Pytania do weterana, czyli FAQ dla graczy

Owszem Tobie nie pomogłem, ale oceniając ogół udzielających się na tym forum na podstawie jednej osoby jest poniżej czegokolwiek to raz, a dwa to zaoferowałem Ci pomoc w grze, ale skoro dumny panicz woli guidy nieznanego pochodzenia to proszę bardzo. Jak ja zaczynałem grać gościu w TESO to jeszcze guide żadnego nie było :D. Obrazić się nie mam zamiaru, bo nie jestem takim nadętym dzieciakiem jakiego Ty tutaj zgrywasz, ja jedynie staję w obronie tych, którzy dużo zrobili dla tej sekcji i którym jestem wdzięczny za pomoc dla polskiej społeczności tej gry. Co do tego ,,narzekania'' to chyba nie zdajesz sobie sprawy jak obszernie można opisać wprowadzenie do TESO oraz wszelkie jego arkana równie dobrze mogłem Ci odpisać w taki sposób: ,,No Naadirku siadaj na kolanka, to jest ikonka TESO, kliknij na nią dwa razy, a w okienku, które Ci się pojawi kliknij Play'' skoro nie doprecyzowałeś swoich potrzeb to mogłem tak zagrać, bo niestety Panie kolego, ale nie znam Twojego poziomu zaawansowania także kolego sam jesteś sobie winien. Uroczyście to mogę stwierdzić, że nie szanujesz drugiego człowieka, a to, że powiedziałem ,,nie ma za bardzo'' cóż mój błąd przyznaję się bez bicia, ale ja z takich rzeczy nie korzystam i nigdy tego przy TESO nie szukałem, bo trafiłem na ludzi, którzy wzięli mnie pod swoje skrzydła i nauczyli mnie wszystkiego. Miałeś też taką propozycję ode mnie, ale za swoją ignorancję i arogancję odsyłam Cię do guide'ów. I tutaj Szanowny kolego kończę z Tobą dywagację, ponieważ są też inni ludzie, którzy potrzebują pomocy. Nie marnuj swojego cennego czasu na odpisywanie mi - to bezcelowe. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego na Twojej drodze.

Dzięki Sevaril za chęci, za rozpoczęcie i systematyczne kontynuowanie tematu. Szczerze mówiąc podziwiam zapał i wytrzymałość na co niektórych osobników i pytania. Sam pewnie bym nie wytrzymał i nie raz, nie dwa opi****lił jednego z drugim, ale ja już jestem taki "charakterny"  

 

Słowem wstępu, może przyjdzie Ci na myśl coś przy okazji czym mógłbyś się podzielić, bo sam nie wiem o co pytać (ale opis może Cię nakieruje na coś).

 

Rozpoczęliśmy z moją kobietą niedawno podróż przez ESO. Zachciało mi się pograć w coś, w czym możemy sobie razem poquestować, pogrindować etc. a jako że ma wybranka ma smykałkę do wszelkiej maści gier pokazałem jej na początku skyrima, pograliśmy trochę... Uwielbiałem swego czasu oczyszczać ten świat z wszelkiej maści potworków jako skrytobójca z łukiem i daggerami, więc z sentymentu rozpocząłem od tego. Przyszedł czas, że pokazałem jej ESO. Od razu podłapała i mówi "gramy!". No to kupiliśmy na początek podstawkę, żeby wypróbować. Póki co minęły ze dwa tygodnie (nie było dużo czasu na grę, głównie trochę wieczorem, bo weekendy mieliśmy zajęte, no i mamy po 21 i 24 lvl). Gra się wlecze dla mnie niemiłosiernie, ponieważ ma Pani postanowiła, że będziemy robić wszystkie questy po kolei. Jej to pasuje, mnie lore w grach kompletnie nie obchodzi, liczy się dla mnie jedynie by grało się przyjemnie i wymagająco na end-gamowych dungach, ale mniejsza o to, jakoś przeboleję tą "tragedię"  Jestem przyzwyczajony, jako weteran MMO, do znacznie szybszego lvlowania, przechodzenia do end-gameu i grindu itemów. Spodziewałem się też troszkę podobieństw do mojego ukochanego i rozszarpanego przez sklep Arche Age, ale to temat na inną konwersację.

