Pytania BDO

Witam wszystkich. Wiem że temat oklepywany 10000 razy. Trzepałem całe forum ,ale chodzi mi o świeże wasze zdania na temat BDO. Jestem starym weteranem MMORPG. Zależy mi teraz głównie na tym żebym mógł grać 1-3 godziny dziennie, weekendy dłużej. Pytanie polega czy opłaca się zaczynać BDO na ten moment jeśli mam np. 3 dni w tyg po 1-3 h. Czy zostać przy GW2… Wiadomo chciał bym być co raz lepszy w grze , ale nie jakiś top1. Kilka pytań :

  1. Oczywiście pytanie o P2W… jak to teraz jest ?
  2. Czy postacie są na konto jak w GW2 ? Chodzi mi o waluty, skille w grze itp.
  3. Szybkie porady dla początkującego ? Zacząłem Archerem i robię tylko questy bo reszta to czarna magia.
  4. Jak wygląda wizualizacja postaci ? Skiny itp ?. Zależy mi żeby postacie wyglądały mega.
    5.Rozumiem że w dalszym etapie gry to jest grind na spotach przez setki godzin i na tym polega głównie end game aby natrzepać kasy i zrobić jak najlepsze eq i dobić lvl cap ?
  5. Mam lecieć main questy do którego lvl i potem co dalej ?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i proszę o opisanie gry i waszych doświadczeń ! :slight_smile:

  1. P2W ale tego nie odczujesz
  2. Tak
  3. Graj sezon - “Season Server Progression Checklist - Spring Season 2023”, znajdź to sobie na reddicie, masz tam wszystko
  4. No już sam edytor Ci pozwala zrobić ładną postać, ale masz do tego jeszcze kostiumy w item shopie
  5. Druga część zdania się zgadza, ale są różne sposoby na zarobek.
  6. Do końca.

3 dni po 3 godziny dziennie daje 9 godzin gry.
Rok ma 365 dni, co daje nam 363 godziny w rok gdybyś chciał grać 3 godziny 3 dni w tyhodniu.

Ujmując to z prespektywy czystego zarobku i wartości konta:
363 godziny * 313milionów silvera (tyle jesteś w stanie uciągnąć po sezonie)
Daje nam 113 619 000 00 silvera w ROK Twojej gry
2x TEt disto = 60bil
PEN Zbroja * 4 = 48bil
Zabraknie na caphrasy, i inne rzeczy które mógłbyś robić, więc 9 godzin tygodniowo jak na grindowanika jest zdecydowanie za mało.

Czy jest P2W? Tak, wygląda to tak że jeśli spełniasz odpowiednie wymagania, jesteś w stanie za $$ kupić silvera, sprzedając HEXA paki z item shopu, gdzie jedna paczka klosztuje ok 118 euro. Przelicza się to na 6 300 000 000 silvera jedna paczka, paczek możesz kupić 5 tygodniowo, a promki zazwyczaj są przez 2 tygodnie. Oprócz standardowego wymieniania $$ na silver, można też kupić 3 subksrybcje, masę itemków spomagających enchant. Dodakowo bardzo popularny jest tzw “Pinoy Grinding” z którego korzystają topowi gracze, płacisz 2$ na godzinę Filipińczykowu, aby grał Ci na koncie.
2. Tak
3. Zrób sezon
4. Stroje z IS’a / Marketu
5. Co dalej? Ta gra to grind z otwartym światem, jedyny kontent jaki w niej jest to lifeskille, PVP oraz grind, zdecyduj co chcesz robić a potem poświęć się temu. Lecz mając tylko 9 godzin tygodniowo, odradzam instalację gry.

Gość odczuje, jak mu ktoś wbije na spota i dostanie 1 shota po sezonie.

1lajk

W sumie w BDO przez tyle lat nie wiele się zmieniło - doszły nowe postaci oraz krainy. Jeżeli chcesz się po prostu bawić to można na spokojnie sobie grać. Jeżeli myślisz o “czymś więcej” to musisz grę traktować jako drugą pracę a co za tym idzie potrzeba zainwestować w nią mnóstwo czasu.
P2W w sumie bez zmian - tak jak było tak jest do tej pory. Jedynie co się zmieniło to spore rozdawnictwo twórców. Ogólnie kto płaci ma lżej - przynajmniej na początku. Jakieś wagi, sloty czy pety w sumie są rozdawane w hurtowych ilościach - tylko trzeba grać.
Warto chwilę pograć na jakimś alt koncie by się przekonać czy gra przypasuje czy też nie. Jak przypasuje to zacząć na nowym i kupić jakiś pakiet pereł na start. Na starcie sporo promocji na różne rzeczy. Warto zainteresować się namiotem - jest to jedyna rzecz z item shop, którą warto kupić (najlepiej poczekać na fajną promocję).
Main questy warto robić od samego początku - przejdziesz przez wszystkie krainy i ten 60-61 lvl na nich powinno się wbić.
Jak zaczynasz to zacznij na sezonie.

@BratKoneseraGier
Gość zaczyna grę. Kto ma mu wbić na spota i gdzie? Na manshach? Inna sprawa to, że nikt nie ma na czole wypisane czy ładuje hajs w grę czy nie. Trudno aby ktoś kto gra już jakiś czas w grę nie ubił kompletnego newbie w grze - bez względu jaki ma gear. Skilla trzeba się nauczyć i tyle.

Trochę ciężko z matematyką, widzę. Nasrałeś cyferek a jedyne co udało Ci się zrobić to wprowadzić nowicjusza w błąd na samym początku.

Autorze posta. Pomiń komentarz kolegi bo jest jedynie zlepkiem informacji z dupy. Wystarczy chociażby wiedzieć ile tygodni jest roku żeby stwierdzić, że nie wie co pisze. Nie mówiąc już ile można silvera wyciągnąć w jeden dzień, tydzień, czy przez cały sezon.

  1. Oczywiście pytanie o P2W… jak to teraz jest ?
    Jeśli grasz sam dla siebie i nie walczysz o topkę to nie powinno Cię to obchodzić. Są wspomagacze ale bez nich dasz radę sobie spokojnie czerpać przyjemność z gry dopóki sam się nie zaczniesz frustrować byle gównem.

  2. Czy postacie są na konto jak w GW2 ? Chodzi mi o waluty, skille w grze itp.
    Każda postać ma ten sam storage, korzysta z tego samego silvera. Im więcej postaci tym masz większe możliwości na farming itp, ale to temat rzeka, więc napisz na priv jeśli chcesz szczegółów.

  3. Szybkie porady dla początkującego ? Zacząłem Archerem i robię tylko questy bo reszta to czarna magia.
    Znajdź sobie ziomków bo sam zginiesz w natłoku informacji, aktywności itp. Poznawaj grę, nie śpiesz się bo szybciej się zmęczysz i pójdzie unistall. To nie gra na miesiąc.

  4. Jak wygląda wizualizacja postaci ? Skiny itp ?. Zależy mi żeby postacie wyglądały mega.
    Kreator jest rozbudowany za to jeśli chcesz wyglądać “feszyn” to zwykłe armory sprawią jedynie, że będziesz wyglądał jak krzak albo zardzewiała puszka po pomidorach. Masz jednakże opcję wysnajpienia premium outfitów za silver w marketplace ewentualnie kupno ich za real cash.
    5.Rozumiem że w dalszym etapie gry to jest grind na spotach przez setki godzin i na tym polega głównie end game aby natrzepać kasy i zrobić jak najlepsze eq i dobić lvl cap ?
    W dużej mierze tak. Masz jednak masę innych rzeczy jakie sam sobie założysz żeby osiągnąć. Wbić max kontrybucję czy zdobyć cały knowledge, czy zrobić wszystkie questy, wymaxować lifeskille. Co tam dusza zapragnie. Sam sobie tworzysz scieżkę rozgrywki.

  5. Mam lecieć main questy do którego lvl i potem co dalej ?
    Na swojej głównej postaci dobrze jest zrobić całą główną linię questową. Na altach już można zrobić wątek “obowiązkowy” a potem zająć się grindem czy czymkolwiek innym. A dalej to rób co chcesz tak na prawdę

3lajki

Widzę sporo pozytywnych postów więc dodam coś od siebie.

  • W GW 2 nie czujesz różnicy czy twoja postać rośnie w siłę czy nie ciągle jesteś taki sam w BDO jednak czuć siłę po AP czy DP.
  • Nikt nie wspomina ale w pewnym momencie dojdziesz do sytuacji że jeśli będziesz chciał try hardować to 140 FPS to minimum ponieważ zostało już udowodnione, że : pety zbierają szybciej loot, szybsze skille niektóre postać mają nawet większy DMG. Nie znaczy, że zrobisz 50% więcej DMG tylko jeśli chcesz try hardować ale przy warrior to kolosalna różnica akurat.
  • Największym motywatorem w BDO jest wyznaczanie sobie krótkich celów. Pamiętam jak wyszła infinity hp potion. Spędziłem 430h na wilkach i się wypaliłem tylko przez to, że uznałem to za jakiś end game i potrzebowałem miesiąca żeby ustalić nowy cel.

Powodzenia

1lajk

Warrior, Guardian i wszystko co jest ściśle związane z IFramem.

Jedyne co potrafisz to wyliczać srebro na godzinę z (.) . Żywy bot, onespotowiec.

