Problem z komputerem

Witam posiadam maszynę a mianowicie
Procesor: ryzen 5 2600
Płyta glowna: MSI 350b tomahawk
Karta graficzna: 1060gtx 6gb armor
Zasilacz 500w Vero L2
Problem polega na tym gdyż złożyłem cały komputer po odpaleniu karta graficzna albo nie rusza albo rusza i po chwili wiatraki przestają się kręcić
Na monitorze pokazuje no signnal podejrzewam że to może byc wina zasilacza

Komputer daje jakiś sygnał? Na początku możesz sprawdzić pamięć ram, pozamieniać miejscami, a potem odpalić z wyjętymi kościami. Jeżeli to nic nie da to spróbuj wpiąć kartę w drugi slot pci-e. Sprawdź też kable od zasilania, czy wszystko jest podpięte tak jak być powinno, czy o czymś nie zapomniałeś, np.: o zasilaniu procesora. Sprawdź też czy karta dobrze siedzi w slocie. Napisz jeszcze jaką masz pamięć ram.

Hmm czyli to nie zasilacz ?

To może być zasilacz, ale nie musi. Powodów tego może być wiele. W których slotach masz włożoną pamięć ram?

Aktualnie włożyłem do dimmb2 gdyż tak na instrukcji pokazuje jeśli mam jedną kostkę bo chce sprawdzić na jednej kostce A tak to dimmA2 i b2

Z jedna kością to powinnien być slot DIMMA2, z tego co widzę w instrukcji. Jak złożysz calość to podeślij zdjęcie jak to wygląda. Resetowałeś bios? Jeśli płyta reaguje to są jakies beepy?

Sprawdź czy wsadziłeś pamięc poprawnie bo na zdjęciu widać że masz nie dopiętą do końca.

Dobrze trafiles. Mam te sama plyte glowna i tez ryzena ale 2400g.

Na poczatek powiedz, masz zaktualizowany BIOS??
Druga sprawa jaka dioda sie swieci na plycie glownej??

Po kilku godzinach robienia czego kolwiek stwierdziłem że zaniosę do serwisu tam zlożą i zobaczą co jest nie tak może po prostu dostałem wadliwe części ewentualnie źle podpinałem kabelki o ramach już nie mówiąc
W serwisie zaktualizowali by mi bios ?

Jeżeli chodzi o serwis to muszą mieć w usługach aktualizacje biosu :slight_smile: Spróbuj bez gpu odpalić , podłącz monitor pod wyjście na płycie głównej , grafike wypnij z kompa , sprawdź wcięcie na kości ram czy dobrze go mocujesz . Z płyty odepnij przewody , prócz od zasilania , podłącz tylko przewód od przycisku power . Z tego co widzę na zdjęciu nie masz podpiętego zasilania procesora .

Średnio w 99% takich przypadków jak opisany powyżej problemem jest niewłaściwie zainstalowanie komponentów, niepodpięte lub niedopięte kable, wtyczki itp. Tu na zdjęciu widać, że kość RAM jest niedociśnięta, a procesor w ogóle niepodpięty do zasilania. W takim stanie to nie ma prawa działać :slight_smile:

Częstym błędem jest też złe podpięcie karty graficznej. Ona również musi być “mocno” wciśnięta, aż zaciski pstrykną, co powinno być wyraźnie słychać. Zasilanie z zasilacza to też ma być odpowiednia wiązka z odpowiednią mocą, a nie pierwsza lepsza. No i oczywiście monitor trzeba podpiąć do karty, a nie do zintegrowanej na płycie głównej grafiki. Niektórym to wszystko może wydawać się śmieszne ale śledzę tematyczne fora komputerowe od lat i jak pisałem na wstępie - w 99% przypadków chodzi o tego typu pierdołę :slight_smile:

ryzen 5 2600
350B tomahawk

A bios masz zaktualizowany :wink: ? Czemu nie kupiłeś B450?

350b nie da rady utrzymać tego sprzętu ?

Oczywiście, że da radę! Przecież to wynika ze specyfikacji sprzętu i każdy w kilka sekund może to sprawdzić w necie.
Tu najprawdopodobniej chodzi o umiejętność odpowiedniego połączenia tego sprzętu w całość. Stąd pytanie - umiesz czy nie? Bo jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności to albo szukasz instrukcji w necie / pudełku z płytą główną i robisz krok po kroku wszytko tak jak tam jest napisane, albo oddajesz to komuś kto się zna.
Nie ma co udziwniać :slight_smile:

W necie można znaleźć tematy, które opisują problem z bootowaniem jeśli chodzi o płyty główne z serii 300 oraz drugą serią procesorów ryzen. Także jak masz pewność, że wszystko podpiąłeś tak jak trzeba, to może być to wina niezaktualizowanego biosu.

Dzięki wam za odpowiedzi na moje pytania
Blaszaka zaniosłem do serwisu gdzie odrazu złożą i zaktualizują mi bios :slight_smile: