Propozycje zmian do regulaminu

"To z postami nie było na poważnie."

Up

Czytaj co pisze.

@NoPainNoGainTak, nie chce mi się czytać wszystkich postów. Po pierwsze, nikt tutaj nie używa wyszukiwarki, bo wszyscy patrzą na 2 pierwsze strony, bo dalej i tak nic nie znajdą głównie przez podczepianie się pod tematy. Łatwiejszy dostęp do informacji byłby dzięki normalnym tematom i normalnej dyskusji. Temat "Gdzie gra najwięcej Polaków?" i odpowiedź, a nie temat "Gdzie gra najwięcej Polaków", a później autor (albo inni użytkownicy, tak żeby przypadkiem "nie zaśmiecać forum" podpinają się pod temat) i zaczyna pytać "jak szybko wbijać poziom", "jaka klasa dobra na PvP", "jak pokonać tego bossa?". To już nawet nie chodzi o to, że ja mam problemy ze znalezieniem informacji, ale autor tematu też może nie otrzymać pomocy, bo skąd mogę wiedzieć, że w temacie "czy ta gra pójdzie mi na PC?" (nie znam się, więc się nie wypowiem) może pojawić się pytanie "na jakim serwerze gra najwięcej ludzi?" (wiem, ale się nie wypowiem, bo nie zaglądałem do tego tematu).

Dajmy taki przykład :

Jest sobie użytkownik xxx który zakłada temat "Aion" i w tym temacie pyta się czy gra mu poleci na jego pc, dostanie odpowiedź, a potem w tym temacie zapyta się jaka klasa jest dobra i na jakim serwerze grać to będzie to traktowane jako offtop? No wiesz trochę to dziwne się wydaje, rozumiem taką sytuację jakby xxx założył ten temat, zadałby pytanie po czym użytkownik xyz wlatuje w temat i zadaje jakieś inne pytanie-tutaj już może być offtop.

Taki użytkownik sam sobie szkodzi, to po prostu chodzi o konkretne sprecyzowanie nazwy jego tematu by każdy kto był w stanie mu pomóc do niego zajrzał.

np. Użytkownik zakłada temat jak powiedziałeś 'Aion', mało precyzyjna nazwa, nawet jakbym grał w taką grę to możliwe, że nie zajrzałbym do takiego tematu. A wystarczy napisać 'Parę pytań odnośnie Aion'a' i już jest lepiej bo widząc taką nazwę tematu ja mogę sobie pomyśleć tak: 'Hmm, a może na jakieś jego pytanie będę w stanie odpowiedzieć', ergo zaglądam do tematu. Diabeł tkwi w szczegółach, wiadomo, że nie będziemy karać za takie coś, ale gdy post jest już rozbieżny z tematem to podpada pod regulamin odnośnie 'Offtopu'. Właśnie dlatego macie tyle pretensji odnośnie warnów.

Salek, nie chodzi tutaj o kwestie prawne. Przeciez kazdy idiota wie, co jest dobre, a co zle. Nasz kodeks moralny pochodzi od wartosci promowanbych przez chrzescijanstwo i nawet, jak ktos nie napisze, ze nie wolno rzucac gownem w psy, to kazdy wie, ze to jest naganne. Wiec nawet jesli nie bedzie nigdzie napisane janso i klarownie, ze prywatne servery sa nielegalne, to kazdy i tak wie, ze sa one "fe". Portalowi jest na reke, ze mozna reklamowac prywatne servery, bo to gry MMO i podnosza popularnosc portalu. Ale gry single player? Wtedy wlaczacie trybik "JESTESMY SWIECI, PREC ZZ PIRACTWEM"? To jest smieszne. Wnioskuje o to, aby

- na forum mozna bylo promowac pirackie gry single player.

albo

- nie mozna bylo tego robic, rownoczesnie zakazujac reklamowania pirackich serwerow.