A co do twojego pytania: BDO to praca, to tak jakbyś po pracy miał tam drugi etat.
No chyba że masz złotą karta kredytową i pół miliona złotych. To co opisał bratkoneseragier w sprawie p2w to bzdura, p2w jest o wiele silniejsze ale on nawet nie ogarnia w jaki sposób. Nikt normalny nie puszcza outfitów na market bo to są grosze w stosunku do tego co można osiągnąć mieląc je na crony.

Na manszumach będą go gonić dzień w dzień i one hitować bo to strefa dropu do potki więc wujowy przykład podałeś. To może na sulfur pójdzie? To też go będą cisnąć bo tam lepszy zysk niż na elvii i masa ludzi z dobrym sprzęt tam wciąż siedzi. Więc gdzie ma grać żeby mu się opłacało?
Main questy nie dają 61 lvl bo zasadniczo one wcale nie dają expa. Wyjątkiem jest sam początek do 50 lvl, trochę się zabija mobów w mediahu gdzie questy nie dają expa ale te moby dadzą nam 56. Potem zjeb. valencia i tam questy owszem dają nam 58. Potem trzeba jakoś dobić 59, najszybciej na questach w Calpheonie (nie trzeba nawet wychodzić z miasta). Zostaje 60 i 61 ale nie na maina tylko questach dodatkowych i do tego trzeba mieć wcześniej zrobioną czenga książkę bo bez niej ci zabraknie questów na 61. Z drugiej strony przy obecnym 700% expa i na sezonie można sobie to podarować i nawet 60 cisnąć na mobach.

I to jest najlepszy opis BDO. Jak chcesz sobie w spokoju pograć 2-3 miesiące z miejsca wiedząc że absolutnie nic w tej grze nie osiągniesz to będą to naprawdę udane 2-3 miesiące.

Gram od 2 miesięcy z przerwami na studia i pracę, w porównaniu do lat 2015-2020 nie ma porównania. Dużo przedmiotów za darmo, crony na każdym kroku.
Spędzając po 2-3h dziennie na grindzie spokojnie można do czegoś dojść. Poziom innych graczy oprócz tego, że mogą cie zabić na spocie nie ma znaczenia wiec who cares.

Zandek chyba dawno w BDO nie grałeś bo masz stare informację.
61 lv bijesz na spokojnie na sezonie na mobach ucząc się przy okazji postaci.
Wiele osób, którzy hejtuja gierkę to 90% osób co zrobili fail enchant a to w grze niestety to hazard

Wszyscy twierdzą, że to mało godzin, więc może prywatny serwer na początek? GamezBDO na przykład. Nie ma najnowszego patcha, ale na początek można popykać. Raty są większe, weekendowe eventy.

I następny co tylko potrafi jedno: bezsensownie bić moby.
Sezonową postacią NIE GRA się na sezonie bo te kanały są przeludnione.
Napisałem jak się robi szybko solo (bo boostowanie przez kogooś jest mega błędem) 61 za pomocą questów (ich lista jest na YT).
Tylko bot by wbijał 61 na mobach.

ni po tym co korea planuje jak gość wbije na spota i go one shotuje to ten gość za nie porowokowany atak dostanie tyle negatywnej karmy że będzie mu się opłacało załorzyć nowe konto tam mają być po -5000000 kramy i rzeby to odrobić trza będzie grać rok. i tak wiem że to zabije open pvp na spotach ale tego twórcy dążą by pvp było na arenach i wojnach.

Co do postaci jak chcesz ładnie wyglądającą to albo lhan albo drak kinght albo sorc bo do nich są najładniejsze stroje a co do p2win to bardziej p2 to progres fasster żeby było p2win to by musiały być boss bronie na pen w item shopie.

ciesz się oflagowaniem.

O, długo mu zajęło wietrzenie tych komórek, ale dalej nie odkrył wielkich liter na początku zdania :))

1 P2W nadal jest tylko że rozdają więcej rzeczy
2 Postacie są na konto tzn. gra alto lubna
3 Ogólnie możesz robić questy do Veli i w okienku z questami możesz wybrać jakie chcesz robić polecam te gdzie dają pety sloty itp. a wszystkich questów nie zrobisz bo tego jest masa
4 Skiny idzie wyrwać za darmo ale takie ładniejsze tylko Item Shop lub szukać szczęścia na markecie za silver z gry
5 Tak BDO to grindownik pełną gębą tylko że nie musisz bić mobów możesz zająć się Life Skillami itp. ale bicie mobów to główny nurt zarobkowania

Coś ode mnie
Ogólnie nie polecam BDO lepiej szukać inny tytuł bo naprawdę gdzie nie sięgnąć to wydawaj kase i nie jest tanio ale jak podchodzisz do tego na wyjebce że po prostu chcesz grać w BDO to polecam spróbować na początku fajnie się gra ale później jak zaczniesz łączyć kropki to sam wyrobisz sobie zdanie