Pytania i Odpowiedzi

Cześć,
Jestem świeżakiem w Neverwinter i zbliżamy się do 60 lvl więc mam parę pytań.
Gram Guardian Fighterem (Vanguard)
Feats buduje pod taktykę i chodzi mi wyłącznie o pve tą postacią.
1. Gdy już wbije 70 lvl na co najlepiej w pierwszej kolejności wydawać astralne diamenty?
2. W jaki ekwipunek się zaopatrzyć gdy już wbije 70 lvl? Czytałem że legacy Pve jest dobrym wyborem, czy to prawda?
3. Jakich towarzyszy mi doradzacie? Mam clerica zielonego który przy moim lvl się już przestaje sprawdzać.. Myślałem nad Battlefield Medic?
4. Jakie bony pod pve będą najbardziej użyteczne?
Z góry Dziękuję za pomoc :)

Zacznę nie po kolei ale tak będzie lepiej bo na niektóre pytania są krótkie odp, na niektóre dłuższe :)

4) bony pod pve będą takie jak bony pod pvp, czyli lecisz w tanka. W każdym "drzewku" bonów masz najczęściej jeden wybór dla tanka w ostatnich traitach, a co do pozostałych to na logikę, power bo jest ważny tak czy inaczej, mitigation, stamina itd.

3) co do towarzysza to z healerów (zakładam że takiego towarzysza chcesz mieć) polecam osobiście aniołka (oprócz heala zmniejsza otrzymywany dps na tobie) i lillend (heal AoE, weakness, spam-heal na tobie). Natomiast na dungeony i raidy (czyli główne pve) polecam zastanowić się nad ioun'em, kozą czy kotem - pasywnym towarzyszami, nie giną oraz dają ci swoje statystyki. Aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie mieć i healera na solo chodzenie i pasywnego companiona na grupowe aktywności. Bo na niektórych bossach po prostu zwykli towarzysze za szybko padają - ot np zielony smok gildyjny :).

1) na to co ci potrzebne akurat w danej chwili. Zakładam że jesteś goły i wesoły więc zapełniamy sloty na EQ - czyli... artefakty. Prawdopodobnie masz tylko jeden darmowy z początku gry, do tego drugi możesz zdobyć klasowy z questa na max lvl (vault of the nine czy coś takiego). Oprócz tego masz jeszcze parę slotów więc polecam popatrzeć za jakimś fajnym aktywowanym artefaktem, a resztę dobierz czysto pod statystyki. Potem zajmij sie towarzyszami, następnie ulepszaniem eq (które swoją drogą ulepszasz całą grę) :P. A, no i jeszcze bronie artefaktyczne - pierwsze zdobędziesz z questów z elemental evil, nastepne, docelowe są z demogorgona experta/mastera. Je też ulepszasz xD. Do tego dobrze by by było mieć set artefaktyczny czyli pas, płaszcz i artefakt w komplecie. Tutaj najlepszy byłby chyba set z Valhalli który zmniejsza otrzymywanego dpsa za każdym razem gdy mob cię uderzy

2) częściowo wyjaśnione wyżej, możesz jeszcze próbować zgarnąć set gildyjny, daje chyba najwyższe statystyki przy założeniu że możesz go uzbierać bez specjalnego eq :)

Dziękuję za odpowiedź :)

A, właśnie, bo zapomniałem wspomnieć o tym (ale też nie pytałeś xD)... W buildzie używasz prawie zawsze dwóch, czasami nawet trzech drzewek featsów - punktów jest tyle że w jednym drzewku dojdziesz do końca, a w drugim gdzieś tak +- do połowy, bo rzadko kiedy opłaca się brać wszystko jak leci w jednym drzewku. Wspominam ci o tym tak tylko byś się zastanowił które featsy dalej chcesz :P.

Warto też w sumie wspomnieć o systemie kolejkowania - na guardianie jesteś kolejkowany jako tank czy tego chcesz czy nie. Miałem kiedyś w gildii jednego guardiana który zrobił się pod dpsa xD. I fakt, nawet nawet mu to wychodziło (drugi największy dps, czasami trzeci w party - a liczby wtedy były serio wysokie, uroki min-maxingu), ale dla mnie jako dla kleryka był to koszmar bo najczęściej to on miał tankować, a ten przyjął na tarczę dwa ciosy i już musiał gardę opuścić by się blok zregenerował i weź takiego utrzymaj na bossach co zabijają na hita bez redukcji dmg, wtedy nie dość że musiałem takiego ochraniać redukując otrzymywany dps to jeszcze leczyć, szkoda że nie miałem podwójnej liczby slotów na skille, byłoby łatwiej :P. Tym nie mniej dobrać to drugie drzewko pod dpsa... why not, zawsze to szybciej dungeony i nie tylko będzie się przechodziło. Tylko wcześniej upewnij się że dasz radę utrzymać gardę xD

70. poziom to rzeczywiście natłok różnych wydarzeń dla nowego gracza. Staraj się robić kampanie, w nagrodę z nich dostaniesz boonsy, które poprawią twoje statystyki, zwiększą IL (item level), albo dadzą broń i ekwipunek (np. artefaktyczna broń w Elemental evil, albo portki i spodnie i broń w Underdark).
Na start dobrym wyborem jest league armor dostępny od innych graczy na aukcji albo w w Porcie Nyanzaru. Ewentualnie jak jesteś w gildii to set gildijny, albo dragon flight. No eweentualnie jak masz sztabki tarmalune to set pilgrim, warborn albo dusk.
Żeby zwiększyć sobie IL i tym samym odblokować epickie dungi i potyczki, wyposaż się uroki rangi 5. albo od razu w 7. jak masz AD.
Zapełnij wszystkie miejsca na mounty i każdego mounta wyposaż w insygnie (to naprawdę daje duży boost do IL). Towarzysza, też wyposaż w uroki i ekwipunek. Jak po tym wszystkim jeszcze ci AD zostanie, to kup sobie broń kultu (chultan weapons).

Jak znasz nawet w podstawowym stopniu angielski to jest świetny poradnik dla 70lvl:
https://docs.google.com/document/d/1JYcbbsK-TGai6QESWsmC054aTVo7zq5sxdRLPj2sUDI/edit

Plus strona gdzie jest ogólny przewodnik po Neverwinter oraz buildy dla różnych klas:

http://mmominds.com/2017/11/12/enyos-guide-to-neverwinter/

Kolejne 2 pytania,

1. Jaki parametr odpowiada u GF za wytrzymałość mojej tarczy w zawarciu?

2. Jaki parametr odpowiada (o ile jakiś) za siłę leczenia u kompana healera? Na razie dałem go pod regeneration skracajacy coldown healów i critical.

Na początek ubieram league seta jakiegoś :)

Dzięki za odpowiedźi :D

powiem inaczej wbijaj na streamy tam pytaj jak nie ja to ludzie z czatu pomoga :)

https://www.youtube.com/c/Hanibalgame