No i co z tymi filmami? Bo na nie tez pozwalacie? Przeciez juz dawno wysylalem ci link do PODPIETEGO tematu, ktory ma w sobie z 50 linkow do torrentow i innych nielegalnych zrodel!

Polecam spojrzeć np. na forum CD-Action i ich regulamin. Nie ma pierdu pierdu. Jakiekolwiek piractwo, czy to serial, czy to gra jest to zakazane.

Kurczę popatrzcie co jest tu pisane.

Każdy kto się udziela ma takie samo zdanie na temat piractwa.

Jasne zmieniajcie regulamin na własne zasady, a potem warnujcie ludzi bo jest dym na Forum.

W ogóle po co jest możliwość komentowania tego tematu jeśli i tak macie gdzieś to co jest "głównym" tematem udzielających się osób w tym temacie?

Już walić to czy prywaty są "be i fuj" czy nie, ale bądźmy konsekwentni. Tak jak już napisał Dzz - albo zezwalamy na piractwo, albo nie. Wystarczy dokonać wyboru.

A jak któryś tu wyjedzie z tekstami w stylu "ee a sami to pewnie macie piracką muzykę, gry i filmy/a nie kazdego stac" to błagam, trzymajcie mnie. Bo nie ma to nic do sprawy forum.

Witam, całkowicie nie zgadzam się z przedmówcami. Serwery prywatne są nieodłączną częścią gier MMO odkąd pierwszy takowy powstał. I usuwając ten element z forum "odrywamy" ważną cześć całości a forum staje się niewiarygodne i niepełne. Rozumiem iż serwery prywatne nie idą w zgodzie z prawem jednak to Ty sam decydujesz się czy po zobaczeniu zapowiedzi reklamy czy czegokolwiek wejdziesz na serwer czy nie. I nie chodzi tu tylko o moralność bo na takie decyzję wpływa wiele czynników. Tak samo stawianie "pirackich" gier single na tej samej półce co serwery prywatne to zakłamanie gdyż są to dwie odrębne sprawy. Przykład forum CD-Action jest również nie trafiony gdyż jest to strona o obszerniejszej tematyce a nie głównie o MMO a co za tym idzie mogą sobie pozwolić na całkowity zakaz gdyż nie wpłynie to szczególnie na treści zawarte na forum. I mi nie zależy na popularności forum jak to napisał Dzz jak także uprzedzając ataki nie gram na serwerach prywatnych ani nie "pirace". Jednak uważam iż forum największego portalu o tematyce MMO w Polsce powinno zawierać wszystkie treści dotyczące danego tematu nawet te "niewygodne" dla niektórych.

"Witam, całkowicie nie zgadzam się z przedmówcami." - tak samo

"Serwery prywatne są nieodłączną częścią gier MMO odkąd pierwszy takowy powstał." - Tak samo jak piraty gier Single, żadna różnica .

"I usuwając ten element z forum "odrywamy" ważną cześć całości a forum staje się niewiarygodne i niepełne." - Ważną?? Tak samo ważną jak piraty gier Single.

"Rozumiem iż serwery prywatne nie idą w zgodzie z prawem jednak to Ty sam decydujesz się czy po zobaczeniu zapowiedzi reklamy czy czegokolwiek wejdziesz na serwer czy nie." - Nie idą zgodnie z prawem tak samo jak Single. To ty decydujesz czy po zobaczeniu zapowiedzi/reklamy kupisz oryginał czy pograsz na piracie

"I nie chodzi tu tylko o moralność bo na takie decyzję wpływa wiele czynników." - Mówiłem to wiele razy o takich tłumaczeniach... powiem jeszcze raz "Głupszego się nie dało?".

"Tak samo stawianie "pirackich" gier single na tej samej półce co serwery prywatne to zakłamanie gdyż są to dwie odrębne sprawy." - Nie są to dwie odrębne sprawy i właśnie udowadniam ci to w tym poście.