Zrobiłem podobnego jak w skyrimie skrytobójcę - stamina nightblade bow + dual wield. Wbiłem póki co dopiero 24lvl ale męczę się jednak tą postacią. Postanowiłem popróbować reszty klas do 10lvl, ponieważ wbija się go dość szybko i zobaczyć, czy reszta klas również się tak ślimaczy. Z personalnego doświadczenia zaskoczył mnie Sorc, jak szybko zabija się nim moby w porównaniu do reszty (przynajmniej mnie). Odczucie mógłbym porównać do tego jakbym próbował przepiłować kość tępą piłą, a nagle ktoś mi dał spalinówkę i zaczęła się jazda  Nie wiem na ile adekwatne może być porównywanie postaci na 10lvlu, ale takie mam póki co odczucie. Niestety albo stety jako weteran MMO cały czas mam w głowie lampeczkę mówiącą żeby planować grę, postać i cały rozwój pod end-game. Tak więc czytam sobie jakieś poradniki, komentarze, fora, przeglądam youtube.

To co udało mi się wywnioskować do tej pory to, to że DPSów jest jak psów (z resztą jak w większości mmo, bo każdy lubi na****ć) i długo się czeka na zainstancjonowanie do dunga, czy zebranie ekipy na triala. Jak to wygląda z Twojej perspektywy? Często w mmo robię na początek tanka, ponieważ nim i heallerem najszybciej się zawsze dostaje do dungów, kolejki są malutkie, łatwo zebrać ekipę i drop pod tanka jest zawsze, tylko i wyłącznie mój (ponieważ zazwyczaj bywa tak, że jest 2-3 dpsów, którzy muszą się dzielić dropem, 1 healler i 1 tank którzy nie muszą, bo nie mają konkurencji  ).

Z drugiej strony w tej grze jak widzę, można fajnie farmić solo duże ilości mobków na open dungach etc. i dzięki temu sporo zarabiać. Tak mnie zastanawia. End gameowe sety pod triale są z dungów i triali. Czy są one sprzedawane w sklepach gildyjnych? Jak dotąd byliśmy kilka razy we dwójkę w jakiś dungeonie, w glenumbrze ale drop mogliśmy jedynie tradeować między sobą , i to przez określony czas (zdaje się 2h?). Jeśli jest tak jak myślę, czyli najlepszy drop jest jedynie możliwy do wyfarmienia samemu, to ma w ogóle jakieś większe znaczenie gold tutaj? Jeśli tak jest jak myślę, to przemianowałbym się chyba na mag DK, mając na uwadze tanka w end-gamie i przemęczył się jakoś.

Dodam, że mojej ukochanej poleciłem zrobienie mag paladyna pod healling/destro, żebym wiadomo miał heallera, bo to zawsze bardzo ułatwia gre  I jej pasuje ta rola więc tym lepiej.

 

Jeśli mi coś jeszcze wpadnie do dopiszę. Wybaczcie za wall-text ale najlepiej oddaje całą sytuację 

