Przeniesienie folderu z grą z dysku C

Wczoraj pobrałam GW2 i zdziwiło mnie, że podczas instalacji program nie zapytał, na jakim dysku umieścić grę (albo ja tego zwyczajnie nie widziałam - byłam przy kompie z doskoku, więc mogłam przeklikać i przeoczyć). Teraz siedzi na dysku C, to jest mi średnio na rękę. Czy mogę przenieść folder z grą na inny dysk?

Z tego co czytam na forum GW2 i reddit, to zwyczajne kopiuj/wytnij > wklej powinno działać :D

Skopiuj folder gdziekolwiek.
Odinstaluj grę.
Zainstaluj grę i odpal pobieranie. Utworzą Ci się potrzebne pliki w nowej lokalizacji.
Skopiowany wcześniej folder z grą nadpisz na folder zainstalowany w nowym miejscu.
Ciesz się grą.

Wczoraj pobrałam GW2 i zdziwiło mnie, że podczas instalacji program nie zapytał, na jakim dysku umieścić grę (albo ja tego zwyczajnie nie widziałam - byłam przy kompie z doskoku, więc mogłam przeklikać i przeoczyć). Teraz siedzi na dysku C, to jest mi średnio na rękę. Czy mogę przenieść folder z grą na inny dysk?

Podniosę ten temat ponieważ miałem dokładnie taką samą sytuację.
Samuraj13 czy pliki gry będą się ściągać jeszcze raz po tym zabiegu ?
Mam słabe łącze trwa to długo, do tego mam limit gb, wolałbym zapobiec ponownemu ściąganiu gry, a przenieść z dysku C na D. Czy jest to możliwe bez ściągania gry ?

Jezeli gra miala by sie sciagac jeszcze raz to po co kopiowac? :wink:

Polecam starą niezawodną metodę o nazwie “kopiuj i rządź”. A mianowicie :

  • jeśli ci miejsce na dyskach pozwala to SKOPIUJ folder z grą tam gdzie chcesz by był (skopiuj, nie przenoś)
  • spróbuj odpalić grę. Jak pyknie i chwilę pograsz to gdy skończysz usuń zbędną kopię i przejdź do ostatniego punktu z listy
  • jak nie zadziała to powinno ci chcieć pobierać pliki od nowa… zgódź się, akceptuj regulaminy i inne pierdoły, zacznij pobierać.
  • anuluj i zamknij launcher
  • przenieś/skopiuj (tu już bez znaczenia, bo jak tym razem nie zaskoczy to nie ma nadziei) pliki z pierwotnego folderu do nowego
  • odpal na nowo launcher
  • powinno odpalić się sprawdzanie plików i powinno wykryć że masz wszystko, ewentualnie dociągnie pliczek/dwa
  • ciesz się grą

To ZAWSZE działa :smiley:.

A tak bardziej na temat : z tego co pamiętam (ostatni raz przenosiłem gw2 na inny dysk parę lat temu) to bodajże dało się przenosić folder z grą gdzie się chciało, trzeba tylko było pamiętać o stworzeniu nowego skrótu na pulpit :slight_smile:. Aczkolwiek żeby nie było później na mnie - polecam metodę wyżej, dla pewności, w najgorszym wypadku stracicie 5 minut, a w najlepszym zaoszczędzicie kilka(nascie) godzin lub dni zależnie od internetu :stuck_out_tongue:

1lajk

Dziękuje pomogło :slight_smile: