Problem ze streamowaniem

Witam, ostatnimi czasy zacząłem sobie streamować lecz jakość tych streamów pod względem wizualnym jest fatalna, ekran na streamie się tnie + jest dosyć niewyraźny pomimo bardzo dobrych ustawień i nie wiem co jest problemem.
Testowałem wiele wariantów ustawień, ustawiałem to jak pokazywali w poradnikach lecz ciągle obraz wygląda jak kupa. Od razu mówię że to nie wina sprzętu gdyż u mnie na ekranie nawet nie odczuwam streama, nagrania. Używam Nvidia shadowplaya do powtórek z ostatnich paru minut i obraz jest zdecydowanie lepszy. Dodaje screeny ustawień i przykładowy zapisany film na twitchu. Może macie jakieś pomysły co jest nie tak.
Aaa no i sprzęt który używam :
Karta MSI 1070 Gaming X
Procek i7 6700k 4.4gh
16gb ramu - reszta raczej nie ważna
image
image

Przykładowe streamy:
https://www.twitch.tv/videos/536611212 <-- w tym widać duże scinki pomimo bardzo płynnej gry u mnie na ekranie :confused:
https://www.twitch.tv/videos/535885012

a jaki masz internet kolego pobieranie/wysyłanie ?

Może być wina internetu albo coś ci obciąża vram. Pozatym masz gowniany temat/nazwa stream nie wbilbym do tak nazwanego streama. Jeśli chcesz streamowac i być zauważony nie streamuj Cs go i innych tego podobnych gier bo ameby wola oglądać jakieś lamusowate laski, które mają pompę z takich stulejarzy. Pozatym nie masz talentu do fps więc jesteś dobrym przykładem na memy których jest pełno o takich streamer ach.

100mb pobieranie / 15 wysyłanie.
Co do Ciebie tigerforce, streamuje dla siebie i znajomych, żeby czasem sie pośmiać z dziwnych lub smiesznych akcji. Nie jest to temat “jak sie wybic” bo mi na tym nie zależy, a co do talentu to najwyższa polska liga na faceit mi wystarcza. :slight_smile:

W takim razie spoko. Winą może być internet sprawdź jeszcze ile ci zjada stream vram.

Internet zapewne u mnie mam podobny problem. A co do drugiego powodu to po prostu cs wygląda słabo i wstyd trochę w niego grać od paru lat xD No i twoje komentowanie a raczej jego brak nie ma sensu :smiley: streamuje się żeby się wygadać przed ludźmi a nie żeby pograć no chyba że jest topowym graczem w rankingu jakiejś gry lub e-sportowcem.

Częściej niż CS’a gram i tak w Tibie, więc wygląd gry mi naprawdę nie przeszkadza :smiley: Te VOD’y co wam podesłałem to tylko były włączane do testu, tak to normalnie gram ligi gdzie słychać całą drużynę i jest fajnie, to samo w tibii :stuck_out_tongue:
Szczerze mówiąc wydaje mi się że internet nie może być problemem gdyż twitch i tak obsługuje max 6000 bitrate więc mam nawet nadmiar tego uploudu

Wysyłanie zdecydowanie masz za niskie, 15 mb/s na dzisiejsze czasy to nic, a właśnie w streamowaniu to ta wartość jest dosyć istotna.

Ale jak może być za niskie jak nie da się na twitchu ustawić większej ilości niż 6000 bitrate? (Które bez problemu obsługuje moge 15mb uploudu )

Na papierze może “bez problemu obsługuje” w realu to tak niestety nie działa. Jaki serwer twichowski masz ustawiony? Sprawdź na np. speedteście czy do tego serwera nadal masz te 15 mb/s czy jednak mniej, bo to zależne jest często od lokacji. Na tej stronie gdzie masz podane “serwer automatyczny” kliknij i wybierz z listy np. jakiś Francuski (Tam jest jeden z Europejskich serwerów Twitcha).

Podam przykład na sobie. Mam niby 100 mb/s wysyłu, ale jeśli na speedteście sprawdzę sobie chociażby serwer w Hong Kongu, to mam do niego jedynie 24 mb/s.

No i nadal uważam, że 15 mb/s wysyłu to raczej bardzo cienka granica, na której raczej ze streamowaniem zawsze będą problemy, nawet jeśli teoretycznie nie powinno ich być.

Pamiętaj też, że gry sieciowe również obciążają te twoje 15 mb/s bo przecież komunikują się z serwerem gry. Dodaj do tego chociażby jeszcze steam, discorda/ts. To wszystko internet podjada :wink: