Problem z grą (zacina się)

Gram w PoE i mam problem bo gra mi sie zacina :confused: nie wiem co ustawić zeby nie było takiego problemu.

Komputer mam dobry. 16GB ramu, karta gtx 970, procesor i7-4900

internet tez jest dobry 20mb (BDO idze bez problemu nawet na bosach )

Opisz problem dokładniej. Jak wyglądają zacięcia i w których momentach występują.

A grasz na wersji DX 11?

Raczej z tym sobie nie poradzisz, mam to samo z PoE, mam pokaz slajdów i gra się zacina podczas poruszania
Mam i9 9900k
32 gb
gtx 1080
gra na dysku SSD
Dodam ze problem był jeszcze za czasów bety PoE(oczywiscie na innym kompie)
Po zmianie kompa dalej mam pokaz slajdów a jedyne co mi się nie zmieniło to słaby internet 20 mb z Orange
Mozliwe ze to wlasnie on jest przyczyną ścinek

Mam to samo na lapku co Wy, natomiast na stacjonarce jest lepiej niż w porządku, hula na max. Internet ten sam, sprzęt jedynie się diametralnie różni, więc to nie wina neta. Nie mam pojęcia jak to ograć tho, ale jakby ktoś miał rozwiązanie to również chętnie wysłucham, ponieważ chciałbym popykać jak jadę gdzieś dalej.

Kiedyś miałem na to solution, ale już nie działa ponieważ pliki konfiguracyjne się zmieniły. Przed wersją 3.0 dało się podmienić plik konfiguracyjny, który zniżał grafikę w poe tak bardzo, że dało się grać płynnie nawet na wirtualnej maszynie w dual core i 2 GB Ram. Wystarczyło go podmienić w ścieżce
C:\Users\user\OneDrive\Documents\My Games\Path of Exile\production_Config.ini

Po wersji 3.0 zmieniło się bardzo wiele, szczególnie w ustawieniach graficznych. Doszła wersja pod DX11 itd. przez co plik wygląda już zupełnie inaczej. Nie bawiłem się z nim ponieważ nie mam pojęcia co pozmieniać w zasadzie.
Warto dodać, że były to najmniejsze możliwe ustawienia, niedostępne z poziomu klienta. PoE wyglądało jak pikselowa i zamazana gra rodem z nintendo 64.

Tutaj nie chodzi o moc sprzetu, a o opcje polaczenia internetowego.
Zapraszam do lektury: https://www.reddit.com/r/pathofexile/comments/7i79zs/lockstep_or_predictive_what_is_the_difference/

Mi pomogło, zero scinek.

1lajk

w ustawieniach gry zmien na DX11.
Mialem tak samo sprzet topowy i zacinalo niewiedzialem o co kaman
i w óstawieniach zmienilem z DX9 na DX11 teraz hula na najwyrzszych bez zadnej przycinki ale i tak nie gram bo wieje nuda…

mam na DX11 :confused: i nic

spróbuj ustawić granie w oknie a nie na full-screen miałem także podobny problem i gdzieś czytałem ze to pomaga tak zrobiłem i mi przestało lagowac oraz zacinać grę

o ku!@a dziala gra plynnie xD
a ja od bety PoE nie gralem dluzej w tę zacną grę bo ścinało xD
Zmienilem w menu glownym opcje Network Code na PREDICTIVE i dziala plynnie bez ścinek

Mowilem, a oni dalej kombinuja z grafika na sile :slight_smile:

1lajk