Problem z wydajnością

Witam, otóż podczas grania w Dragon Nest za pośrednictwem Steama mam okropną ilość FPS. Utrzymuje się w granicach 15-30 klatek na sekundę. Teoretycznie spełniam wszystkie wymagania, ale tego w grze nie widać.

Specyfikacja:

Procesor: AMD A6-6310 APU 1.80Ghz, 4 rdzenie

RAM: 8GB

Karta graficzna: AMD Radeon R5 M230

System: Windows 7

Ludzie dalej grają na EU ?

Ludzie dalej grają na EU ?

Jak widać tak.

Witam, otóż podczas grania w Dragon Nest za pośrednictwem Steama mam okropną ilość FPS. Utrzymuje się w granicach 15-30 klatek na sekundę. Teoretycznie spełniam wszystkie wymagania, ale tego w grze nie widać. 
Specyfikacja: 

Procesor: AMD A6-6310 APU 1.80Ghz, 4 rdzenie

RAM: 8GB

Karta graficzna: AMD Radeon R5 M230

System: Windows 7

Skoro nie spełniasz wymagan sprzetowych do plynnej gry to czego bys oczekiwal. Czas na zmiane piecyka kolego :) Masz bardzo slabiutkiego laptopa do prac biurowych i internetu, cud ze wogole DN Ci odpala. Skoluj sobie kompa ( podkreslam kompa, a nie laptopa ) z minimum Pentium g 4560 i karta pokroju gtx1050 ( dzis to minimum aby sensownie pograc, za dobra cene - ew tansze starocie gtx750ti lub gtx 950 lub HD7850 ). Niestety wymagania gier sieciowych sa zawsze zawyzone niz pokazuje rzeczywistosc.

Skoro nie spełniasz wymagan sprzetowych do plynnej gry to czego bys oczekiwal. Czas na zmiane piecyka kolego  Masz bardzo slabiutkiego laptopa do prac biurowych i internetu, cud ze wogole DN Ci odpala. Skoluj sobie kompa ( podkreslam kompa, a nie laptopa ) z minimum Pentium g 4560 i karta pokroju gtx1050 ( dzis to minimum aby sensownie pograc, za dobra cene - ew tansze starocie gtx750ti lub gtx 950 lub HD7850 ). Niestety wymagania gier sieciowych sa zawsze zawyzone niz pokazuje rzeczywistosc.

Zalecany sprzęt do DN:
Procesor: Pentium 4 3.0 GHz
RAM: 2GB

Karta graficzna: Geforce 8500GT 256mb

Teraz porównaj to z moim sprzętem. Zaznaczę tylko, że w takim Saints Row 4 mam 30 fps, a w Battlefield 3 mam 50. :)

Napisz mi, w którym aspekcie nie spełniam wymagań sprzętowych DN?

Masz AMD o taktowaniu 1.8GHz, a gra wymaga choc jednego rdzenia na poziomie 3GHz. Daleko ci do wymagan gry. Zwlaszcza ze AMD zawsze bylo mniej wydajne niz Pentium. 2Gb ram? Sam system Ci go zjada, a gdzie na sama gre? Zas twoja karta graficzna to potwor ale do prac biurowych, a nie do grafiki 3D. Zreszta szyna danych sama mowi za siebie na tej karcie, czyli 64bity, gdzie najslabsze karty do gier maja po 128bit. Jesli chodzi o fpsy w wymienionych grach, ale 30 fps jest niegrywalne dla mnie, zas 50 jeszcze ujdzie, ale to gry singlowe. To zupelnie inna bajka niz w grach mmo. W grach mmo twoj komputer wyswietla jeszcze innych graczy co obciaza mocno procesor. Podam Ci przyklad w DN: Na i5 3570k @ 4.2GHZ ( 4 rdzenie, 4 watki ), 16gb ram 1866MHz, oraz na zintegrowanej karcie mialem ok 30-40 fpsow. Sam dobry procek i duza ilosc ram mi nie pomogla, choc i tak sporo fps wyciaglem dzieki prockowi. W twoim przypadku jest gorzej. Nie sugeruj sie nigdy wymaganiami sprzetowymi ktore podaje wydawca bo prawie nigdy nie pokrywaja sie z rzeczywistoscia.