Witam, na wstępie bardzo dziękuję za słowa uznania i jestem wdzięczny, że chciało Ci się opisać całą Twoją sytuację. A więc tak z mojej perspektywy wygląda to w ten sposób, że gram z gildią także problem findera mnie omija. Jako, że widzę u Ciebie zainteresowanie contentem PvE to serdecznie zapraszam do naszej gildii Lost Heaven, jesteśmy weteranami TESO znamy się ,, robocie '', i przyjmujemy każdego kto ma 18 lat na karku, ma zapał i chęci, chce się uczyć i dysponuje TSem - starczy reklamy jeśli Cię to interesuje zapraszam do kontaktu ze mną w grze @Athrevild, Twoją Szanowną lubą również :) myślę, że to rozwiąże i Wasz problem z Finderem i będziecie mogli realizować się w rolach jakie Wam odpowiadają. Co do klas to Staminowy Nightblade jest silny na PvP na PvE również, ale trzeba umieć nim dobrze zagrać, w dobrych rękach potrafi zrobić sieczkę i wyjść bez szwanku z opresji. Sorcerer jak sam zauważyłeś jest ,,piłą spalinową'' i to jest celne stwierdzenie, sam nim gram i robi najwyższy DPS magickowy aktualnie ze wszystkich dodatkowo jest wytrzymały niczym tank. Jeśli chodzi o tanka to tutaj moja skromna porada: najpierw wyleveluj się tak do 300CP w między czasie jako DD pochodzisz sobie na dungi może i na triale jeśli już będziesz więcej potrafił swoją klasą, o gear będziesz się martwił na CP160 (maksymalny poziom gearu, nie mylić z ulepszeniem), bo tak naprawdę w TESO leveluje się naprawdę bardzo szybko tylko trzeba wiedzieć jak no i mieć pewne zaplecze finansowe bądź znajomości u crafterów, kiedy już dojdziesz do CP300 będziesz już wiedział czy na pewno chcesz być tankiem czy DD (MagDK jest best tankiem, ale i DPS robi świetny co prawda jest dość trudny do opanowania, ale nie zrażaj się do mistrzostwa nigdy nie idzie się łatwo). Swoją poradę motywuję tym, że tankiem expienie to droga przez piekło z 500kg kamieniem na plecach, nie dość, że ciężko to jeszcze gorąco z nerwów, że tak wolno moby padają. Jeśli chodzi o gear dropiony z dungeonów i triali to tak jak zauważyłeś przez 2h można się nim wymieniać między współtowarzyszami z drużyny potem automatycznie przypisuje do Twojego konta i możesz go schować do banku, nosić bądź wyrzucić. Aby na start wyposażyć się na PvE to warto znaleźć kogoś kto może craftować i zamówić u niego sety (tanio, szybko i da sporego kopa jeśli zostaną dobrane odpowiednio) jak już to uczynisz wtedy można zająć się dropieniem setów zależnych od potrzeb (jak wspomniałem wcześniej najlepiej się tym przejmować dopiero na CP160, do tego czasu można sobie robić Random Daily daje to dużo expa, a i z ludźmi nań nie ma problemu, albo bawić się questami lub grindować). Jeśli chodzi o sprawy związane z goldem to: sety z PvP, world bossów, dolmenów, skrzynek i innego tałatajstwa można kupić, ale tylko znaczna mniejszość jest użyteczna. Golda można też inwestować w housing, recepty na meble, jedzenia, drinki etc. to tylko dwa przykłady, a jest naprawdę na co kasę wydawać ja wciąż kasą obracam, bo mam dużo rzeczy do kupienia i trochę planów, ale zarabianie jest dość łatwe tylko trzeba znaleźć sobie jakąś niszę i najlepiej zaciągnąć się do gildii tradingowej żeby sprawniej pozbywać się rzeczy. Jeśli chodzi o Twoją lubą to świetnie jej doradziłeś Resto i destro są wykorzystywane przez healerów na end gamie ;D także gratuluję nosa.

Cóż myślę, że w jakimś stopniu rozwiałem Twoje wątpliwość mam nadzieję, że nie jest zbyt chaotycznie, jeśli będą jeszcze jakieś niejasności to pisz śmiało czy to na priv czy tutaj. Pozdrawiam. :)

Tu się zgodzę -tank to droga przez mękę. Ale jak ktoś lubi typowe tankowanie polegające na aggro i shieldzie i do tego buffy i debuffy- tank w ESO to klasyka gatunku. Sam robię takowego... Zapraszam do gildii powyżej - pomogę ile tylko będzie w mojej mocy :)

Dzięki za info i za przeczytanie mojego walltextu, odezwiemy się :) 18 lat to u nas było... 10 lat temu :P Zarówno tsa jak i discorda, i inne ustrojstwa posiadam ;)

