[Ps4] Black Desert Online

Witam, niedawno zacząłem grę w te mmo, mam parę pytań, na wstępie chciałbym się spytać o levelowanie, póki co robię wszystkie Q od duszka, zostać przy tym czy robić jeszcze jakieś dodatkowe? Drugie pytanie dotyczy mounta, na którym lvl go dostanę, trzeba robić na niego jakiegoś Q? Słyszałem jeszcze trochę o petach, jakich na starcie potrzebuje i jak je zdobyć? Z levelowaniem robić również jakiejś inne rzeczy tzn. wędkowanie, zbieranie itp itd?
Kolejna kwestia dotyczy klas, waham się między berserkerem a rangerem. Jak wygląda gra obiema klasami, zaznaczę że uwielbiam pvp i na tym chciałbym się w przyszłości skupić, pvp oraz siege. Czy ranger jest choć trochę podobny do archera np. z Lineage 2, gdzie podczas siege na uboczu składał magów do okoła, czy wygląda to całkiem inaczej? Jeśli byłby ktoś miły przybliżyć mi grę obiema klasami byłbym wdzięczny. I może jakby ktoś miał ochotę pograć razem to zapraszam, jestem otwarty na jakiegoś discorda czy ts, jeśli ktoś chciałby pomoc i popykać razem to śmiało!