Procesor

Witajcie aktualnie mam procka intel core 2 duo 1.80 ghz planuje kupić takiego http://allegro.pl/procesor-intel-core-2-duo-e8500-3-16ghz-6mb-rok-gw-i5437156996.html

Da mi on z 80 fps stabilnych ? na obecnym mam 60 stabilnych. Nie chcę tryliarda fpsów ale tak z 80/90.

gołym okiem i tak nie zauważysz różnicy powyżej 60 fps

Ale chodzi mi o dmy itd na serwerach od valve i faceit gra się fajnie. Więc warto czy nie warto.

gołym okiem i tak nie zauważysz różnicy powyżej 60 fps

Jak posiada monitor np 120hz lub 144hz to różnica jeśli takie fps osiągnie będzie bardzo duża.. Nawet

75hz dość dużo da.

Nic Ci to nie da. Nie zauważysz różnicy pomiędzy 60 a 90 fpsami. Monitor Ci ich nie wyświetli.

Ale nie chodzi o wyświetlanie ale o jakość grania. Monitor ogarnę sobie 75 hz albo więcej to nie problem.

Ja mam monitor 75 Hz i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy 60 fps a 150 fps. Strata pieniędzy. A monitor to musiałbyś mieć 120 lub 144 Hz, co nie jest małym wydatkiem.
@Down

To 80-90 fps nie jest Ci potrzebne, tylko stałe 60 jak już.

Przeczysz sam sobie. Napisałeś, że masz stabilne 60 fps, a teraz piszesz, że masz ścinki...

Wiem wiem ale chodzi o zacinki itd bo takowe mam. Procesor dużo daje w jakości grania. Bo mam ścinki na dmach lol. Stabilne 60 fps mam tylko na serwerach od valve i faceit. Na dmach mam z 30-40 ;/ o to mi chodzi.

Zacznijmy od tego, czy podczas grania w CS, użycie procesora masz ciągle na poziomie 100%?
Bo jeśli nie, to nie ma sensu to zmienić, bo FPSy blokuje ci nie procesor a karta graficzna.

Muszę to sprawdzić. Kartę akurat mam chyba dobrą. A jeśli karta blokuje jak to odblokować ?

Twoje stałe 60FPS, spowodowane jest ustawieniami karty graficznej. W przypadku karty nvidia, nazywa się to vSYNC. Ta funkcja kontroluje ci FPSy na ekranie i utrzymuje stałe 60 FPS. Aby to wyłączyć wchodzisz w panel sterowania nvidia> ustawienia 3D> i w zakładce ustawania globalne po prawej stronie znajdź Vsync i ustaw jako wyłączone.

Zresetuj komputer i zobacz ile masz fps.

Jeśli nie chesz aby to ustawienie dziedziczyły inne aplikacje, wtedy wyłączasz vsync konkretnej aplikacji w ustawieniach 3D karty graficznej.

Mam kartę Ati Radeon więc vsync tez jest w ustawieniach ? Nie pomyślałem o tym w sumie aby to wyłączyć albo nie mogłem znaleźć tej opcji. Potem to zobaczę.



Proszę

A nie masz czasem ustawionej synchronizacji pionowej w ustawieniach cs?

Powinien dać

Powinien.

A co do 60 FPS to jest to taki limit komfortowego grania. Włączcie sobie w gimpie animacje na 75 klatek to będzie się pojawiała ,, mała przerwa '' - może przykład zbyt prosty, ale człowiek z refleksem widzi znacznie więcej niż 60 FPS - z refleksem, nie napakowany maczo. Z resztą aż mi się konsolowiec przypomniał ,, człowiek nie widzi więcej niż 30 FPS '' - bzdura totalna, tak samo jak ktoś jest np. na fokusie to też widać jak np. spadnie nam z 60 do np. 55 takim minimalnym pyknięciem.

Ja mam monitor 75 Hz i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy 60 fps a 150 fps. Strata pieniędzy. A monitor to musiałbyś mieć 120 lub 144 Hz, co nie jest małym wydatkiem.@DownTo 80-90 fps nie jest Ci potrzebne, tylko stałe 60 jak już.Przeczysz sam sobie. Napisałeś, że masz stabilne 60 fps, a teraz piszesz, że masz ścinki...

Wpisz w parametrach startowych na steam - refresh 75 i zobaczysz znaczną różnicę.

Nie polecam wymiany procesora na E8500, chociaż da jakies 20-30 FPS więcej. Twój 1.8 to syf, on spowalnia wszystko.

Jeśli twoja płyta główna obsłuży quady to inwestowałbym wyżej. Chociaż ja miałem 1.5 roku temu E8500, ale wymieniłem go na Xeon E5450 @ 4x3.0Ghz poprzez modyfikację biosu i socketu płyty głównej gigabyte. http://tanieprocesory.pl/

FPS w takim przypadku skoczyły mi z 60-90 na 200, ale to wydatek 300zł bo trzeba było zmienić chłodzenie.

Przynajmniej mogłem sobie przejść GTA V i Wiedzmina 3.

Ja chcę procka do max 60/70 zł.

Chodzi o antyaliasing to mam off odświeżanie też.

Witajcie aktualnie mam procka intel core 2 duo 1.80 ghz planuje kupić takiego http://allegro.pl/procesor-intel-core-2-duo-e8500-3-16ghz-6mb-rok-gw-i5437156996.html

Da mi on z 80 fps stabilnych ? na obecnym mam 60 stabilnych. Nie chcę tryliarda fpsów ale tak z 80/90.