Z powyższych informacji wynikałoby, że w takim razie, w sumie sorc byłby trafiony dla mnie na dłuższą metę, zarówno jeśli chodzi o farmienie pve oraz lvlowanie w przyszłości CP. Jeśli nas wciągnie na dłużej, to pewnie kiedyś zrobiłbym także pala albo dk pod tankowanie jako fillera na insty, najprawdopodobniej dk bo podobają mi się jego skille :D Sorcami też grywam w mmo, zazwyczaj control sorcami (AA <3) , ale z tego co czytałem tu takie coś nie istnieje :(

Imho jeśli chodzi o bycie graczem PVE to tak, zazwyczaj rozpoczynając przygodę z mmo przez pierwsze parę miesięcy staram się ograć content w całości, zebrać gear jak najlepszy jestem w stanie, a wtedy dopiero ogrywam pvp. Pvp jest równie awesome co pve, ale żeby być compete zazwyczaj potrzeba farmy, gearu, timingu i skila ;)

Ad1. Nie wiem czy dalej build pod pety jest dobry? Lubię petowe buildy, ponieważ zwykle pet potrafi przytankować bosa/moba i da się w underleveled gearze porobić solo insty, co również uwielbiam robić jako self-challenge ;)

Ad2. High elf nadal jest dobry pod sorca? Zauważyłem, że w racial pasywkach ma sporo regenu i boosta do magicki. co byłoby nieocenione szczególnie w early gdzie full combo zżera mi niemal całą manę :P

Ad3. Jak jest u pet sorca z AOE/Single? Lepiej robić AOE np. pod lightning, czy to bez różnicy?

Ad4. Wyniuchałem gdzieś w odmętach internetowych, że do lvlowania poleca się robić sobie set i bronie samemu z tak zwanym "treaning trait", który podnosi ilość zdobywanego expa. Próbuję dociec co, z czym i jak, i tu się trochę gubię :) Mógłbyś jakoś po ludzku opisać, jakich matsów potrzebowałbym, gdzie je można wydropić lub kupić, może też za ile i generalnie co ile lvli powinienem robić nowy set? :P

Nowy set co 10-15 lvli bo jego staty maleją. Jest to wypadkowa skalowania. Matsy to odpowiednia ruda i kamień dający trait. Traita trzeba się też nauczyć - też jest taka zakłatka przy każdej stacji krafterskiej (przedostatnia).

Wszystko dostępne z rozwalania broni i zbroi w kuźni bądź w clother station jeśli robisz lekka zbroje.

Anyway:

U nas w gildi ktoś może zrobić Tobie set za darmola jeśli napiszesz maila w grze. Tym bardziej zapraszam do nas :)

Dzięki mrozny, przydatne info, make sense now. Zapytam jeszcze dla potwierdzenia:

Ad5. Czytałem gdzieś, że aby tworzyć cały set dający jakiś określony trait trzeba każdą część setu z osobna "zresearchować" wcześniej.

Czyli potrzebowałbym każdego itemu po kolei z treaning trait żebym mógł sam go potem robić.

Każdy taki research z osobna jest obłożony jakimś limitem czasowym między kolejnymi researchami?

Czy wystarczy, że zresearchuje itemy z danym traitem z obojętnie którego lvl i będę mógł robić w przyszłości itemki o wyższym lvl?

Ps. do Gildii już dołączyłem, ale może komuś się na przyszłość ta wiedza przyda ;)

Dzięki za info i za przeczytanie mojego walltextu, odezwiemy się   18 lat to u nas było... 10 lat temu  Zarówno tsa jak i discorda, i inne ustrojstwa posiadam  

Z powyższych informacji wynikałoby, że w takim razie, w sumie sorc byłby trafiony dla mnie na dłuższą metę, zarówno jeśli chodzi o farmienie pve oraz lvlowanie w przyszłości CP. Jeśli nas wciągnie na dłużej, to pewnie kiedyś zrobiłbym także pala albo dk pod tankowanie jako fillera na insty, najprawdopodobniej dk bo podobają mi się jego skille  Sorcami też grywam w mmo, zazwyczaj control sorcami (AA ) , ale z tego co czytałem tu takie coś nie istnieje  

