Pytania na temat FINAL FANTASY XIV Online

witam chcę zacząć grac w FINAL FANTASY XIV Online ale nie wiem jak to wygląda wiec mam pytanie . wiec tak jak to wygląda z kupnem gry czy jak kupie to mam czy muszę jak w wow płacić abonament czy ta gra posiada święta trójcę, czy każda klasa jest dobra i poczebna, jak wygląda craft czy wszystko jest poczebne czy tylko wybrane crafty, czy cza poświęcić czas tak jak w archage na eq zeby zdobyc jak wyglonda zadanie z głuwnej missi fabularnej i czy questy sie opieraja ic zabij pozamiataj, jak wyglodaja dungi cza miec strategie na boss czy stac jak kolek, jak wyglonda pvp, guildia jak wyglonda ma sie tylko okienko z gildi czy gildia wplywa na swiat gry to znaczy wojny gildijne czy są specjalne wyspy lub zamki , i najwazniejsze pytanie jakiego heal polecacie to chyba na tyle :slight_smile: .

Gra jest na abonament
Więc proponuje pieniądze przeznaczyć na naukę języka polskiego

2lajki

Witaj

Troszkę namieszałeś ze sobą te pytania, ale odpowiem jak najlepiej potrafię:

  1. Gra wymaga zakupu i następnie abonamentu (wersja Complete edition zawiera wszystkie dodatki i abonament na 30 dni). Wcześniej możesz popróbować na trialu za darmo, bez limitu czasu do 35 poziomu.
  2. Gra posiada świętą trójcę w tym do wyboru 3 tanków, 3 healerów i 9 dpsów
  3. Każda klasa ma swoje przydatności i możesz nią robić w grze wszystko, natomiast na najtrudniejszych rajdach ludzie nie chcą zbytnio brać samurajów i black mage z powodu braku buffów na drużynę (dodatkowo BLM to taka stojąca wieża, która musi długo castować umiejętności, a tym samym ciężko jej unikać ataków).
  4. Każdy craft jest przydatny, na każdym można zarobić. Craft jest mocno rozbudowany, wymaga używania nie tylko składników, ale także odpowiednich umiejętności by zakończyć proces tworzenia.
  5. Fabuła jest bardzo dobra, rozbudowana, wielowątkowa i wciągająca (musisz jedynie wytrwać pierwsze ±15 poziomów, które wieją nudą).
  6. Sprzęt zdobywasz z głównych misji fabularnych, a później z instancji i rajdów
  7. Questy tak jak w większości MMO są dość proste, ale jest też sporo perełek (np. zabawa w detektywa, skradanie).
  8. Każdy boss ma jakieś strategie i mechaniki, których trzeba się nauczyć (zwłaszcza tych trudniejszych)
  9. PvP to tylko areny - jeżeli lubisz PvP to odradzam FF14
  10. Rozwijanie FC (gildii) wpływa na różne bonusy dla członków, warto ją rozwijać.
  11. Typowy heal to White Mage - na początek jak znalazł do nauki. Później możesz bawić się w inne klasy.
1lajk

Widząc temat, chciałem co nie co wnieść od siebie do niego, ale wysiadłem na “poczeba”.

wielkie dzienki DeusX1 prosto i zrozumiale mi wytlumaczyleś juz pobieram pogram do tego 35 ogarne i zobaczymy może to bendzie to mmo kture mnie wciognie jak warframe