PuBG - szukam pomocy

Witam , otóż mam problem. Konkretnie mój znajomy.

Chodzi o kolegę wydajność. Posiada gtx 660 2gb , 8gb RAM, i5 3350P - no i działa mu dobrze. Z początku dostawał crashe ,ale udało się rozwiązać to włączeniem "trybu debugowania" w ustawieniach karty graficznej. Celem poprawy stabilności , zaproponowałem mu żeby dał te komendy w opcjach uruchomienia na steam, jakich wiele na necie można znaleźć gdy się wpisze w Google " pubg fps boost" . I tez udało się poprawić , szybciej sie włącza ,laduje. Ale jest problem z którym nie możemy poradzić, kiedy dochodzi do walki na bliski dystans to mu tnie, zwiesza nawet . Na dalsze odległości nie ma kłopotu. Rzadko się zdarza żeby obyło sie bez dropu fps ,laga czy co się dzieje. Na necie dużo osób miało ten problem, ale im się udało rozwiązać ,gdzie my też próbowaliśmy ich rady i nic. Kolega gra na very low, 1080p, pliki .ini nie zmienialiśmy .... Da radę cos pomoc ? Pozdrawiam

Ja słyszałem, ze tak sobie tu z optymalizacja, a patrząc na specyfikacje twojego kolegi, to i tak sporo osiągnął, ja bym nie liczył na więcej.

Jednyą opcją jest zmiana ustawień w plikach .ini ale ostrzegam przed zabawą z plikami gry gdyż grozi to banem.

Właśnie w plikach nie chce grzebać ,aby nie dostać bana.

Sam "grzebałem" tam wielokrotnie i jakoś nie dostałem, ale o ryzyku trzeba pamiętać :)
Jeżeli ta opcja odpada to kolega będzie musiał kupić nowego PC.

Ale nawet mocniejsze komputery miały taki problem. Może jeszcze ktoś coś ? Dziękuję za odpowiedzi.

Czytam te specyfikacje, później widzę 1080p i myślę WTF?

A tak serio mniejsza rozdziałka i screenscale.

Ktoś jeszcze jakieś rady?