Problem z runes of magic

ma problem gra mi się tnie a mam wymagania dobre proszę o wsparcie

/Warn za całkowity brak interpunkcji - Cree

ma problem gra mi się tnie a mam wymagania dobre proszę o wsparcie

Podaj chociaż parametry peceta.

Prawdopodobnie problem nie tkwi w Twoim sprzęcie tylko w silniku gry, który jest bardzo słabo zoptymalizowany. Mogą to być również przestarzałe sterowniki.

karta graficzna geforce 9500GT 1gb ,ram 4gb,procek 2rdzeniowy 2,6 starczy tyle i sorry za błędy

ja podkręcić procek

Najpopularniejsze powody tego typu sytuacji:

- niezaktualizowane sterowniki karty graficznej

- zaśmiecony dysk, skrajnie mała ilość wolnego miejsca na HDD, zaśmiecony komputer jak i rejestr masą badziewia -> zdefragmentuj dysk, pozbądź się zbędnych programów, oczyść rejestr

- może ustawiłeś zbyt dużą rozdzielczość i/lub ustawienia detali/efekty jak na swój komputer

- problemem z internetem, niestabilny transfer (łącze radiowe), programy typu adware/spyware wykorzystujące twój transfer bez Twojej wiedzy -> skan anytywirusem pomoże

- masa kurzu wewnątrz obudowy komputera, która utrudnia/uniemożliwia pracę wiatraczków co jest powodem przegrzewania się procesora jak i/lub karty graficznej

Edit: Sprzęt masz dużo nad to co potrzeba do RoM'a, problem adware/spyware/wirusó i zaśmieconego dysku możesz rozwiązać formatem.

W podkręcanie niczego się nie baw, bo uno skróci to żywotność Twojego sprzętu (może nawet do kilku minut jak się postarasz :P ) i duo to delikatne sprawy i lepiej się na tym znać niż błądzić po omacku.

w tym tkwi problem jak jeszcze miałem kartę graficzną 512mb to chodziło bez problemu a jak dokupiłem nowe części to zaczęło mi się tnąć runes of magic i 4story

Zmieniłeś sterowniki po zamianie karty?

Jeśli tak, to zacznij od przeskanowania peceta, jeśli to nie pomoże, to za pomocą np. Everest'a sprawdź temperatury na podzespołach.

tak teraz zmieniałem

A nie jedziesz na sterownikach graficznych z poprzedniej karty? W takim wypadku to nawet windows może CI się "ciąć" - spadej fpsów przy przesuwaniu okienek itp.

zmieniłem stery do tej karty najnowsze

W takim wypadku są trzy możliwości

- nadal masz złe sterowniki (zainstaluj te z płyty z kartą graficzną, jak nie pomoże to najnowsze dostępne na oficjalnej stronie Ati/nvidii/producenta karty)

- nie zmieniłeś zasilacza przy zmianie sprzętu i nie ma on wystarczająco mocy do obsługiwania nowej karty graficznej

- źle podpiełeś kartę graficzną (niektóre po za wpięciem do szyny PCI-e na płycie głównej potrzebują też podpięcia kablem od zasilacza)

edit: jeszcze jedna możliwość, być może karta graficzna jest fabrycznie wadliwa - zrób test benchmarkiem

sterowniki są najnowsze , zasilacz 450 v, podłączenie kabli pod zasilacz jest fabryczne

zmieniłem stery do tej karty najnowsze

Więc tak jak napisałem, przeskanuj peceta jakimś skanerem, jeśli to nie pomoże sprawdź jakie temperatury mają podzespoły podczas gry. Jeśli to również nie przyniesie odpowiedz, przedstaw logi, ale wątpi by znalazł się na tym forum ktoś kto je Ci sprawdzi, najlepiej udaj się na typowe strony zajmujące się pecetami. Logi najlepiej zrób HijackThis.

zaraz go spróbuje go wyczyścić z kurzu

zaraz go spróbuje go wyczyścić z kurzu

Najpierw sprawdź temperatury... Wtedy będziesz wiedział czy to może być kwestia kurzu, do czyszczenia użyj sprężonego powietrza.

Najnowsze stery ze strony Nvidii/Ati nie koniecznie będą najlepszymi sterownikami dla Twojej karty graficznej.

Jeżeli jesteś pewny, że karta jest dobrze podpięta to popróbuj z różnymi sterownikami starsze nowsze z oficjalnych stron producentów, sterowniki z płyty.

Jak to nie pomoże to możesz śmiało reklamować kartę.

Edit: Jeżeli to się zaczęło bezpośrednio po zmianie karty graficznej to raczej kurz, zaśmiecony hdd, wirusy/adware, internet nie jest przyczyną tego konkretnego problemu.

Edit2: Właśnie doczytałem, że zmieniłeś części - co jeszcze po za kartą graficzną?

procek ,kartę główną,

a znacie jakieś darmowe gry podobne do runes of magic

To nie jest chat, nie pisz 3 postów pod sobą zwłaszcza gdy treść jednego to: "i co".

Masz opcję edytuj jak chcesz coś dodać do swojej wypowiedzi, żebyś nie robił burdelu gdzie indziej odpowiem, że Allods online też jest WoWopodobny.

dziena za pomoc

Najczęściej w ostatnim czasie spotykanym problemem są zacięcia i często odpowiedzią na nie jest przegrzewanie poszczególnych części peceta.

Przejrzyj temperaturę RAMu, CPU, zasilacza, Karty graficznej, płyty głównej oraz dysku twardego i jeśli będą za wysokie sprawdź, czy w środku peceta nie osadził się kurz, wiatraki działają sprawnie i wszystkie części/kabelki są podłączone prawidłowo.

Opcjonalnie sprawdź czy pasta termo-przewodząca na procesorze nie wyschła. Rozkręć chłodzenie procesora po czym najlepiej go wyjmij i sprawdź, czy biała (lub szarawa) pasta nałożona na sam procek jest lepka, łatwo schodzi czy twarda. Dobre chłodzenie procka nie przydaje się tyle w grach co w całym działaniu komputera.