Przyjemne z pożytecznym? co wybrać?

witam, nie mam za dużego doświadczenia w grach tego typu, jednak obecnie szukam gry w której obok przyjemności z gry, będę mógł bez wieszego problemu rozmawiać z innymi graczami ze świata na discord’ie lub teamspeak’u między innymi w celu poprawy posługiwania sie jezykiem angielskim. wiem że pewnie wiekszość gier mi to umożliwi, lecz szukam takiej w której rozgrywka będzie wymagała własnie takiej współpracy, gdzie duzo graczy uzywa komunikatorów i żeby nie było problemów ze znalezieniem graczy do gry i rozmowy. Macie jakieś propozycje i czy wgl uważacie że można w ten sposób poprawić swój angielski? jesli tak możecie też pisać jakie gry wam w tym pomogły. dzieki za wszelkie odpowiedzi. pozdro.

no cóż… kiedyś się dało w ten sposób nauczyć angielskiego (ja się tak nauczyłem zaczynając od singli później na mmo przeszedłem) ale… no cóż to było kiedyś… kiedyś gry wymagały komunikacji czy to żeby iść poexpić czy głupi handel albo rzemiosło… teraz już tego nie uświadczysz… wszystko jest mocno zautomatyzowane i kontakt z innymi graczami jest bardzo słaby…

Niestety rozwój technologii stał się zabójstwem dla możliwości znalezienia normalnego człowieka w internecie, w naszym mieście np. mamy dużo darmowych szkół w których nauczysz się angola co najmniej do C1 czyli taki poziom do prawie zdanej matury…reszta będzie zależeć od ciebie i szczęścia bo są szkoły c2 i wyżej ale rzadko. Jeśli chodzi ci o uczenie się od innych można próbować forum i to nie mmo na pewno tylko jakieś grupy specjalne, że się ze sobą uczycie jak ci się do szkoły nie chce, na pewno są jakieś fora…i nie nie będą to ludzie mówiący po angielsku a na pewno nie wszyscy, poza tym nie będzie pewności, że dobrze uczą, polecam darmowe zajęcia :slight_smile: u nas np Cosinus jest dobry

nie chodzi mi o naukę od podstaw, po angielsku mówię, raczej chodziło mi o szlifowanie płynności podczas rozmowy z innymi graczami oraz powiekszanie zasobów słownictwa podczas mile spędzonego czasu zamiast zamęczać sie wkuwaniem na pamięć

Ja bym raczej szukał rozbudowanej gry niż takiej nastawionej na współpracę. Bo współpraca najczęściej ogranicza się do okrzyków “heal!”, “come here”, “enemy behind” i tyle.

Za to zadaj w takim BDO pytanie “how to upgrade eq?” i masz całą litanię do zrozumienia, albo jak to ktoś się ciebie zapytał to do wytłumaczenia :smiley:. Bo jednak gry ściśle nastawione na współprace wymagają zazwyczaj ciszy radiowej by było słychać ważne komunikaty, a nie paplania od czapy, zwłaszcza przy dużą ilości osób na discordzie. Dlatego lepsze są typowe “socjalne” mmo gdzie robisz coś tam, a przy okazji masz czas pogadać z ludźmi o pierdołach. A jakie najlepsze? Wybierz sobie, nada się zarówno gw2, jak i bdo, czy ff/wow, czy cokolwiek sobie wybierzesz. Odradzam tylko gry takie jak eso i sw:tor jako że te gry polegają głównie na story i voice actingu, wiec gracze najczęściej siedzą cicho chcąc posłuchać dialogów :stuck_out_tongue:

1lajk

Olej MMO w takim razie, większość to gry gdzie sporo contentu robisz solo a pogadać to w gildi można.
Poszukaj sobie zagranicznego forum na którym ludzie grają w RPG i na takich zawsze jest temat do szukania ludzi na sesje przez właśnie komunikatory. Zgadaj się z taką ekipą i nie dość, że będziesz musiał z nimi rozmawiać bo to w końcu rpg to jeszcze się dobrze będziesz bawić ;D

Jakby ktoś szukał ludzi do wspólnej gry to polecam ArcheAge, teraz dużo osób wraca / zaczyna. Gra po ostatnim Update’cie bardzo się zmieniła. Sam zacząłem grać i jest mega dobrze jak narazie.

Poczekaj na WoW classic. Powroci “przymus” rozmawiania z innymi graczami.

nie wiem gdzie Ty będziesz widział przymus rozmowy z ludźmi po za lf tank / heal / dps i podstawowe info tylko co do tego co robić a na end game wymagane będzie znanie taktyki więc raczej nikt nie będzie się bawił w rozmowy tak jak jest to teraz ;D znikinie tylko przycisk LFG więc będzie trzeba krzyknąć to na czacie

Umiesz mówić (po angielsku)? czy wydaje ci się, że umiesz ?
W celu weryfikacji polecam szukać typowo Angielskich (UK, nie Americano) gildii i grup, wtedy się przekonasz na jakim poziomie jesteś, bo jak zrozumiesz anglika (każdego), to amerykańca bez najmniejszego problemu.
Swoją drogą, żeby być w stanie biegle mówić, to powinieneś spędzać na tych discordach przynajmniej po kilka godzin dziennie, słuchaj angielskiego radia (masz internetowe) zamiast polskiego badziewia.
W jakich grach będziesz miał okazję złapać tego języka ? w praktycznie większości gdzie nie ma launchera w języku polskim. Wbrew temu co ludzie mówią, że załapiesz język robiąc questy itd… gówno prawda, to jest tylko sama pisownia, a jak pewnie zauważyłeś, słowo możesz kminić jak na nie popatrzysz (w języku angielskim rzecz jasna), ale gdybym zapytał się ciebie teraz po polsku o angielski odpowiednik (pierwsze lepsze które przyjdzie na myśl), to co ?

Hej,
Dungeons and Dragons Online bardzo wymaga komunikacji. Quest, w którym jedna osoba musi iść w prawo, druga w lewo i razem mają pociągnąć dźwignię.
Gra jest nastawiona na grę w party.
Jest wbudowany komunikator. Jakaś część graczy go używa. Poprzeczka stoi na wysokim poziomie. Ja z moim średnim angielskim mam problem czasem się dogadać.
Bardzo polecam grę, bo jest masa frajdy.

Pograj sobie w GTA V na jakimś zagranicznym serwerze RP chyba nic lepszego nie można znaleźć z takiego połączenia jak szukasz.