"Przykład forum CD-Action jest również nie trafiony gdyż jest to strona o obszerniejszej tematyce a nie głównie o MMO a co za tym idzie mogą sobie pozwolić na całkowity zakaz gdyż nie wpłynie to szczególnie na treści zawarte na forum. I mi nie zależy na popularności forum jak to napisał Dzz jak także uprzedzając ataki nie gram na serwerach prywatnych ani nie "pirace"." - Przykład jak najbardziej dobry. To forum niby jest nastawione na MMO ale często są tematy całkowicie oderwane od tego. Też "możemy" sobie pozwolić na całkowity zakaz, zakazując ogólnie piracenia odpadnie tylko parę tematów miesięcznie, pozwalając założę się, że przybędzie więcej niż by odeszło po zakazaniu.

"Jednak uważam iż forum największego portalu o tematyce MMO w Polsce powinno zawierać wszystkie treści dotyczące danego tematu nawet te "niewygodne" dla niektórych." - Skoro powinno zawierać wszystkie treści dotyczące MMO niezależnie czy "wygodne albo niewygodne" Czyli zezwalamy na piractwo MMO. Wyżej udowodniłem ci bardzo dokładnie, że między piractwem MMO a Singli nie ma różnicy.

Jeszcze wyżej ci udowodniłem, że piractwo MMO jest nawet "gorsze" od piractwa Singli.

Kurczę popatrzcie co jest tu pisane.Każdy kto się udziela ma takie samo zdanie na temat piractwa.Jasne zmieniajcie regulamin na własne zasady, a potem warnujcie ludzi bo jest dym na Forum.W ogóle po co jest możliwość komentowania tego tematu jeśli i tak macie gdzieś to co jest "głównym" tematem udzielających się osób w tym temacie?

Skrytku, czy egzaminy na prawo jazdy robi się "pod zdających", żeby tylko zdali? Raczej nie. Jak będę chciał znaleźć prywata, to go znajdę. Nie jestem upośledzony, nie muszę o wszystko pytać na forum.

Sam skorzystałem z prywatnego serwera do B&S, bo ping z Korei był za duży.

Ale zgadzam się, jeśli zabronione są linki do pirackiej muzyki czy gier, to zabronione powinny być też pirackie serwery. WSZYSTKIE. Tyczy się to też CS:GO czy Minecrafta.

Vampir

Mi nie chodzi o to, że pirackie serwery są złe. Chodzi mi o to, że nie powinny być traktowane jako legalna rzecz. Powinno być dozwolone całe piractwo, bądź w ogóle zakazane. A nie wyróżniane z powodu rozgrywki Online.

Sam korzystałem z tych serwerów i korzystam nadal.

kupaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

warn_ico.png
Spam ~ blaumro
VampirMi nie chodzi o to, że pirackie serwery są złe. Chodzi mi o to, że nie powinny być traktowane jako legalna rzecz. Powinno być dozwolone całe piractwo, bądź w ogóle zakazane. A nie wyróżniane z powodu rozgrywki Online.Sam korzystałem z tych serwerów i korzystam nadal.

Temat wałkowany był już wiele razy przez wielu użytkowników. Finał ten sam, czyli administracja ma wszystkich we ****. Privy wyrządzaj o wiele szkód niż piracenie tytułów SP. Dlaczego spytacie? Ano może dlatego, że jakiś czas temu za pomocą wersji demo można było sprawdzić grę taka jaka jest na prawdę. Gdy to zniknęło to sam kupiłem parę tytułów które mimo przepięknych gameplayów, trailerów itp okazały się najgorszą inwestycją. Parę gier które sprawdziłem poprzez piraty urzekły mnie i je zakupiłem jako nagroda za trud programistów. Tak jak darkslayer określił prywatne serwery wyrządzają o wiele więcej szkód, ponieważ gracze grający na nich przyzwyczają się do ,,darmowości" i ani myślą kupić subskrypcje. Więc tak jak to mówi Dzz i wiele innych użytkowników. Albo zabraniamy piractwa pod wszelką postaci lub niech się dzieje wola nieba i zezwalamy na wszystko. W takich sytuacjach nie ma wyjść pośrednich.

