Przyszły gracz wowa ma parę pytań (początkujący)

Witam. Jestem zainteresowany grą world of warcraft (ograłem już starter) i mam związku z tym parę pytań do aktualnie grających jak i do weteranów tej gry.

  1. Czy grając od początku gra przeprowadzi mnie chronologicznie przez podstawkę jak i dodatki ?
  2. Jak i gdzie znajdę jakieś misje fabularne? (misje zakończone cinematicami i inne większe/lepsze)
  3. Czy jak zacznę dodatek legion czy będzie jeszcze broń artefaktowa w aktualnym patchu ?
  4. Czy mając kilka postaci na jednym serwerze czy ich złoto kumuluje się w tak zwany jeden “budżet” ?
  5. Czy znacie jakieś ciekawe miejsca do farmienia golda ( chodzi mi tu o zbieranie na wow tokena) ?
  1. Tak expiąc zgodnie z tym co prowadzą Cię Questy i zony przejdziesz przez wszystkie dodatki po za rajdami ich nie będzie po co robić a później i tak większość starych zrobisz solo na max lev dla Achivów.
    • nie pamiętam
    • miała być robiąc Questy po kolei ale tylko proforma aby można było ją oddać, nie wiem jak to ostatecznie rozwiązali. Przestałem grać jeszcze na Legionie
  2. Każda postać trzyma osobno golda / każda postać ma osobny bank. Zwykle robi się jedną postać jako bankier / do ogarniania Marketu z TSM itp.
  3. Miejsc pełno i zależy od sprzętu / profek / budżetu / poznania gry / czasu - na YT jest sporo poradników ale większość opiera się na tym, że masz sporo postaci, dużo golda do inwestowania, famisz jakiegoś transmoga który kosztuje tyle co token ale szana jego wypadnięcia jest jak wygrana w lotto xD
1lajk
  1. Chronologia nie jest zachowana, gdyż levelując 1-60 krainy są już powiązane z dodatkiem Cataclysm. Następnie cofamy się do contentu Outland/Northrend (możemy expić na jednym z nich, 60-80), później jeśli chcemy iść chronologicznie to mamy krainy z Catalcysm (które były w granicach 80-85) i Pandarię (85-90), gdzie mamy podobną zasadę, czyli możemy robić zadania 80-90 np. tylko na Pandarii.
    Cała reszta - Warlords of Draenor, Legion, BfA idą chronologicznie.
  2. Większość tzw. quest chainów to są misje fabularne (np Dragonblight w Northernd). Jeśli chodzi o zakończenie cinematicami, to na pewno od WoD w górę.
  3. Broń artefaktowa jest dostępna. Można w dalszym ciągu odblokowywać na niej inne wyglądy (prócz challenge tower). Wyłączone zostało zbieranie Artifact Power, ale w dalszym ciągu można ulepszać broń relicami.
  4. Każda postać ma oddzielny “stan konta” jak i bank.
  5. Kieruj się bardziej sposobem niż miejscem. Najbardziej powszechny jest dual gathering (dwie profesje zbierackie, np. mining i herbalism). Jeśli posiadasz BfA, to polecam herb+alchemia.
1lajk

Jako, że jestem osobą która obecnie z WoWa wychodzi dorzucę swoje 3 grosze, ale trzeba wziąć na to mocną garść soli :wink: .
Przede wszystkim zastanów się dlaczego chcesz grać w WoWa, i jak duży cel w nim planujesz osiągnąć i ile faktycznie czasu masz na grę.
Niestety content od kilku dodatków jest mocno powtarzalny, ogrywasz quest line, potem robisz dungi, otwiera się raid, robisz raid, i wracasz do farmienia M+, wychodzi kolejny patch i repeat.
Do tego dochodzi bardzo dużo rzeczy które możesz (nie musisz) farmić - mounty, pety, transmogi, no i dochodzi farma na “zwykłe” wydatki - poty, enchanty, gemy, flaski, jedzenie. No i zbieranie na WoW Tokena (zakładajac że chcesz się w to bawić zamiast wyrzucić 100 PLNów raz na jakiś czas).
I niestety, bardzo ciężko jest robić wszystko. Zwykłe casualowe gildie raidują 2-3 razy w ciągu tygodnia. Dolicz czas na WQs, zrobienie M+, ogarnięcie altów, i tak na prawdę okazuje się, że z tym czasem jest bardzo ciężko. A im wyżej celujesz, tym z tym czasem jest gorzej. Wbrew pozorom dość dużo czasu spędza się na LFG próbując zebrać odpowiedni team pod M+ [o raidowaniu w PUGach zapomnij. szczerze, nie rób sobie tej krzywdy].
Na samym początku o M+ będziesz miał bardzo trudno, jako, że ludzie od Legionu patrzą na coś co się nazywa “R.IO” score (http://raider.io/). I nie mając jakiegoś solidnego score’a bardzo trudno jest dostać party na jakieś wyższe keye.
A jeżeli Cię to interesuje? No to pytanie czy WoW jest faktycznie grą dla Ciebie. Możesz zrobić kilka altów i co dzień biegać po starym contencie próbując wyfarmić jakieś mounty i hajsik na token, no ale pytanie czy warto w takim razie zaczynać… :slight_smile:

2lajki

Myślę że będę raczej grał bardziej casualowo, ale dziękuje za twoją opinię. Sądzę że będę dobrze się w tę produkcję zagrywał przez jakiś czas, przynajmniej do punktu zwrotnego jakim jest brak gotówki na abonament :smile: