Problem z doborem klasy

Witam :slight_smile: mam nadzieję że pomożecie mi w tym trudnym wyborze ;p
Mam problem z klasą postaci. Nie będę tutaj pytał się jaka klasa jest najlepsza itd. jestem niedzielnym graczem pełną gębą i potrzebuje klasy która pozwoli mi cieszyć się rozgrywką a nie uderzać pięściami w klawiaturę :smiley:
Podsumowując

  • posiadam oba dodatki
  • jest mi potrzebna postać
    • która radzi sobie w rozgrywce solo
    • będzie przyjemna w obsłudze, nie musi być koniecznie super łatwa w obsłudze
    • pozwoli mi po wylewelowaniu brać udział w rajdach i dungeonach ( jeśli chodzi o raidy nie chciałbym godzinę szukać pt)

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Jezeli moze byc nielatwa to mesmer. Jezeli latwiejsza to ranger lub warrior. Postacie te (w roznych buildach) sa w mecie raidow. W dungeonach kazda sie pogra. Od razu mowie ze mesmer moze na poczatku zniechecic ale warto przy nim posiedziec.
Warrior jest prosty i na poczatku warto nim zaczac zeby ogrrac raidy. Z tym ze wersja bs jest max 1 na party. Mozna ewentualnie jeszcze power dps pograc.

Ja polecam Necromancera, łatwy i przyjemny, ograsz każdy tryb gry.

1lajk

Necro dosc niechetnie brany na raidy pug - sporadycznie jak np na desminie czy sabetha jest meta ale w reszcie niekoniecznie i zazwyczaj dziekuja.
Co do rezty jak open world dung pvp to nec np scourg jest jedna z najwygodnniejszych postaci dzieki ogromnym aoe i poteznym kondycjom.

Mesmer faktycznie jest fajny, sama mam maina mesmera (czy bardziej Chronomancera), aczkolwiek na początku może sprawić trochę problemy bo u niego ważne jest trzymanie iluzji. Ale zarąbisty jest feeling grania nim bo znika, pojawia się, teleportuje, animacje skilli ma piękne.

Natomiast Ranger też jest spoko i może być Druidem ze specki z HoT - jest to generalnie “must have” klasa na raidy więc na brak party nie będziesz narzekać, o ile nie będziesz lamić :stuck_out_tongue: A na fractale możesz jako ranger chodzić albo dps druid, bo taki build także jest. Soulbeast (specka z PoF) z tego co widzę także jest brana na raidy, ale jak to z nią dokładnie jest to nie wiem bo grałam nią tylko jak były beta testy PoF i niezbyt mnie przekonała.
U Rangera jedyne co jest trochę problemem to zaopatrzenie sie w odpowiednie pety, ale na necie nie brakuje poradników gdzie je znaleźć i samo w sobie nie jest to trudne, kwestia po prostu udania się w odpowiednie miejsce :stuck_out_tongue:

Warto zaznaczyc ze na pvp ludzi chu** strzela jak maja walczyc z mesmerem a tym bardziej dobrym.mesmerem. Obecnie go masteruje na spvp i przerabialem i power mirage z gs i condi mirage ze stsffem a teraz hybryde ze scepterem i zawsze bylo tak samo ze na spvp granie nia w sposob “tricky” robi mega zamieszanie a burst combo power mirage ktore potrafi zdjac doslownie w sekunde irytowalo ich mega :slight_smile: Polecam :slight_smile:

1lajk

Mesmer podoba mi się ale będzie to chyba 2 postać bo jestem zielony i chcę na start nauczyć się gry. Podpowiecie mi jak radzi sobie ranger z większą ilością mobkow ? Posada jakieś umiejętności aoe?

Warto tak samo zaznaczyć że twist of fate weavera (elka) jeszcze bardziej wkurza - taki mesmer mirage co zabija w sekundę… przy dobrym czasie reakcji idzie uniknąć tego burstu, a po tym mirage jest banalnym przeciwnikiem i to nawet w platynie :stuck_out_tongue:.

