złapać ekipę na raid. Wtedy, albo szukasz grupy randomów, która nic nie wymaga (mowa o LI czy KP), albo dołączas do community raidowego (gdzie mają pewne wymagania, ale też mogą Cię czegoś nauczyć). Możesz też dołączyć do gildii, która prowadzi raidy treningowe (takiej jak nasza). Co do ascendów, jak nie raidujesz a jesteś leniwy…to fractale to dobra farma na ascend gear. Zwłaszcza gdy już przytulisz T4.

Masterki… achiki… jestem zbyt leniwy, nie wiem jak kolega wyżej. Ja gram dla przyjemności, nie dla grindu i robię tylko to na co mam ochotę. Tak więc nie wszystko mam, i pewnie nie będę mieć :wink:

1lajk

Pierwszy set asc sie zwyczajnie craftuje i wymaga to posiadania 2 spec craftu wymasterowanego (jeden na bron drugi na armor). Koszt 2x wymasterowania i zrobienie setu asc zakladam ze wyniesie ok 500g…moze sie wydawac to sporo szczegolnie na poczatku ale… ArenaNet dodala w LWS3 epizod Daybreak i tam mape Domain of Istan. Jest to jedna wielka farm mapa gdzie zawsze jest squad. Dzieki tej mapie (gdzie mozesz biegac i w exoticach skoro zawsze jest squad na full) zrobienie asc gearu to kwestia kilku dni…
Ja napisalem klasy ktore zawsze sa w mecie reszta jak reaper sa w mecie ale sporadycznie gdzie nec power chyba na 2-3bossach, condi podobnie a suport nie pamietam. Jezeli buildu nie ma w mecie nie znaczy ze nim nie zagrasz tylko ze na publiku moze byc problem.
W ile sie robi raid hmmm z ogarnieta grupa masz 1 gora 2 podejscia na bossa a boss to max 10min bossow jest ok 19 plus pre eventy.
Oczywiscie czyszczenie sobie mozna rozlozyc w czasie. Ja uczylem sie sam a pierwsze treningi odbywalem RTI (raid training initiative) maja swoj kalendarz treningow gdzie sie zapisujesz lub irganizujesz trening (nawet bedac swirzym zaznaczasz ze potrzeba commandera).
Co do achievkow: z kategorii story journal mam prawie 100, jedynie kolekcje uzupelniam. Obecnie mam ok 18-19 000 AP takze jeszcze sporo przede mna ale robie je z doskoku.

A ja mam pytanie o nowy start.
Ponieważ nie mam żadnych dodatków itd to czy na sam start mogę grać w tą wersję F2P? Coś więcej potrzebuje? Jakieś wskazówki jak grać? Serwer? Dzięki.

Na sam start, aby zapoznać się z mechanikami i zobaczyć czy gra Ci podejdzie… tak można na f2p. Nie będziesz miał udogodnień, typu mastery pointy a co za tym idzie brak glidingu, mountów, autolootu itd. Zwyczajnie, będziesz miał dostęp do podstawki z małymi ograniczeniami (wejście do głównego miasta - Lions Arch od chyba 20 czy tam 30lev, ograniczenia w czacie i trading post i coś tam jeszcze).

Serwer… o ile nie masz zamiaru grać WvWvW to sam serwer nie ma znaczenia. W PVE działa tzw. megaserwer, więc wszyscy z danego regionu grają ze sobą.

Jak grać? Powoli, nie ma potrzeby niczego przyspieszać. Jeżeli to Twój pierwszy kontakt z tą grą… rozgryź sobie mechanikę i prawa jakimi ta gra się rządzi. Rób to na co masz aktualnie ochotę. Możesz zobaczyć poradniki odnośnie buildów (do których możesz dążyć), ale warto wpierw samemu ogarnąć co robią które traity czy skille. Znajdź gildie, która pomoże Ci się wdrożyć oraz odpowie Ci na pytania.

Majki … czy ja wiem… pierwszy ascend gear miałem z fractali/pvp.

1lajk

Chcesz mi powiedziec ze zebrales 6x arm, 4xbron (lub jakis 2h) i to jeszcze w odpowiednich statach… To gratuluje tyle szczescia w rng nie mialem :slight_smile: poza tym wymasterowany craft przyda sie pozniej bo jeden gear to czesto za malo chyba ze zakladamy granie pure power dps to wtedy berserker bedzie ok.

Obczaiłem swojego necro i coś tam próbowałem robić set asc o ile sobie przypominam, ale zabrakło mi kasy na craft - obecnie mam ledwo 205 golda. I ktoś coś mi wtedy doradził, abym zaczął farmić…ale jak ta mapka się nazywała to zabijcie mnie nie pamiętam. To była taka 1 z 2 albo 3 mapek jak by pustynia na której było kila fortów do obrony i jak był daily event to zabijało się takie specjalne bossy - tak jak bym wchodziło się do środka. A potem była 1 z 3 bram i tam ludzie byli i potem w środku z głównym bosem się biło i po tym wszystkim biegało się po mapce celem odkopania jakiś skarbów. I te skarby jaki nagrody z bosów miałem pozbierać, bo niby sporo golda można zyskać i efekt jest taki jak na zdjęciach z banku. I teraz nie wiem czy to wszystko otworzyć id od razu sprzedać u merchanta czy po przerabiać na materiały ?
Inna kwestia jak z opłacalnością przerabiania ? Tylko żółte i pomarańczowe a reszte sprzedawać czy na odwrót ? Mam tyle materiałów już zapełnionych, że w plecaku je trzymam i nie wiem czy jest sens ( nie da się tego limitu w banku jakoś podnieść z 250 ? ) Czy coś w tym moim banku albo plecaku zostawić czy w sumie większość to śmieci ?

Farma RIBA na mapie silverwastes :wink: ale zostaja Ci materialy pomimo zdeponowania ich w magazynie materialow?
Co do tych paczek z silverwastes jak dobrze pamietam najlepiej je otierac postacia z lvl ok 49… Materialy sprzedac ale nie w opcji instantly tylko w cenach regularnych. Co do banku materialow (w tym oknie co pokazales ta zakladka z dziewiecioma kwadratami-po lewej stronie) staki mozna zwiekszyc za gemy o 250. Jezeli Ci szkoda kasy to mozesz stworzyc inne postacie na ktorych bedziesz trzymal itemy… Aaa jak bys nie wiedzial jak deponowac to w inventory w gornym prawym rigu jest zembatka a w niej opcja deposit to bank material czy jakos tak. Co do rozbijania przedmiotow ja rozbijam wszystkie do rare (biale zielone niebieskie zolte) a exotikow sprawdzam cene na TP i jak ma jakas wartosc to sprzedaje a jak nnie to przerabiam.
Co do uzytecznosci niektorych itemow albo ich przeznaczenia warto sprawdzac na gw2 wiki… Najproscie robi sie to tak, w chacie wpisujesz /wiki (tu linkujesz przedmiot czyli klikasz na nim shift+LPM) i klikasz enter otworzy Ci sie w windows przegladarka internetowa z tym przedmiotem i jego opis… Mozna liknowac kilka rzeczy w jednym wierszu.
Jezeli bedziesz cos craftowal warto sprawdzic jego koszt i jakie masz materialy do niego na gw2efficiency.com
Jezeli nie masz tam konta to warto zalozyc i na gorze w prawym rogu wklejamy klucz API (generujesz go na koncie w guildwars2.com->my account->aplications->api key i wygenerowany klucz wklejasz na efficiency). I teraz na efficiency wchodzisz crafting->calculator->wpisujesz nazwe przedmiotu do wycraftowania i klikasz na niego na liscie-> a potem mozesz w onkie use own materials zmieniasz na YES i wyswietli Ci sie wartosc craftu oraz jakie itemy masz do tego craftu a jakie bedziesz potrzebowal kupic.