Wg mnie do komfortowej gry w DN potrzeba w HD med:

- Pentium G 4560 lub fx6600

- 3Gb ram 1600MHz

- GTX 550Ti lub HD5670

Zas do Max w FullHD:

- i3 6300 lub fx 8300

- 4Gb ram ( 6gb dla lepszej wydajnosci )

- GTX 750ti lub HD7790

Masz AMD o taktowaniu 1.8GHz, a gra wymaga choc jednego rdzenia na poziomie 3GHz. Daleko ci do wymagan gry. Zwlaszcza ze AMD zawsze bylo mniej wydajne niz Pentium. 2Gb ram? Sam system Ci go zjada, a gdzie na sama gre? Zas twoja karta graficzna to potwor ale do prac biurowych, a nie do grafiki 3D. Zreszta szyna danych sama mowi za siebie na tej karcie, czyli 64bity, gdzie najslabsze karty do gier maja po 128bit. Jesli chodzi o fpsy w wymienionych grach, ale 30 fps jest niegrywalne dla mnie, zas 50 jeszcze ujdzie, ale to gry singlowe. To zupelnie inna bajka niz w grach mmo. W grach mmo twoj komputer wyswietla jeszcze innych graczy co obciaza mocno procesor. Podam Ci przyklad w DN: Na i5 3570k @ 4.2GHZ ( 4 rdzenie, 4 watki ), 16gb ram 1866MHz, oraz na zintegrowanej karcie mialem ok 30-40 fpsow. Sam dobry procek i duza ilosc ram mi nie pomogla, choc i tak sporo fps wyciaglem dzieki prockowi. W twoim przypadku jest gorzej. Nie sugeruj sie nigdy wymaganiami sprzetowymi ktore podaje wydawca bo prawie nigdy nie pokrywaja sie z rzeczywistoscia.

 

Wg mnie do komfortowej gry w DN potrzeba w HD med:

 

- Pentium G 4560 lub fx6600

- 3Gb ram 1600MHz

- GTX 550Ti lub HD5670

 

Zas do Max w FullHD:

 

- i3 6300 lub fx 8300

- 4Gb ram ( 6gb dla lepszej wydajnosci )

- GTX 750ti lub HD7790

Mam 8 GB RAM, nie 2. Poza tym dlaczego kilkunastoletni procesor (pentium) jest lepszy od 4 rdzeniowego AMD? Nigdy tego nie mogłem zrozumieć.

Taki przyklad :

2 rdzeniowiec pentium kontra 8 rdzeniowiec amd :) Pentium wygrywa wydajnosciowo i cenowo. W grach Intel zawsze wygrywa :)

Taki przyklad :
 


 

 

2 rdzeniowiec pentium kontra 8 rdzeniowiec amd  Pentium wygrywa wydajnosciowo i cenowo. W grach Intel zawsze wygrywa 

Z tym, że mowa o procesorze sprzed kilkunastu lat kontra nie aż tak stary A6. Nadal nie rozumiem dlaczego jest lepszy.

no odpowiedz jest prosta włąśnie starej generacji intele posiadają moc (jednego wątku) który przebija nowsze amd dlatego ludzie doradzają intele nawet starsze niż nowe amd ,nie ma co debatować amd tylko seria fx i te z najwyższym numerkiem żeby jako tako to działało, a w intelu można postawić platformę 2-3 generacje w tył i to dalej będzie dobry wybór do gier... koniec i kropka

no odpowiedz jest prosta włąśnie starej generacji intele posiadają moc (jednego wątku) który przebija nowsze amd dlatego ludzie doradzają intele nawet starsze niż nowe amd ,nie ma co debatować amd tylko seria fx i te z najwyższym numerkiem żeby jako tako to działało, a w intelu można postawić platformę 2-3 generacje w tył i to dalej będzie dobry wybór do gier... koniec i kropka

Kup sobie cos takiego za pare groszy i bedziesz hulal az milo w Dragon Nesta. - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=369_371&products_id=49724

szczerze wolałbym (choć jest problem momentami z mobasami (z tej wyższej półki) bo ich nie ma ,kupić generacje niżej czy nawet 1155 i się cieszyć odblokowanym mnożnikiem który da właśnie moc większą nawet niż amd ale co tam wszystko zależy od człowieka kto co che czy co sobie życzy, nie mniej tutaj się nie pyta, a na overclock czy pclolu o takie rzeczy

Witam, otóż podczas grania w Dragon Nest za pośrednictwem Steama mam okropną ilość FPS. Utrzymuje się w granicach 15-30 klatek na sekundę. Teoretycznie spełniam wszystkie wymagania, ale tego w grze nie widać.

Specyfikacja:

Procesor: AMD A6-6310 APU 1.80Ghz, 4 rdzenie

RAM: 8GB

Karta graficzna: AMD Radeon R5 M230

System: Windows 7