Problem z ustawieniami graficznymi w grach

Witam
mam taki problem w grach z ustawieniami graficznymi
W każdej grze którą odpalę to automatycznie ustawienia graficzne są na ultra. Po tym jak pozmieniam wszystko tak jak mi to odpowiada i zastosuję zmiany to po ponownym odpaleniu tej gry ustawienia graficzne są znów ustawione na ultra. To samo mam z ustawieniami klawiszy w grach. Też przy każdym uruchomieniu gry od nowa klawisze sie resetują do domyślnych. Ktoś wie co może to powodować ?
win10,GTX1080,I7-8700

Może sprawdź ustawienia karty graficznej. W panelu kontrolnym ma ustawione na maxa i wymusza na grze przestawienie. Ustaw aby było kontrolowane przez aplikację (czyli grę). Odnośnie klawiszy to nie mam pojęcia, ale jeśli to win10 to wcale mnie nie dziwi, że coś ci się chrzani. Ja śmigam na Win7, żadnych kretyńskich aktualizacji non-stop, wszystko działa jak marzenie.

Jak zmieniasz coś w grze, to gra stara się te zmiany zapisać na przyszłość. Albo do pliku na dysku twardym, albo do rejestru windowsa (bo używasz windowsa?). Odpal grę jako administrator (prawy klik na ikonie) i zobacz, czy pomogło.

jestem niedzielnym graczem i kompletnie nie wiem gdzie to jest w ustawieniach karty graficznej