Tak zostają mi pomimo zdeponowania i już jedną taką postać “a może się przyda” mam :smiley: Co masz na myśli mówiąc ceny regularne jak mam się tego dowiedzieć czy nie sprzedaje dany item pół darmo ? ( chodzi o to, aby merchantom nie sprzedawać tylko wystawiać w sklepie black lion czy coś takiego ? ) I dlaczego postacią około 49 lvl jaki jest tego sens ?

Sam doskonale wiesz, że staty w ascendach idzie przerobić. Jeżeli idziesz DPSem, to na berka nie ma problemu. Kupujesz insignie czy co tam potrzeba i tyle. Na fractalach od t3 skrzynki z ascendami dropią już całkiem często (a kolega miał odblokowane t3, o ile dobrze wyczytałem). Sam dopełniałem gear za pomocą skrzynek z markami z pvp (tam staty wybierasz sam z pełnej puli). A i nie skipowałem fractali. Męczyłem tiery aż uznałem, że jestem gotów na następny. Więc samo przejście do t4 zajęło mi sporo czasu. Ale przynajmniej znałem mechaniki :wink:

Aby sprawdzić czy coś jest warte jakieś pieniądze, wystarczy kliknąć prawym na itemku, i sprawdzić cenę na Trading Post. Dlaczego otwieramy bagi na 49 lev? Bo to co z nich leci jest dopasowywane do postaci która je otwiera. Na 49 lev z bagów lecą matsy (chyba t4, niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę), które są najbardziej opłacalne w sprzedaży, bo są potrzebne wszędzie.

Reszta to co pisał Majki. Oprócz tego, że możesz się pobawić i mieszać 4 egzotyki na 80 poziome (najlepiej tego samego typu) w Mystic Forge. Jest szansa na precursora (mała ale jest).

Co do samego craftu, masz też stronę która Ci pozwoli maksymalnie zoptymalizować craft. Tak jak napisał Majki, wyciągasz API ze swojego konta, podajesz na stronce http://gw2crafts.net/ . Dzięki temu stronka sprawdza co masz w banku, co musisz kupić i co musisz zrobić aby wymaksować craft. Normal guide, nie speed bo ten drugi jest zbyt drogi.

1lajk

Powiedzcie mi jak to jest z tymi “agoniami” kiedyś mi mówili, że tylko kupować te infuzje +9 bo innych nie ma co. Powoli wchodzę w T4, ale mam mały problem bo mam zbyt małą ilość tych infuzji. Obecnie mam tylko z asc setu kilka pierścionków itp i tam mam w zasadzie po 3 infuzje oprócz naszyjnika i jeszcze 1 akcesoria. Czy mogę coś jeszcze zrobić aby te infuzje zwiększyć ( oprócz eliksiru ) ? Bo, tylko do setu asc mogę dodawać infuzje, żadne exotic itp ?

Czy opłaca się wracać? hmm w Twoim przypadku chyba nie, skoro nie odpowiada Ci system klas i poza fabułą robisz wszystko na przymus to nie ma sensu. GW2 jest na tyle klarowne ze większość swoich aktywności oferuje instant. Zatem jeżeli nie odpowiadają Ci grupowe eventy, walki z bossami , raidy w tej grze to żaden dodatek tego nie zmieni ponieważ trzon gry pozostaje taki sam. Pozdrawiam

Pierścionki możesz rozszerzyć (infused i attuned). Wtedy każdy z pierścionków ma 3 miejsca na infuzje. Tylko pamiętaj wpierw wyciągnąć te infuzje co masz w nich, bo podczas procesu je stracisz (na fractalach kupujesz specjalną wyciągarkę) .

Tylko, że moje pierścionki już mają zapełnione po 3 sloty infuzji oprócz naszyjnika i jeszcze jednej rzeczy.