@Darkslayer Widzę że nie zrozumiałeś albo nie chcesz zrozumieć tego co chciałem przekazać. Po pierwsze "pirackie" gry single diametralnie się różnią od serwerów prywatnych i jeżeli nie widzisz tej różnicy to nie mam po co prowadzić dalej tej dyskusji. Po drugie nic nie udowodniłeś swoim postem gdyż tak naprawdę treści w nim niewiele. Po trzecie co z tego że znajdują się na tym forum także tematy odrębne jego głównej tematyce? Założeniem portalu a także forum w nim zawartego jest celowanie w tematykę MMO a że w hydeparku powstają tematy w stylu "Jak ugotować rosół?" tego się nie uniknie i od tego ten dział jest, jednak priorytetem są gry MMO których nieodłączną i ważną częścią są serwery prywatne. Zauważyłem także iż nie do końca mnie zrozumiałeś pisząc "Jednak uważam iż forum największego portalu o tematyce MMO w Polsce powinno zawierać wszystkie treści dotyczące danego tematu nawet te "niewygodne" dla niektórych." zaznaczyłem "danego tematu" czyli MMO a Ty próbujesz pod to podpiąć pirackie gry single. Następnym razem zalecam dokładne zapoznanie się z treściami jakie chce przekazać gdyż szkoda mi czasu na wyjaśnianie ludziom takim jak Ty tak oczywistych rzeczy które pokrętnie zrozumiałeś. Peace!

@UP Powiedz mi tak właściwie czym różnią się piraty gier SP od MMO. Bo ja nie widzę różnicy. I wybacz ale serwery prywatne nie są nieodłączną częścią gier MMO a są raczej ich zmorą. Przez graczy grających na prywatach twórcy zarabiają mniej pieniążków(bardzo podobnie jak na spiraconych gier SP-przypadek nie sondze...). A z tego co wiem to prywatne serwery potrafią wygenerować o wiele więcej pieniążków niż spiracone gry SP. Więc to ty na siłę próbujesz umoralnić istnienie prywatnych serwerów na forum mimo zakazu piractwa.

@Darkslayer Widzę że nie zrozumiałeś albo nie chcesz zrozumieć tego co chciałem przekazać. Po pierwsze "pirackie" gry single diametralnie się różnią od serwerów prywatnych i jeżeli nie widzisz tej różnicy to nie mam po co prowadzić dalej tej dyskusji. Po drugie nic nie udowodniłeś swoim postem gdyż tak naprawdę treści w nim niewiele. Po trzecie co z tego że znajdują się na tym forum także tematy odrębne jego głównej tematyce? Założeniem portalu a także forum w nim zawartego jest celowanie w tematykę MMO a że w hydeparku powstają tematy w stylu "Jak ugotować rosół?" tego się nie uniknie i od tego ten dział jest, jednak priorytetem są gry MMO których nieodłączną i ważną częścią są serwery prywatne. Zauważyłem także iż nie do końca mnie zrozumiałeś pisząc "Jednak uważam iż forum największego portalu o tematyce MMO w Polsce powinno zawierać wszystkie treści dotyczące danego tematu nawet te "niewygodne" dla niektórych." zaznaczyłem "danego tematu" czyli MMO a Ty próbujesz pod to podpiąć pirackie gry single. Następnym razem zalecam dokładne zapoznanie się z treściami jakie chce przekazać gdyż szkoda mi czasu na wyjaśnianie ludziom takim jak Ty tak oczywistych rzeczy które pokrętnie zrozumiałeś. Peace!

