PUBG dropy fps

Witam, czy to normalne że na i3-6100 8gb ram i gtx 950 na najniższych ustawieniach i rozdziałce 1080p. niby mam te 40-50 fps..Ale np.jak już ląduje na ziemie to mam ogromnego laga tak 30sek-1min az wczytaja mi się tekstury, po czym gra pochodzi 10sekund normalnie i znowu to samo...Zmieniłem rozdziałke na 1280x800 i mam około 70-80fps, ale również są dropy nawet do 10fps -.- W czym tkwi problem?

z grą jest problem

Spróbuj dodać w opcjach uruchamiania tą linijkę-sm4 -malloc=system -USEALLAVAILABLECORES

Obawiam się również, że masz trochę za mało ramu, miałem podobny problem :) Chociaż u mnie on występował po pewnym czasie bardzo rzadko.

a ile ta gra ramu wymaga?

16gb

optymalizacja to w ogóle jakaś porażka. W dodatku zamiast pracować nad optymalizacją oni ulepszają jeszcze grafikę :P

Witam, czy to normalne że na i3-6100 8gb ram i gtx 950 na najniższych ustawieniach i rozdziałce 1080p. niby mam te 40-50 fps..Ale np.jak już ląduje na ziemie to mam ogromnego laga tak 30sek-1min az wczytaja mi się tekstury, po czym gra pochodzi 10sekund normalnie i znowu to samo...Zmieniłem rozdziałke na 1280x800 i mam około 70-80fps, ale również są dropy nawet do 10fps -.- W czym tkwi problem? 

W czym jest problem?

W twoim braku dysku SSD.

Na dyskach HDD będziesz miał tak zwane lag spike czyli doczytywanie tekstur.

W czym jest problem?

W twoim braku dysku SSD.

Na dyskach HDD będziesz miał tak zwane lag spike czyli doczytywanie tekstur.

Bzdury pisane, żeby coś napisać. Czyli według Ciebie teoretycznie każda gra wymaga teraz SSD, bo będzie lag spike?
Sam gram na laptopie, grę mam na HDD i żadnego doczytywania nie ma, również mam 8GB.

@Kapilek spróbuj na początek przeinstalować grę, ale faktycznie - gra ma olbrzymi problem z optymalizacją, co też powinno być w pierwszej kolejności wzięte w obroty, a my dostajemy info, że będzie lekki manicure graficzny.
Również czasem mam spadki FPSów, jakoś do 40-50, więc jest to w jakiś sposób upierdliwe, zwłaszcza, że są to spadki z 80-90, więc prawie połowa.

Miejmy nadzieję, że po tzw. "full release" gra będzie miała optymalizację ogarniętą, póki co twórcy bardziej skupiają się na innych aspektach.

Optymalizacja poszła ostro do przodu, na samym początku nie dało się grac, sam miałem max 30 fpsow a teraz 60-100 wiec źle nie jest. Ogólnie 8 gb ramu wystarczy, to nie on jest problemem a raczej procesor. Znajomy ma lepsza grafe od mojej ale słabszy procesor i ma dużo mniej FPSów ode mnie.

ja mam i5-4690k +8gb ram i tez mam problem z tym doczytywaniem sie tekstur

Powiem tak, ta optymalizacja jest lepsza niż była, ale to nie oznacza że jest dobra :) Dowodem na to jest to, że wy na waszych i5 macie prawie tyle samo fps-ów co ja na AMD Athlon (tm) II X4 630 (wyciągam około 40-50fpsów):P Trzeba poczekać po prostu na doskonalenie tej gierki. Jest w wersji early access, więc nie wiem czemu niektórzy się czepiają czemu ta gra jest niedopracowana xD. Wczytywanie tekstur robi się na początku, póżniej jest po prostu wymiana gorszych tekstur na lepsze czyli tzw. Mapping. Niestety, sam mam czasami takie dropy jakie napisał autor posta, momentalnie fpsy spadają do 10 i nie da się grać. Trzeba to przeczekać aż dostaniemy jakieś info od Bluehole :)

Kolega @Dekri ma całkowitą rację nt. dysku SSD więc zanim zaczniecie po nim cisnąć to się douczcie

To wczytywanie świata po lądowaniu to brak dysku SSD, wiem bi sam tak miałem przy PUBG i Black Desert które na dysku HDD u mnie przy i5 4690k gtx 960 i 8 gb były całkowicie niegrywalne na LOW

do braku dysku HDD na minus jest też słaby sprzęt, lata płyną, i3 i gtx 950 to nie oszukujmy się ale w obecnych czasach poniżej średniej

Potem płacze że za 10 lat słaba optymalizacja gry bo na i3 mi nie chodzi, komputer jto "skarbonka" jak auto i trzeba go ulepszać