Imho jeśli chodzi o bycie graczem PVE to tak, zazwyczaj rozpoczynając przygodę z mmo przez pierwsze parę miesięcy staram się ograć content w całości, zebrać gear jak najlepszy jestem w stanie, a wtedy dopiero ogrywam pvp. Pvp jest równie awesome co pve, ale żeby być compete zazwyczaj potrzeba farmy, gearu, timingu i skila 

 

Ad1. Nie wiem czy dalej build pod pety jest dobry? Lubię petowe buildy, ponieważ zwykle pet potrafi przytankować bosa/moba i da się w underleveled gearze porobić solo insty, co również uwielbiam robić jako self-challenge  

Ad2. High elf nadal jest dobry pod sorca? Zauważyłem, że w racial pasywkach ma sporo regenu i boosta do magicki. co byłoby nieocenione szczególnie w early gdzie full combo zżera mi niemal całą manę  

Ad3. Jak jest u pet sorca z AOE/Single? Lepiej robić AOE np. pod lightning, czy to bez różnicy?

Ad4. Wyniuchałem gdzieś w odmętach internetowych, że do lvlowania poleca się robić sobie set i bronie samemu z tak zwanym "treaning trait", który podnosi ilość zdobywanego expa. Próbuję dociec co, z czym i jak, i tu się trochę gubię  Mógłbyś jakoś po ludzku opisać, jakich matsów potrzebowałbym, gdzie je można wydropić lub kupić, może też za ile i generalnie co ile lvli powinienem robić nowy set?  

1. Tak, pet build wciąż jest w formie.

2. High elf jest naajbardziej polecaną rasą z racji boosta do Lightning dmg.

3. Ogólnie Sorc jest AoE god, robi kosmiczny damage

4. Training trait podnosi ilość zdobywanego doświadczenia dlatego do grindu jest idealny wręcz. Drop przedmiotów z tym traitem jak każdego innego jest randomowy. Taki set zmienia się co 10 lvli przynajmniej tak jest najbardziej optymalnie.

Dzięki mrozny, przydatne info, make sense now. Zapytam jeszcze dla potwierdzenia:

Ad5. Czytałem gdzieś, że aby tworzyć cały set dający jakiś określony trait trzeba każdą część setu z osobna "zresearchować" wcześniej.

Czyli potrzebowałbym każdego itemu po kolei z treaning trait żebym mógł sam go potem robić.

Każdy taki research z osobna jest obłożony jakimś limitem czasowym między kolejnymi researchami?

Czy wystarczy, że zresearchuje itemy z danym traitem z obojętnie którego lvl i będę mógł robić w przyszłości itemki o wyższym lvl?

 

Ps. do Gildii już dołączyłem, ale może komuś się na przyszłość ta wiedza przyda  

5. Każdy set crafcony wymaga danej ilości wyuczonych traitów (od 2 do 9) na każdym przedmiocie, czyli chcesz zrobić miecz np. Hunding's Rage no to musisz mieć 6 traitów wyuczonych na mieczu. Tak, potrzebowałbyś każdego itemu po kolei z każdym traitem. Dowolny przedmiot z dowolnego poziomu, aby rodzaj i trait się zgadzał. Research nie spowoduje, że będziesz robił itemki wyższego levelu, ale za to będziesz mógł robić sety, a żeby robić przedmioty wyższego poziomu musisz levelować dane rzemiosło i wrzucać Skill Pointy do odpowiedniej pasywki, najprościej wbijać poziom poprzez Deconstruct czyli niszczenie przedmiotów.

Dziękówa, temat się coraz bardziej rozjaśnia :)

Co do ilości wyuczonych traitów na każdy przedmiot - innymi słowy, na przykład, żeby móc robić light chesta z danym traitem, potrzebowałbym wcześniej 2-9 light chestów z tym traitem, a następnie musiałbym zrobić z nich research? Mógłbym na przykład za grosze pokupować niskie ilvle części setów i je researchować. I tak chciałem iść w craft zbroi, ponieważ zwykle tak robię, a jeśli się da to z czasem dorzucam craft broni (bo zwykle jest o wiele droższy do wymaksowania, dlatego idzie jako drugi ;)). SP z tego co czytam nie powinno braknąć aby wymaksować oba.

To może dorzucę jeszcze inne pytanie odnośnie craftu. Jakie traity pod end-game będą najlepsze dla magi sorca i heal pala, zanim dozbieramy się setów z dunów? Od razu mógłbym je researchować w miarę progresu ;)

Owszem możesz pokupować albo poprosić kogoś żeby Ci zrobił. Traity na DD: Divines, a w broniach Infused, nirnhoned. Na healera Infused, Divines na zbrojach powered na broniach. Skill pointów z czasem starczy Ci na każdy craft, skille i pasywy także rozwijaj wszystko. Dokładnie tak jak piszesz potrzebujesz 9 chestów, ale nie zbieraj wszystkiego na raz, bo miejsca Ci nie starczy w banku, a research od 1 do 9 traitu zajmuje ponad miesiąc także na luziku wrzucaj i pilnuj systematycznie kiedy się kończą. Pobierz sobie Miniona i nim zainstaluj addon Pansy Lab Research Timer on Ci pomoże w pilnowaniu timerów na researchach.

Genialnie, dzięki!

@Sevaril Pytanko: znasz się też na healerach? Robię healera typowego pod pvp (pve mnie nie ciągnie jakoś póki co) nie mam maxa cp, więc skupiam się na setupie na non cp cyro/bg. Tutaj się pojawia pomysł: Resto staff (main) i one hand/shield (off), do tego SPC (5/5) na main/off barze + Monster set: Earthgore set 2/2 na main/off barze + Meritorious Service (4/5 na mine bar - 5/5 na off bar). SPC - bizuteria + 2 czesci infused, MONSTER SET - nie wiem właśnie w jakich traitach (myślałem o impenetrable), MS - 3 części impenetrable, RESTO - powered, ONE H - defending lub powered (nie wiem czy te bronie z imperial city maja wszystkie traity) i SHIELD - impenetrable. Ma to sens?

Hej, meritorious service zastąp seducerem, bo dość rzadko używa się jakichkolwiek skilli z supportu, a tak będziesz miał lepszy sustain. Seducer jest crafcony więc możesz go nawet heavy zrobić ewentualnie reactive on jest ze skrzynek za Tal Vary. Earthgore niestety, ale powinien wylecieć, bo ten set ma za długi cooldown i po prostu lepiej w to miejsce dać Malubetha, albo zrobić 5/5 Seducer i SPC i wrzucić jakiś jeden part Monster Setu z max magicka albo health.

@Sevaril

(Wiem, że trochę truję w tym momencie, ale no znasz się na eso, a ja zawsze lubię być doinformowany - jak męczę to napisz, że się nie znam i nie mam dociekać :D)

Zgodzę się, że skilli z supportu rzadko się używa, ale buff z MS jest na 2 min, a ja często używam skilla purge (morph efficient - ze względu na redukcje o 50% kosztu spella), no chyba że ten skill jest lipny to proszę o poprawienie mnie, ale wydawał mi się przydatny na bg. Czy pomimo to nie ma to sensu?

Co do monster setu - tego właśnie się obawiałem i myślałem o innych setach: Sentinel of Rkugamz/Troll King (light), Lord Warden/Mighty Chudan (heavy) lub Infernal Guardian(light) - gdyż używam dwie bariery, a dps dodatkowy zawsze jest spoko w szczególności jak "siadają" na mnie w 2-3 os. Malubeth nie za bardzo do mnie przemawia :(.