Nie rozumiem, czemu są nieodłączną częścią? Przecież to są podkradzione pliki od oryginału, więc po co dublować coś co już jest stworzone? 3/4 gier płatnych MMO posiadają triala, który pozwala sprawdzić jak wygląda tak gra i ocenić czy grać czy nie. A już totalnym idiotyzmem jest grać na privie w jakąś grę mimo tego iż jest ona F2P i nie gadaj mi, że są P2W bo privy też mają sms shopy.

O co ci chodzi z ta nieodlaczna czescia gier mmo? Przeciez tak samo piraty gier sp zawsze byly i zawsze beda, sa czescia tego rynku...wiec co, skoro ktos prowadzi forum gier sp, to powinien zezwolic na piraty gier sp, bo to ich nkeodlaczna czesc? Rownoczesnie zabraniajac piratów mmo, bo to bedzie forum o grach sp? Taka twoja logika, glupie to troche.

A tu i tak chodzi (przynajmniej moim zdaniem) o konkret. Zezwalamy na piractwo na forum albo nie. Tyle. Nie na nad czym tutaj tak rozmyślać.

Za przeproszeniem gówno to się ma do tego, jak wygląda rynek, czy ludzie z tego korzystają, czy inaczej o tym myślą, czy ma to jakieś pozytywy. Najzwyczajniej w świecie trzeba dokonać wyboru. A albo B.

Admini / Modzi wypowiecie się? Postawicie na swoim, czy jednak posluchacie głosu ludu? Chociaż ten raz...

No właśnie serwery prywatne w porównaniu do "spiraconych" gier single player nie zawsze są tylko skopiowanym oryginałem. Twórcy takich serwerów wprowadzają istotne zmiany które wpływają na rozgrywkę. Przykładem mogą być nawet serwery Tibii osadzone na starszym silniku czy dające wyższe mnożniki doświadczenia. Dla potencjalnego gracza z brakiem czasu lub chęcią przypomnienia starych dziejów takie serwery to jedyne wyjście. Usuwając treści o takich serwerach z forum utrudniamy takiemu człowiekowi nawet tak prozaiczną rzecz jak znalezienie ekipy gdyż rozumiem iż całkowity zakaz również obejmował by dział "Szukam graczy". I pisząc "nieodłączna część" właśnie miałem na myśli takie oto serwery jakie przytoczyłem wcześniej które dają nam możliwość wyboru gdy oryginalny tytuł nie spełnia wszystkich naszych oczekiwań. Serwery które wraz z oryginałem się rozwijają i mają swoją stałą bazę graczy która wybrała je z takich a nie innych powodów. I otóż takie serwer są nieodłączną i ważną częścią MMO i tematy dotyczące ich powinny znajdować się na tym forum.

@Nopainnogain No i widzisz ja mam odwrotnie dla mnie jest idiotyzmem gdy ktoś wybiera serwer prywatny ze względu tylko i wyłącznie na to że nie stać go na płatny oryginał gdyż jestem zdania że jeżeli kogoś na coś nie stać to nie kombinuję tylko sobie po prostu daną rzecz odpuszcza. Jeżeli za to ktoś wybiera serwer prywatny gry F2P ma ku temu powody i nie są one raczej związane z pieniędzmi tylko np. takowy serwer bardziej wpasowuję się w jego oczekiwania i według mnie taka osoba nie powinna mieć zakazu zakładania tematów na temat swojego ulubionego tytułu czytaj serwera prywatnego.

@Niewiara Jaką masz pewność że osoby grające na "prywatach" po zamknięciu ich przeniosłoby się na oryginał jednocześnie zwiększając zyski twórców? Jak już wcześniej napisałem większość osób nie wybiera serwera prywatnego od tak tylko ma ku temu powody i gdyby nie takowy serwer prawdopodobnie do danej gry by nie usiedli. Z drugiej strony popatrz że wiele osób grających na prywatnych serwerach koniec końców przechodzi na oryginał i nie wiesz czy zagrali by w dany tytuł gdyby nie specyficzny "trial" jakim był serwer prywatny.