Generalnie moja rada jest taka by nie patrzeć na nic i po prostu wybrać klasę pod siebie. Podoba ci się mesmer? To bierz mesmera. Podoba się ranger? Bierz rangera. I nie patrz się na “trudniejsza/łatwiejsza” klasa, gdyż to wszystko jest tylko subiektywne. Jak nigdy nie grałem warriorami to dla mnie warrior będzie klasą o wiele trudniejszą od mesmera, czy elka :stuck_out_tongue:.

No i nie rób typowego błędu początkującego, jak wybierzesz postać to trzymaj się jej. Alty są spoko, ale co ci po 10 altach jak nie masz żadnej postaci wykokszonej (choćby na tyle by robić fractale T4 które obok raidów są głównym źródłem zarobku), na alty czas przyjdzie później :slightly_smiling_face:

A co do klas to każda klasa posiada jakieś AoE, w tym ranger :smiley:. Jak masz dwa dodatki kupione to powinieneś mieć dwa boostery do 80 lvla. Jak tak to polecam zrobić następującą sztuczkę. Stworzyć postać nad którą się zastanawiasz, skończyć samouczek (5 min gry), otworzyć plecak i użyć exp boosta. Przy czym najpierw trafiasz na tzw trial gdzie możesz właśnie porzucać sobie skille, posprawdzać traity itd. A potem (w czasie wybranym przez cb) rozmawiasz bodajże z NPC i masz dwie opcje : anulować trial i wrócić postać na tam 2 lvl, albo zużyć go i zostać na stałe na tym lvl z tym eq itd.

A jak nie masz exp boostów do jest jeszcze opcja że znowu kończysz samouczek, wtedy wchodzisz do pvp lobby i zdobywasz max lvl, wszystkie traity itd. Dzięki czemu możesz sobie golemy treningowe pobić i potestować skille.

Ps - obecnie na raidy bierze się wszystkie klasy, no może po za necro który odstaje od reszty. Każdą klasą “coś” w raidach zrobisz : a to u rangera masz druida którego chętnie biorą jako healera, a to u mesmera chrono jako tanka i alacrity, a to u revenanta condi dps renegat, a to jeszcze jakiś thief daredevil. I to nie jest branie na doczepkę, dlatego między innymi ANet zdecydowalo się nie wprowadzać narazie nowego dodatku, ponieważ balans jest prawie idealny i wszystkie klasy po za nekro klepią podobnego dpsa.

Zastanawiałem się czy nie spróbować swoich sił w GW2, póki co narazie w darmową wersje bo nie wiem czy mi się spodoba. Zastanawiam się nad inżynierem, co o nim możecie mi powiedzieć? Ciekawi mnie też ta specka rangera dzięki której można grać jako druid tylko do tego potrzebny będzie dodatek a póki co nie wiem czy warto i chce się przekonać…

Engi jest bardzo fajna klasa ktora wymaga madrego grania. Ma mase fajnych gadzetow jednak dla mnie najmiodniejszym buildem jest holosmith ktory wymaga dodatku pof. Wowczas pod f5 masz uruchamianie formy photon forge ktora za kazde uzycir skilla 1-5 (ktore po uruchomieniu photon forge zmieniaja sie) nsgrzea sie i im bardziej nagrzany tym primary skillr sa silniejsze lub z jakims buffem (podobnie jak skille f1-f4). Jednak nie mozna sie przegrzac bo wilniej sie wtedy chlodzi i musi sie schlodzic na zero. Takze kontrolujemy ten pasek :wink: posiada mase mocnych cc ktore na pvp pieknie stunnuja ppl bez stability… Polecam

jezeli chodzi o latwy dostep do rajdow na pozniej to masz do wyboru w sumie tylko klasy ktore sa zawsze meta, chrono, bannera i druida, chrono i druid nie sa najlepszymi klasami do grania solo bez zapasowego sprzetu ktory jest pod dmg (do tego wymagaja doswiadczenia w rajdach zeby spelniac dobrze ich powierzone role), warriora pod bannery mozna latwo zmienic w czystego dpsa na solo, jest twardy, ma niezly self heal i duzo zycia wiec polecalbym wlasnie ta klase, zawsze mile widziany na rajdy i fractale

Bardzo fajny i prosty będzie guardian, zarówno do solo jak i do rajdów. Dodatkowo tym samym gearem będziesz mógł grać i solo i raidy i nawet wvw jak się uprzesz.

Elementalista bardzo dużo dps ale trudna rotacja, nie polecałbym na początek.
Mesmer jeżeli chodzi o condi jest mega prosty, ale średnio pograsz nim w solo, bo do tego lepsze są berserki. Na raidy jest bardzo trudny.
Druid jak już ktoś wyżej powiedział, 2 albo nawet 3 geary najlepiej mieć. Solo w dps, raidy heal albo condi.

Warrior będzie tez fajnym wyborem ale ciężko znaleźć raid ze względu na to ze warriorow jest masa. Najbardziej braindead klasa.

Necro jest martwym memem w tej grze. Sieje rozpiernicz na pvp, a na pve jest bardzo słaby.

Thief bardzo słaby do solo, często 2 hity i leżysz na glebie. Na raidy raczej tez średnio brany bo pomimo dużego dps nie daje żadnych boonow dla teamu.

Revenant na raidy w sumie chyba tylko condi, a to się gryzie z solo.

Engi aktualnie jest bardzo mocny. Rotacja nie jest jakaś trudna, bardzo fajnie gra się solo. Jedyny problem engiego jest taki ze anet lubi go popsuć :wink: mam nadzieje ze jego stan się utrzyma bo teraz jest bardzo przyjemny.

Wszystko zależy od twojego stopnia zaawansowania w grze, ja bym osobiście polecał guarda/engiego jeżeli jesteś początkującym graczem. Jeżeli lubisz wyzwania weź elementaliste. Ogólnie, zobacz Sobie na stronie snow crows rotacje każdej klasy, może trochę gameplayu z raidow i wybierz te która Ci się podoba. Jedyn których Ci nie polecam to revenant i necro jeżeli chcesz grać raidy. Tej dwójki raczej często się nie widuje.

Witam, lekko się podepnę pod temat :slight_smile:
Zacząłem grać guardianem (2h sword) ale nie ukrywam że chciałbym wiedzieć za wczasu czy to dobra klasa jako 2h dps :slight_smile: A raczej czy nie lepszy będzie warrior do tego (Wariora posiadam na booscie).

Czy broń w stosunku do traitów ma małe znaczenie?

Cześć. Guardian jako DPS całkiem dzielnie się trzyma od wielu już lat. To jest zresztą dość uniwersalna klasa, która w różnych trybach i w różnych buildach jest w mecie.
Tu możesz podejrzeć rotację, ekwipunek itd: https://www.snowcrows.com/raids/builds/guardian/guardian/power/
Warrior jako DPS ostatnio wraca w specjalizacji Spellbreaker ale nie używa w tym buildzie dwuręcznego miecza :slight_smile: https://www.snowcrows.com/raids/builds/warrior/spellbreaker/power/
A tu masz jeszcze więcej meta buildów na wszystkie tryby: http://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki

Hej dziękuję za pomoc po sprawdzeniu kilku klas padło na Guarda :wink: mam pytanie czy posiadając oba dodatki opłaca się użyć boosta na pierwszej postaci ? Chciałbym sobie odblokować mouta ale boje się że po booscie nie będę miał takiej frajdy robiąc serduszka i wykonując misję z map.

Polecam dobicie 80 lvl, ja bynajmniej tak zrobiłem. Jest niezły fun z gry, a przy okazji sobie odblokujesz waypointy. Zacząłem grac jakies 3 tyg temu, wciąz mam boosty na 80 lvl ponieważ chcę ubrac mojego soulbeasta, a później zdecyduje jaką klase wyboostuje na 80, zresztą jak będziesz robić fractale po wbiciu 80 lvla to będa lecieć (Tome of Knowledge), każda książeczka to 1 lvl up, a mam ich już okolo 50:). Także moja rada dobij 80 ręcznie, pozwiedzaj świat, ciesz się grą:)

Zdecydowanie nie… Po uzyciu boosta bedziesz mial 80lvl i crap itemy ktore trzeba bedzie zmienic i nic odblokowanego wiec i tak bedziesz musial isc normalna sciezka. Poza tym dostaniesz dostep do wielu rzeczy o ktorych nie bedziesz miec dostepu. A jak 1 postac normalnie idziesz to masz najlepszy samouczek.