Pytania od nooba

Witam, jak w temacie, jest kilka rzeczy które mnie nurtują, mianowicie:

  1. A więc tak, na początek zrobiłem Pugliste (Monka), to klasą postaci zamierzam zrobić fabułę, a co za tym idzie również questy poboczne. Dajmy na to że następnie będę chciał przykładowo expic Dark Knighta, i tu się rodzi pytanie, w jaki sposób? Grindując i robiąc FATE, czy są jeszcze inne sposoby?

  2. Skille, a więc po wbiciu 30 lvl moja postać dostanie job monk, oraz nowe skille, właśnie pod ten job. Czy wtedy mam ograniczyć się do korzystania ze skilli monka, czy trzeba korzystać z obu? Druga sprawa że tych skilli jest sporo, czy musze korzystać ze wszystkich, czy mogę sb wybrać skille pod mój styl gry, że tak to ujmę zrobić własny build?

  3. Co konkretnie jest jeszcze do roboty na end game, poza instami, dungami i expieniem kolejnych jobów?

  4. Czy można w jakiś sposób zmniejszyć interfejs? Mam ustawioną rzdziałke 1960x1080 (czy jakoś tak) i interfejs wydaje się być duży, zbyt duży, sam skill bar zajmuje 1/4 ekranu.

Z góry dziękuję za pomoc, jeśli będę miał jeszcze jakieś nurtujące mnie pytania to na pewno napiszę. =)

@odświeżam

Możliwe, że już znalazłeś odpowiedzi na te pytania, ale że mi się nudzi to odpowiem (z góry mówię, że trochę nie grałem, więc parę rzeczy zgaduje z pamięci)

  1. Wbijając odpowiedni level (chyba 15) najlepiej za pomocą FATEów, potem robisz palace of the dead i dungeony.(Tank i healer mają łatwiej z dungeonami przez czas oczekiwania)

  2. Skilli używasz wszystkich, chociaż co prawda narzekali wszyscy, że jakieś 2 skille u monka były niepotrzebne.
    Buildów tu nie robisz, rotacje niby są z góry ustalone, chociaż zawsze możesz przemienić je pod siebie.

  3. Trudno mi powiedzieć, sam skończyłem grę przed end-gamem, ale toretycznie zabawy na raidach jest na parę miesięcy, więc raczej to.

  4. W opcjach jest od cholery opcji z tym, poszukaj na yt czy gdzieś jak to pozmieniać, bo za dużo tłumaczenia, a przy okazji nie mam odpalonej gry, to trudno mówić z pamięci.

Dzięki bardzo. =3