Praca dyplomowa- ankieta

Siemka wszystkim!

Zwracam się z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu badań do pracy dyplomowej (licencjat). Jestem studentem filologii angielskiej i piszę pracę o temacie „Wpływ gier wideo na naukę języka obcego”. Aby jednak napisać pracę, potrzebuję przeprowadzić ankiety, których wyniki dadzą światło na doświadczenia/ zdanie polskich graczy uczących się języka angielskiego.

Jeżeli macie wolne 2 lub 3 minuty i chcielibyście wspomóc moje drobne badania to podrzucam tutaj link.

Z góry bardzo dziękuje za każdą otrzymaną pomoc i rozwiązaną ankietę :grin::heart:.

1lajk

Oczywiście że gry komputerowe mogą mieć bezpośredni wpływ na naukę języka obcego, podobnie zresztą wygląda kwestia oglądania filmów w języku obcym, łapiemy gdzieś te słówka.

1lajk

“Czy istnieją konkretne gry komputerowe/ wideo, które Twoim zdaniem szczególnie pomogły Ci w nauce języka angielskiego? (Jeżeli tak, proszę podać nazwy gier.)”

Szefie, odpowiedzi do powyższego pytania są błędne, bo dał pan opcje tak, nie oraz inne… natomiast pole tekstowe jest tylko przy opcji “inne”. Więc zaznaczając “tak” nie ma jak podać tytułów. Natomiast opcja “inne” nie pokrywa się z treścią pytania (bardziej by juz pasowało “nie wiem/nie mam zdania”)

2lajki

Istnieje też metoda jak oglądanie filmów czy seriali po ang na początku trzeba oglądać z napisami żeby mózg rejestrował słówka + mowe
potem zacząć już oglądać proste filmy jak komedie po ang po ok 2 latach zaczynamy oglądać z napisami angielskimi dzięki tej metodzie kiedy ktoś cię na ulicy z zagranicy zaczęli będziesz wiedział o co chodzi z mówieniem to inna sprawa wtedy przydają się gry z komunikatorem
Jeśli chodzi o gry to też są plusy bo nie musisz grać po ang aby rozumieć fabuły danej gry
ta metoda która napisałem moim zdaniem jest lepsza może trochę dla starszych osób młodzi zwykle uczą się z gier

1lajk

Obie formy nauki nie odbiegają od uczenia się języka od początku swojego życia tylko starsze osoby nie wchłaniają tego jak gąbka działa to wolnej

1lajk

To powinno ci pomóc w pracy
są też różnice w nauce między nauką na kursach czy w szkole kiedy nauczycielka mówi z angielskim akcentem on jest trudny nawet dla Amerykanów
ja pamiętam że uczyła nas w szkole nauczycielka z takim brytyjskim akcentem że po edukacji człowiek znał tylko z tego 2 słowa yes i no ale to były początki lat 2000

1lajk

jak miałem z 10 lat to zacząłem grać w Final Fantasy 7 nie znając angielskiego w ogóle bo w szkole miałem głupi niemiecki, nauczyłem się bardzo dużo dzięki temu

1lajk

Wypełniona. Powodzonka. Dobry pomysł.

1lajk

Angielskiego nauczyłem się jedynie przez gry komputerowe. Doszlifowałem w pracy.

1lajk

Możesz wybrać Tak i inne jednocześnie i w Innych napisać jakie :D. Myślę, że po prostu strona gdzie była robiona ankieta nie dawała innej opcji więc zaznaczasz tak lub nie, a następnie inne i piszesz co i jak.

1lajk

poszlo, powodzenia :slight_smile:

1lajk

Bardzo lubie ten temat, bo ja sam uważam że gdyby nie gry online we wczesnym wieku, nie umiałbym wydukać skąd jestem bo nasza piękna edukacja w tamtych czasach (aż tak młody nie jestem) działała na zasadzie klepania podstaw w stylu “i am” “you are” za każdą nową szkołą bo trzeba było “dostosować poziom do wszystkich”.

Wysyłam znajomym, którzy też grają więc mam nadzieje że sporo tych ankiet Ci wpadnie.

1lajk

Ogromnie dziękuje wszystkim za pomoc i wymianę doświadczeń :star_struck: