Powrót ?

No druid to elite specka z HoT i jezeli grasz f2p to nie ma szans bo tam nie ma nawet elite specek.

a mogę od razu kupic hot czy pierw musze podstawke ?

W gw2 podstawki nie kupujesz obecnie gdyż gra od praktycznie hot przeszla na f2p z vanilla. Poza tym nie ma koniecznosci kupowania dodatkow chronologicznie gdyż funkcjonuja oddzelnie ale i razem bardzo dobrze sie uzupelniaja z contentem. Jedyne do czego jest “wymagana” chronologia to samo story.
PS Wiedz ze samo kupno dodatkow nie daje Ci jeszcze dostepu do full contentu w grze gdyż w gw2 co ok 3 miesiace jest Living World Season czyli swoiste DLC z ciagiem story i od 2 sezonow z nowymi mapami. Chronologia full contentu wyglada tak:
Vanilla -> Living World season 2 -> HoT-> Living World Season 3-> PoF->Living World Season 4
Jezeli grasz to LWS masz za free - musisz sie po prostu zalogowac do gry aby miec konkretny epizod danego sezonu (kazde LWS ma kilka epizodow) jezeli tego nie zrobisz a pojawi sie nowy sezon to ten/te brakujacy/ce mozesz dokupic w Trading Post (sklep w grze) za gemy (ktore kupujesz za prawdziwe pieniadze lub wymieniasz gold z gry na te gemy).

rozumiem i pewnie to trochę kasy wyjdzie

LWS 2 (pakiet wszystkich 8 epizodów)- 1280 gemów
LWS 3 (pakiet wszystkich 6 epizodów) - 960 gemów
LWS 4 (brak wszystkich epizodów w pakiecie bo sezon się nie zakonczyl wiec mozna kupic pojedyncze epizody jednak cen nie moge znalezc ale pojedynczy epizod to jakies grosze)

  • 2000 gemów to ok 80 - 90 zl na allegro (trzeba uwazac bo niektore aukcje moga byc z kradzionych kart)
  • A wymieniajac gold w grze 2000 gemów to ok 640golda
  • Robiac zakup przez gre gemów 800 gemów to 10 euro

I na koniec o samych LWS:
LWS2 - daje samo story i achievementy
LWS3 - wymaga dodatku HoT, daje story, achievementy, nowe mapy, nowych vendorow i nowe waluty
LWS4 - wymaga PoF, daje story, achievementy, nowe mapy, nowych vendorów i nowe waluty. I tutaj warto zaznaczyc ze epizod 1 z tego LWS o nazwie “Daybreak” daje mape domain of istan jest farm mapa ktora jest jedna z najlepszych sposobow pozyskiwania golda z farmy grupowej - zawsze jest tam squad ktory robi contenty.
Przy czym warto zaznaczyc że LWS nie wprowadza żadnych nowych mechanik jak dodatki. Czyli bez LWS nie tracisz nic poza story (wydarzenia miedzy dodatkami) i mapami.
Jeżeli najbardziej przeszkadzal by Ci fakt nie znania tego story miedzy dodatkami to na gw2 wiki mozna przeczytac co sie dzialo fabularnie a dokupic LWS dopiero jak byś mial cash.

a jak jest z populacja bo chce grac w jakies fajne mmo gdzie healer się przydaje

Tu sa megaserwery wiec populacja jest jak najbardziej okee. Poza tym warto jak juz sie gra zapisac sie do fb community. Widac tam ile osob z wowa czy innych gier przechodzi. Co wiecej dzieki atrakcyjnemu contentowi od podstawki na wszystkich mapach masz zaludnienie czego nie mozna powiedziec czasem o innych produkcjach jak np wow. Co wiecej na meta contenty trzeba byc odpowiednio wczesnie bo inaczej mapa jest full.

no to fajnie na razie z kasa jest krucho u mnie a jak bym kupil tylko ten dodatek hot żeby mieć specke druida oplaca się na początek ?

Specka druida jest świetna jeżeli chodzi o raidy, fractale ale do wszelkiego innego kontentu raczej średnio się z nią lata bo nie wyciąga aż tyle dps’u żeby przyjemnie i łatwo się nią grało moim zdaniem.

a można sb zmieniac specki czy cos ?

Tak, możesz zmieniać specki kiedy chcesz, nie możesz jedynie mieć dwóch elitarnych specek na raz.

ee to na razie będę sb grac na f2p

Moim zdaniem jak nie masz dodatków to słabo z graniem, bo elitki bardzo rozwijają grę, możliwości nie mówiąc już ogólnie o kontencie z dodatków - chyba, że jesteś zupełnie nowy w gw 2 to w sumie bez różnicy do pewnego momentu.

A ja mam pytanie o soulbeasta ( ogólnie na razie go wybrałem w zastępstwie za reapera zamiast DH) na razie odblokowuje sobie mapki i zbieram pety - brakuje mi z tych bardziej potrzebnych to electric wyvern, bardzo mnie boli, że łuk jest kompletnie bez użycia w fraktalach o rajdach nic nie mówiąc, ale co sądzicie o GS+ double axe ?
Widziałem, że taki wariant jest i tam niewiele się na nim wg. opisów traci. Zauważyliście, aby tak ludzie grali ?

w sumie sam hot mogę kupic

Racja, dodatki otwierają wiele drzwi ale jeżeli nie ma się ogarniętej podstawowej części gry to poczekałbym z zakupem żeby nie utopić się w ilości kontentu.
Co do soulbeasta ja bym mimo wszystko grał GS/ sword + axe które jest najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o wyciśnięcie dps’u. Niestety łuk jest bez użycia bo największy dps robi gdy stoisz daleko od targetu, a to nie miałoby sensu bo nie dostawałbyś boonów, ciężko byłoby Cię leczyć itp… Co jedynie Longbow jest używany czasami w buildzie do druida, a shortbowy są dobrą opcją na condi dps.

nwm czy nie kupic hot

Jak chcesz sobie kupować dodatek to nic przecież nie stoi na przeszkodzie, ale tak jak mówiłem zastanów się czy osiągnąłeś już w podstawce wystarczająco bo sama w sobie jest bardzo duża i stanowi bardzo dobry ‘‘tutorial’’ dla nowych graczy. Może się wydawać trochę stara ale jest naprawdę świetna. Jeżeli już miałbym kupować dodatki to zacząłbym od PoFa, mounty bardzo ułatwiają eksplorowanie map jest to zdecydowanie lepsze udogodnienie od glidera dla mnie.

Po prostu masakra…chcę sobie wymaxować elitke soulbeasta bo dopiero wykupiłem skila, że mogę się łączyć z petem. Próbowałem podejść do 3 hero pointsów, ale wszystko mnie leje tak sromotnie, że nie mam szans na nic. GS to momentalnie padam, LB padam, ale po 2 minutach a dmg 0 wtf

Jak masz HoTa to szukaj w lfg na mapach z dodatku HP run’ów często ktoś takie hostuje i w krótkim czasie całą specke można sobie zrobić.

Na akich mapach bo jak hot to czesto sie tam grupowo ich bije.