@xNEO w obecnych czasach gry MULIPLAYER wymagają już dysku SSD, sibgleplayery na HDD spokojnie dasz rade płynnie uruchomić ale gry MMO czy MULTIPLAYER taki jak PUBG z dużą mapą i graczami wymaga już dysku SSD

@xplode11 na 100% nie masz dysku SSD, też mam taki sprzęt jak ty i zakup dysku SSD rozwiązał problem

Huh, wina dysku powiadacie...pierdu, pierdu
Mój laptopowy HDD 5400 RPM jakoś nie ma takich problemów, a dodam, że ma już ponad 2 lata

Pozostały osprzęt I5-4210H, GTX860M 4GB oraz 12GB RAM

Przy nisko/średnich ustawieniach 40+ FPS, w miastach potrafi zejść do ok 30 (Ps. Black Desert też na tym samym sprzęcie podobnie działał ;) W miastach fpsy spadały poniżej 30, ale to ze względu na dużo liczbę graczy w pobliżu)

Skorzystaj z tego filmiku i daj znać czy coś się poprawiło ;)

Huh, wina dysku powiadacie...pierdu, pierdu
Mój laptopowy HDD 5400 RPM jakoś nie ma takich problemów, a dodam, że ma już ponad 2 lata

Pozostały osprzęt I5-4210H, GTX860M 4GB oraz 12GB RAM

Po pierwsze primo - dysk dyskowi nie równy, a po drugie primo - w Twoim przypadku ratujcie Cię prawdopodobnie 12 GB RAMu. Problem z wolnymi dyskami HDD pojawia się najczęściej w konfiguracjach z 8 lub mniej GB ramu, ponieważ gra wyczerpuje dostępny zasób i zaczyna korzystać z plików stronicowania, które znajdują się właśnie na dysku HDD.

Sam mam problemy z wczytywaniem budynków, pomaga mi ubicie wszystkich niepotrzebnych procesów/serwisów działających w tle, żeby gra dostała tyle RAMu ile tylko się da.

Kolega @Dekri ma całkowitą rację nt. dysku SSD więc zanim zaczniecie po nim cisnąć to się douczcie

To wczytywanie świata po lądowaniu to brak dysku SSD, wiem bi sam tak miałem przy PUBG i Black Desert które na dysku HDD u mnie przy i5 4690k gtx 960 i 8 gb były całkowicie niegrywalne na LOW

do braku dysku HDD na minus jest też słaby sprzęt, lata płyną, i3 i gtx 950 to nie oszukujmy się ale w obecnych czasach poniżej średniej

Potem płacze że za 10 lat słaba optymalizacja gry bo na i3 mi nie chodzi, komputer jto "skarbonka" jak auto i trzeba go ulepszać

@xNEO w obecnych czasach gry MULIPLAYER wymagają już dysku SSD, sibgleplayery na HDD spokojnie dasz rade płynnie uruchomić ale gry MMO czy MULTIPLAYER taki jak PUBG z dużą mapą i graczami wymaga już dysku SSD

 

@xplode11 na 100% nie masz dysku SSD, też mam taki sprzęt jak ty i zakup dysku SSD rozwiązał problem

Bzdura. Żadna gra "nie wymaga" dysku SSD. To prawda, dobrze go mieć w celu przyspieszenia wczytywania, ale to nie jest konieczne. Idąc taką "logiką" gry typu DayZ, gdzie mapa jest większa byłyby niegrywalne na HDD, a są.
Problemy z płynnością w przypadku HDD mogą występować jedynie, gdy dysk ma uszkodzoną elektronikę.

mi pomogło wylaczenie windows search i update + defragmentacja dysku

Witajcie,

Nie chcac rozpoczynac nowego tematu, postanowilem sie podpiac.

Planuje zakup PUBG, mialem to zrobic jakies 5 min temu ale postanowilem troche poczytac o optymalizacji.

Zdaje sobie sprawe, ze gra jest jeszcze w ea ale jesli mozecie zarzucic mi jakas opinia to bylbym wdzieczny;) Sprzet to Lenovo y50-70:

			</p>
		</td>
		<td colspan="3" style="border-top:solid #dddddd 1pt;border:none;padding:6pt 6pt 6pt 6pt;" valign="top" width="240">
			<p>
				<span style="color:#4d4d4d;font-size:10.5pt;">Procesor</span>
			</p>
		</td>
		<td colspan="3" style="border-top:solid #dddddd 1pt;border:none;padding:6pt 6pt 6pt 6pt;" valign="top" width="480">
			<p>
				<span style="color:#4d4d4d;font-size:10.5pt;">Intel Core i7-4710HQ (4 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)</span>
			</p>
		</td>
	</tr>

