Pytania od początkującego gracza

Witam,mam parę pytanek.

1.Czy grając bez subskrypcji gra jest bardzo utrudniona?(czekam do 10-tego na wypłatę ;) )

2.Jak najlepiej zakupić takową i najtaniej?

3.Czy bounty hunter zrobiony pod arsenal jest dobrym wyborem jako 1-szą postać?(gra mi się nim dosyć przyjemnie tylko trochę dużo skilli naraz przy 2 paskach to jednak lekka zmora)

4.Czy istnieje jakaś możliwość komunikacji z innymi graczami nie posiadając subskrypcji?

5.Jak wygląda end game?

6.Czy można eksplorować planety samemu mając z tego jakieś fajne profity?

Pozdrawiam

1. Spokojnie możesz grać na darmowej wersji do 50 poziomu. Mody może kupować każdy, więc nie ma problemów z ekwipunkiem. Z racji, że zaczynasz przygodę ze SWTORem, to będziesz chciał zarobić wszystkie questy, a więc bonus do exp nie jest Ci potrzebny (przydaje się on przy 2-3 postaci w danej stronie mocy, by nie robić znów tych samych questów na planetach, a skupić się na class questach, które są wyjątkowe). Głównie uciążliwe ograniczenie do kredytów czy możliwości noszenia artefaktów nie powinny Cię do tego 50 poziomu męczyć. A i z wolniejszym expem do 10 będziesz miał sporo do roboty ^^.

2. Istnieją specjalne klucze, które można wykorzystać raz na konto, są one zwykle tańsze od "normalnej" subki o jakieś 5zł, sam nigdy z nich nie korzystałem, bo wolałem jednak pewniejsze źródło, czyli samego producenta. To czy wybierzesz 60zł za dwa miesiące, czy comiesięczną za 30 zależy od Ciebie. Pamiętaj tylko, że jeśli wybierzesz za 30zł to będzie ono ściągane co miesiąc nawet jeśli nie będziesz grać. Możesz anulować subskrypcję w każdej chwili bez straty pozostałych Ci dni premium.

3. W sumie ciężko powiedzieć. 11 lipca wchodzi spory patch, który namiesza w klasach. Część zmian już znamy (odsyłam do www.dulfy.net po więcej info), część może jeszcze zaskoczyć, ale jeśli Ci się dobrze gra nim, to najważniejsze. Spora część skilli jest sytuacyjna. A to jakiś shield na bossa, a to CC, którego zwykle się nie używa, a to leczenie. Z czasem zobaczysz co jest "kluczowe", a czego używasz raz na jakiś czas. Sam niestety nie grałem tą klasą od kilku updatów, więc nie doradzę na czym się skupić.

4. Masz dostęp do general chat z ograniczeniem 1 wiadomość na minutę - w sumie dzięki temu nie ma aż takiego spamu z gold sellerami (choć tych i tak nie brakuje).

5. 5.0 wprowadził Galactic Command, którego "expimy" za robienie niemal wszystkiego (pve, pvp, walki statków kosmicznych), gdy wbijamy poziom (jest ich 300) dostajemy skrzynkę z coraz lepszym endgamowym sprzętem. Tak więc zmieniło się niewiele, wciąż robi się "standardowe" rzeczy jak rajdy czy bg, z tą różnicą, że polujemy na jeden set, a nie 10 różnych w zależności od tego na czym się skupiamy. By mieć dostęp do GC wymagana jest aktywna subskrypcja.

6. Na każdej planecie znajdują się datacrony, poukrywane w przeróżnych miejscach, niekiedy wymagające sporego nagimnastykowania się. Każdy z nich daje punkty do statystyk, które może z początku nie wydają się zbyt wielką nagrodą, to jednak gdy uzbiera się wszystkie robią różnicę całkiem sporą. Do tego achivmenty z dodatkowymi bonusami, lore, budujące fajną otoczkę. Raz na 2 tygodnie zmienia się "specjalny event" czasem jest to bounty hunting (będzie pasował do Twojej postaci), czasem jest wybijanie rakghouli. Gdy dołączysz do jakiejś gildii dojdzie zdobywanie planet. Ogólnie jest co robić przez długi czas, lecz gdy ten czas minie będziesz wracać do gry tylko na nowe wątki fabularne, bo niestety mechanicznie niewiele się zmienia od bardzo dłuuuuugiego czasu.

Nie tak wiele do roboty bo już 26 wbity :)

Dzięki,temat można zamknąć.

Witam,mam parę pytanek.

1.Czy grając bez subskrypcji gra jest bardzo utrudniona?(czekam do 10-tego na wypłatę ;) )

2.Jak najlepiej zakupić takową i najtaniej?

3.Czy bounty hunter zrobiony pod arsenal jest dobrym wyborem jako 1-szą postać?(gra mi się nim dosyć przyjemnie tylko trochę dużo skilli naraz przy 2 paskach to jednak lekka zmora)

4.Czy istnieje jakaś możliwość komunikacji z innymi graczami nie posiadając subskrypcji?

5.Jak wygląda end game?

6.Czy można eksplorować planety samemu mając z tego jakieś fajne profity?

Pozdrawiam