Że tak skromnie zapytam... Sorc pod Magicke zawsze taki papier?:P Jestem jeszcze na low levelu, ale czasami 3 moby i padam. Wiem, że nie jestem tankiem, ale w sumie bez jaj :P

na pvp to dopiero papier dla mojego dk :P z tego co widzę to papier jak to mag, zbroja light = mało hp i defa ale nadrabia chorym dmg. Ale ja bym sie nie martwił, ćwicz + jakiś ogarnięty build, tarcze, heale a dasz rade. Sam teraz przeszedłem na dk z heavy na miedium i widać sporą różnice w survi. Po prostu musisz rozwinąć skille, zdobyć troche lepszy ekwipunek i nie bedzie już tak źle myśle :P

Że tak skromnie zapytam... Sorc pod Magicke zawsze taki papier?:P Jestem jeszcze na low levelu, ale czasami 3 moby i padam. Wiem, że nie jestem tankiem, ale w sumie bez jaj 

To nie jest papier tylko trzeba umieć nim grać, sorc ma najtwardsze tarcze ze wszystkich magickowców przez co zabicie go czasem graniczy z cudem, jest cholernie mobilny i jeszcze mega damage robi. Odezwij się do mnie w grze @Athrevild to coś uradzimy.

na pvp to dopiero papier dla mojego dk  z tego co widzę to papier jak to mag, zbroja light = mało hp i defa ale nadrabia chorym dmg. Ale ja bym sie nie martwił, ćwicz + jakiś ogarnięty build, tarcze, heale  a dasz rade. Sam teraz przeszedłem na dk z heavy na miedium i widać sporą różnice w survi.  Po prostu musisz rozwinąć skille, zdobyć troche lepszy ekwipunek i nie bedzie już tak źle myśle 

Możemy się sprawdzić zobaczymy czy ze mną Ci pójdzie tak łatwo ;) i czy taki papier jestem :)

@Thus Nie trujesz, ale też się nie znasz i nie dociekaj :D. Tak serio to nie rozumiem po cholerę używasz Purge'a z Supportu jak masz klasowego, który nie dość, że daje synergię innym, jest tańszy i jeszcze Ci pasywki odpala także wywal ino prędko tego Purge'a i wrzuć sobie Cleansing Ritual i potem go morfnij na Extended Ritual wtedy mogą Cię na BG połechtać w dzyndzel i jeszcze grupę wspomożesz porządnie. Malubeth dla healera na PvP jest idealny, bo wyciągnie Cię nawet z najgorszej opresji, a Twoi wrogowie prędko Cię znienawidzą za to jaki twardy z Ciebie skurczybyk. Troll King w sumie jest jeszcze lepszy też healuje kosmicznie, Might Chudan odpada, bo Ty rzucając sobie runkę pod nogi jesteś w stanie nabić sobie Cap na resisty będą w Light Armorze. Infernal Guardian ma sens jak używasz shieldów magickowych i to jak nimi spamujesz także raczej w Twoim przypadku też odpada. Lord Warden to jest bieda set można z nim kombinować, ale to jest ta sama akcja jak z Might Chudanem tyle, że ciut resisty grupie podbijesz, ale na krótko więc nie warto. Rkugamz od bidy ujdzie, ale jeśli tym chcesz podreperować swój resource managment to bardziej proponuję Engine Guardiana. :)

Hej ziomeczki, szybkie pytanie. Czy jest jakakolwiek opcja grania w tą grę wymarzonym buildem czy jak w każdej są 3-4, które działają najlepiej i koniec. Np. budując pod staminę wszyscy mówią, że druga broń to zawsze łuk a ja gardzę łukiem bo to broń dla ciot i co teraz? Mogę zrobić postać np na 2x 2h weapon i ona nadal będzie użyteczna czy nie i koniec? Chciałbym spróbować stworzyć wymarzoną postać ale jak widzę, że castując skill nightblade mój wielki miecz znika magicznie by zaatakować sztyletem, którego nie mam, bo skill taką ma animację, to mnie skręca. Dlatego wolę skonstruowane uprzednio klasy niż taką udawaną dowolność ale, już zacząłem i nawet mi się podoba więc chciałbym coś z tego skręcić. Zrobiłem kilka postaci na 10+lvl i chciałbym się wreszcie zdecydować na coś ale nie wiem czy mam korzystać ze sprawdzonych buildów czy coś innego ma szansę bytu na end game.