			</p>
		</td>
		<td colspan="3" style="border-top:solid #dddddd 1pt;border:none;padding:6pt 6pt 6pt 6pt;" valign="top" width="240">
			<p>
				<span style="color:#4d4d4d;font-size:10.5pt;">Karta graficzna</span>
			</p>
		</td>
		<td colspan="3" style="border-top:solid #dddddd 1pt;border:none;padding:6pt 6pt 6pt 6pt;" valign="top" width="480">
			<p>
				<span style="color:#4d4d4d;font-size:10.5pt;">+ Intel HD Graphics 4600<br>
				NVIDIA GeForce GTX 860M</span>
			</p>
		</td>
	</tr>
		</td>
		<td colspan="3" style="border-top:solid #dddddd 1pt;border:none;padding:6pt 6pt 6pt 6pt;" valign="top" width="286">
			<p>
				<span style="color:#4d4d4d;font-size:10.5pt;">Wielkość pamięci karty graficznej</span>
			</p>
		</td>
		<td style="border-top:solid #dddddd 1pt;border:none;padding:6pt 6pt 6pt 6pt;" valign="top" width="282">
			<p>
				<span style="color:#4d4d4d;font-size:10.5pt;">4096 MB GDDR5 (pamięć własna)</span>
			</p>
		</td>
		<td style="border:none;padding:0cm 0cm 0cm 0cm;" width="8">
			<p>
				 
			</p>
		</td>
	</tr>

Pamięć RAM

16 GB

			</p>
		</td>
	</tr>
		</td>
		<td style="border:none;" width="145">
			 
		</td>
		<td style="border:none;" width="87">
			 
		</td>
		<td style="border:none;" width="8">
			 
		</td>
		<td style="border:none;" width="190">
			 
		</td>
		<td style="border:none;" width="282">
			 
		</td>
		<td style="border:none;" width="8">
			 
		</td>
	</tr>

Czy na tym sprzecie jestem w stanie grac stabilnie z jakas rozsadna iloscia fpsow?

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc;)!

Witajcie, 

Nie chcac rozpoczynac nowego tematu, postanowilem sie podpiac.

 

Planuje zakup PUBG, mialem to zrobic jakies 5 min temu ale postanowilem troche poczytac o optymalizacji. 

 

Zdaje sobie sprawe, ze gra jest jeszcze w ea ale jesli mozecie zarzucic mi jakas opinia to bylbym wdzieczny;) Sprzet to Lenovo y50-70: 

 
Procesor
Intel Core i7-4710HQ (4 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
 
Karta graficzna
+ Intel HD Graphics 4600
NVIDIA GeForce GTX 860M
 
Wielkość pamięci karty graficznej
4096 MB GDDR5 (pamięć własna)
 
Pamięć RAM
16 GB
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czy na tym sprzecie jestem w stanie grac stabilnie z jakas rozsadna iloscia fpsow?

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc;)!

Myślę, że warto kupić, nie obawiałbym się o FPS'y w Twoim przypadku.

Witajcie, 

Nie chcac rozpoczynac nowego tematu, postanowilem sie podpiac.

 

Planuje zakup PUBG, mialem to zrobic jakies 5 min temu ale postanowilem troche poczytac o optymalizacji. 

 

Zdaje sobie sprawe, ze gra jest jeszcze w ea ale jesli mozecie zarzucic mi jakas opinia to bylbym wdzieczny;) Sprzet to Lenovo y50-70: 

 
Procesor
Intel Core i7-4710HQ (4 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
 
Karta graficzna
+ Intel HD Graphics 4600
NVIDIA GeForce GTX 860M
 
Wielkość pamięci karty graficznej
4096 MB GDDR5 (pamięć własna)
 
Pamięć RAM
16 GB
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czy na tym sprzecie jestem w stanie grac stabilnie z jakas rozsadna iloscia fpsow?

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc;)!

Na steamie możesz grę zwrócić i odzyskać pieniądze jeśli nie przegrałeś w gierkę bodajże dłużej niż 2 godziny

Wystarczy by zagrać kilka meczy i zobaczyć jak śmiga, jeśli słabo to zwracasz gierkę i masz kasę

Witam, czy to normalne że na i3-6100 8gb ram i gtx 950 na najniższych ustawieniach i rozdziałce 1080p. niby mam te 40-50 fps..Ale np.jak już ląduje na ziemie to mam ogromnego laga tak 30sek-1min az wczytaja mi się tekstury, po czym gra pochodzi 10sekund normalnie i znowu to samo...Zmieniłem rozdziałke na 1280x800 i mam około 70-80fps, ale również są dropy nawet do 10fps -.- W czym tkwi problem?