Przeglądarkowa, żartobliwa gra RPG

Cześć, od około miesiąca uczę się pisania stron internetowych w języku PHP. W tym celu zacząłem tworzyć grę przeglądarkową, którą jednak postanowiłem również upublicznić i bardziej rozwinąć. Chciałbym dowiedzieć się, czy jest grywalna, gdzie popełniłem błędy i dostać pomysły na kolejne funkcje. Z góry dziękuję za poświęcony czas.

ZadywiarzE - gra RPG

image
image
image

Jako dobry człowiek informuję :D. E-mail, o ile dobrze wiem, zalicza się do danych osobowych. Więc jeśli formularz rejestracyjny jest u ciebie czymś więcej niż wydmuszką i w jakiś sposób przechowujesz to, co użytkownik tam wprowadza, to podlega to pod przetwarzanie danych osobowych i polecałbym zgłębić temat, czy twoja aplikacja spełnia wszelkie wymagania w tym zakresie.

  • CSS miejscami mocno rozjeżdża. Po zalogowaniu div z klasą “kontent” znalazł się pod elementem “panelProfil” oraz “przenosnyProfil”

  • Widzę, że używasz propki float pozycjonując elementy w CSS. Nie rób tego, gdyż jest to po prostu przestarzałe rozwiązanie. W tym momencie CSS oferuje takie rzeczy jak flexbox oraz grid. Zgłęb sobie te tematy. Przy ich użyciu o wiele łatwiej o responsywność na stronach

W kwestii tego co powiedział kolega wyżej. Też uważam, że aktualnie PHP to nie jest najlepszy wybór do rozpoczęcia nauki. Z prostej przyczyny, może i żyje, ale co to za życie. Post sam w sobie tego nie dotyczył, ale PHP jest raczej archaiczną technologią, której zakładam, żadna z firm nie wybierze do nowej aplikacji. W Web Devie, na ten moment króluje JavaScript i zrobisz jak uważasz, ale sugerowałbym raczej zabrać się za jego podstawy. Później zdecydować się na naukę jakiegoś frameworka jak React, Vue lub Angular, lub jeśli bardziej będzie kręcił cię Backend to Express czy inny Nest.js. Ewentualnie spróbować zrobić z siebie Fullstacka. Oczywiście to tylko sugestia.

1lajk

Dziękuję wam wszystkim za opinie. Jestem świeżo po podstawach i szukam kierunku dalszego rozwoju, dzięki wam rozumiem czego powinienem uczyć się w najbliższym czasie, a gdy kurs dobiegł końca to nie bardzo wiedziałem od czego zacząć. Nie spodziewałem się uzyskać tak wyczerpujących odpowiedzi :smiley: :facepunch:

Hmm, jako php developer nie mogę się zgodzić co do archaiczności php :slight_smile:

Mówisz javascript lepiej niż php? Przecież to nie ruszy bez pehapa :slight_smile:
A ile masz serwerów które nie korzystają z pehapa?

Myślę że warto uczyć się pehapa- jak zaczniesz teraz- to do emerytury będziesz pracował z php.
Zauważcie, że np. wordpress nie jest już rozwijany- projekt porzucony przez twórców- a nadal na rynku pracy w IT szukają wordpress developerów i masa firm jako trzon ma wordpressa.

PHP (a zwłaszcza 8.+ ) ma się bardzo dobrze i zmiany wprowadzone mocno odświeżyły i bezpieczeństwo/ i szybkość którego nie jesteś w stanie osiągnąć w javascript (jeśli można to wogóle porównywać oba języki? w takich kategoriach).

No to jesteśmy umówieni :slight_smile: :fist_left:
Jestem przekonany- że za 15 lat php będzie się miało świetnie- podobnie do mnie :slight_smile:

I jeśli tak nie będzie- przyjdę przeprosić :slight_smile:

A tak nawiasem krótki link:

Tak, jestem php developerem choć w sumie to bardziej laravel/symfony developerem z node.js / livewire- i nie widzę że php to archaizm- ale nie ma się co spierać.
Jedni podążają za nowinkami- i szukają najnowszego vw czy audi itp. a inni- rozkoszują się w syrenkach, fiatach 126p czy trabantach :slight_smile:

Po 1 rejestracja jest bez warunków umowy a to oznacza że dane wpisywane mogą być wykorzystywane w każdym dowolnym celu przez właściciela projektu po 2 gra jest uboga i bez monetyzacji w tych czasach i tak upadnie po 3 błędny kod gry nic nie działa dobrze projekt nadaje się do reworku