Hej ziomeczki, szybkie pytanie. Czy jest jakakolwiek opcja grania w tą grę wymarzonym buildem czy jak w każdej są 3-4, które działają najlepiej i koniec. Np. budując pod staminę wszyscy mówią, że druga broń to zawsze łuk a ja gardzę łukiem bo to broń dla ciot i co teraz? Mogę zrobić postać np na 2x 2h weapon i ona nadal będzie użyteczna czy nie i koniec? Chciałbym spróbować stworzyć wymarzoną postać ale jak widzę, że castując skill nightblade mój wielki miecz znika magicznie by zaatakować sztyletem, którego nie mam, bo skill taką ma animację, to mnie skręca. Dlatego wolę skonstruowane uprzednio klasy niż taką udawaną dowolność ale,  już zacząłem i nawet mi się podoba więc chciałbym coś z tego skręcić. Zrobiłem kilka postaci na 10+lvl i chciałbym się wreszcie zdecydować na coś ale nie wiem czy mam korzystać ze sprawdzonych buildów czy coś innego ma szansę bytu na end game.

wszystko ma szanse na endgame, największe osiągi da ci granie tym czym lubisz

wszystko ma szanse na endgame, największe osiągi da ci granie tym czym lubisz

Nie... największe osiągi daje granie najlepszym buildem. Granie tym czym lubisz i wyłamywanie się na siłę z mety jest dobre dla brązowych wojowników z lola. Fajnie by było jakby ktoś, kto już zaryzykował i grał czymś innym niż można znaleźć w najpopularniejszych guidach. Może jeszcze poprosiłbym o krótkie rozwinięcie czym, jak to wyszło i dlaczego w końcu i tak zmieniłeś na build z mety. Ot taka malutka prośba by wybadać temat, wiecie o co chodzi ;)

Nie... największe osiągi daje granie najlepszym buildem. Granie tym czym lubisz i wyłamywanie się na siłę z mety jest dobre dla brązowych wojowników z lola. Fajnie by było jakby ktoś, kto już zaryzykował i grał czymś innym niż można znaleźć w najpopularniejszych guidach. Może jeszcze poprosiłbym o krótkie rozwinięcie czym, jak to wyszło i dlaczego w końcu i tak zmieniłeś na build z mety. Ot taka malutka prośba by wybadać temat, wiecie o co chodzi 

Cóż Radinyn troszkę się mija z tymi osiągami na własnym buildzie, ale generalnie dopóki nie grasz hardcore'owego contentu możesz śmiało się bawić jak chcesz. Co do meta buildów to możesz pokombinować trochę z 2h, bo z tego co wiem to wraca do łask z wygnania na staminowym sorcu na przykład, ale z łukiem warto się przeprosić, bo posiada bardzo silne i ważne DoTy. Tak jeszcze wspomnę dlaczego ludzie przesiadają się na buildy z mety: otóż na topowym contencie bardzo ważnym czynnikiem jest DPS jeśli jest za niski nie da się ukończyć danego triala, boss potrafi zrobić enrage i grupa pada, a im wyższy tym lepszy wynik w rankingu, a co za tym idzie wzrasta prestiż grupy. W top contencie jest wariacki pościg kto wyciśnie największy wynik i DPS. Dlatego dopóki nie chcesz pchać się w ten content możesz śmiało bawić się jak chcesz. Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedź, korzystam z okazji i zadam kolejne pytanie. (Nowe konto) Jak sprawa się ma z animacjami? Dam przykład z heavy attack 2h sword. Trzymając cały czas wciśnięty lewy przycisk myszki gdy castuje skill z broni przerywa mi animację i wszystko zaczyna się mieszać, że nie wiem czy mogę przerwać tą animację czy nie? Czy on wtedy wykonuje heavy attack czy light. Kiedy mogę przerwać tą animację i zacząć castować skilla z 2h weapon (ten pierwszy, uppercut coś). Czy muszę poczekać aż animacja przejdzie, ewentualnie będzie dźwięk ciosu (które w zasadzie się przeplatają... tak to jest jak się tworzy "wolne" klasy zamiast porządnie zaprojektowane). Serio ciężko mi jest to ogarnąć w tej grze bo nie mam żadnego dps metera czy innego addona, który by powiedział mi takie rzeczy.